Słuchawki do 80zł

Witam!

Szukam słuchawek nagłowne(takie duuuże :] ) do 80zł.

Proszę, pomóżcie mi coś wybrać bo się kompletnie na tym nie znam :slight_smile:

Nie zależy mi na mikrofonie… jest to raczej dla mnie rzecz zbędna :slight_smile:

Słuchawki mają być do komputera (wejście minijack 3,5)

Raczej zamówię je przez internet.

Proszę o pomoc,

W tej cenie polecam w następującej kolejności:

1. http://allegro.pl/show_item.php?item=452368043

2. http://allegro.pl/show_item.php?item=449682970

3. http://allegro.pl/show_item.php?item=451159122

mam pytanie:

Ty wiesz że w tym 2. pasmo: 2 10-27 000 Hz,?

nie wiem co to znaczy, ale nie podoba mi się, że ktoś tą dwójkę ukrył… tzn. ustawił bardzo podobny kolor do koloru tła…

?

Pierwsze proponowane mają pasmo 18 – 28 000 Hz.

Nie widzę tam nic ukrytego.

Sam używam poprzedniego modelu tych słuchawek i jestem bardzo zadowolony.

Przede wszystkim “oddychają”, więc nie pocą się uszy i okolice uszu oraz nie ma tzw. efektu “szczękościsku”.

Muzykalność na wysokim poziomie. Bas mocny, szybki i nie rozlany, przestrzeń pełna i klarowana, scena precyzyjna, alty doskonałe, wyskoie miękkie, ale wyraźne i czyste.

Uwielbiam takie brzmienie. Inne słuchawki zapewniające taki komfort i jakość brzmienia są kilka razy droższe.

Używam ich długo i od dawna. Grają tak, jak pierwszego dnia, więc są trwałe.

oki :smiley: Przekonałeś mnie :slight_smile:

Mój błąd… miałem na myśli słuchawki nr 2.

nieważne :slight_smile:

Dzięki za pomoc,

Pozdrawiam,

viewtopic.php?f=19&t=276710

Te pasma przenoszenia to możesz sobie odpuścić, to jak podawanie odświeżania czy czasu reakcji w matrycach lcd.

Ja bym się najbardziej przychylał do Sennheiser HD, przejrzyj te tematy i sam się dowiesz.

W 100% zgadzam się, że parametry są zawyżane przez producentów albo nie podają, przy jakim spadku w dB mierzyli pasmo.

Dla mnie wyznacznikiem jakości jest mój słuch (jeszcze mogę mu ufać), a nie marka, czy parametry. Od nich zaczynam wstępną selekcję, jdank wyboru dokonuję po odsłuchu.

Zdziwiłbyś się, jak kiepsko potrafi grać markowy sprzęt, pomimo pięknych parametrów wypisanych w ulotce.

Słuchawki, które mają wyściółkę z syntetycznej skóry albo silikonową nie zapewniają komfortu użytkowania.

Sennheiser, owszem, ale nie w tej klasie cenowej, podałem go tylo dla porównania.

Jeśli ktoś używa słuchawek krótko i rzadko, to może używać takich, które uciskają szczękę i nie “oddychają” - może nie zdązy się spocić :wink:

W innym przypadku lepiej nie sugerowac się marką albo słono dopłacić do zauważlnie lepszych, ale jeszcze bardziej zauważalnie droższych.

Miałeś te HD? Uciskają szczękę? Nie oddychają?

Odpowiedź na wszystkie pytania: Tak.

Weź zrób zdjęcie swojej głowy z “centymetrem”. :slight_smile: Jak tak mówisz to ok, jak to napisałeś:

"Dla mnie wyznacznikiem jakości jest mój słuch (jeszcze mogę mu ufać), a nie marka, czy parametry. Od nich zaczynam wstępną selekcję, jdank wyboru dokonuję po odsłuchu.

Zdziwiłbyś się, jak kiepsko potrafi grać markowy sprzęt, pomimo pięknych parametrów wypisanych w ulotce." - już to czytałem :slight_smile: