HP pavilion dv7-1140ew opinie, testy

Witajcie,

prosiłbym o Wasze opinie na temat tego notebooka HP Pavilion dv7-1140ew

http://sklep.vobis.pl/oferta/notebooki/ … 140ew.aspx

Bardzo fajny, dużą zaletą jest 17" ekran. Ma subwoofer co poprawia słuchanie muzyki itp. Dobra karta graficzna, procek też w miarę na laptopy. Dysk 320GB starczy ci spokojnie, napęd z lightscribem też może się przyda. Od strony wizualnej jest jednym z lepszych, o ile nie najlepszym laptopem. Podświetlane logo HP, klapa pomalowana w taką kratkę i przyciski dotykowe bardzo ładnie się komponują. Ma też kilka wad - jest dosyć ciężki, na touchpadzie widać odciski palców, no i razem z vistą jest dużo dołączonego syfu od HP. To tyle ode mnie :slight_smile:

przede wszystkim procek za słaby przy tej grafice, reszta ok, aczkolwiek rozdzielczość matrycy mogłaby być wyższa.

owszem ale czy az tak ciezki skoro ma 17’ ?

podobno na całej obudowie widac tak czytałem gdzies i to nie tylko na tym laptopie

rozumie ze chodzi tutaj o serowniki czy “duzo syfu” w sęsie ze Vista jest tym sufem? jak sprawdza sie tam ta Vista? jak chodzi?

wiem właśnie ale chyba nie ma komputera cudu :confused: a jeśli jest to trzeba na niego sporo wydac :confused:

Jeśli kolega ma tyle pieniędzy to stanowczo odradzam. Ostatnio HP schodzi na “psy” i bardzo często się psują. Przez ostatni rok miałem w sklepie najwięcej reklamacji na HP zarówno se średniej półki jak i te z troszkę wyższej. Polecam rozejrzeć się za jakimś asusem, lenovo czy nawet (i tu wielu się zdziwi) acer. to są sprzęty których sprzedaje najwięcej i praktycznie żadne nie wracają. Z tych co wymieniłem to asusa jeszcze nie reklamowałem, acera raz ( gość korzystał z lapka podczas burz i nagle zgasł) a w lenovo funkcja smart wywalała blędy na dysku. Moje spostrzeżenia jako sprzedawcy i zarazem zajmuje się w sklepie reklamacjami ( od prawie 2 lat).Toshiba (te starsze srebrna obudowa-ok. Te nowe z czarna połyskującą obudową są dość kiepskie (zresztą te naklejki “wyprodukowano dla polski”). FCS przeciętnie. Jednym słowem. HP sprzedaje najmniej a najwięcej tego wraca. koniec

Akurat właśnie temu jest tak ciężki, ale nie miałem porównania z innymi laptopami

Są jeszcze troche widoczne przy kamerze, tam gdzie się łapie by otworzyć klapę, ale nie aż tak jak na touchpadzie. Reszta ok

Przeróżne programy typu HP Wireless Assistant, HP Healt check, Software updates itp. No i chociażby temu system sie uruchamia dłużej.

rozumie ze posiadasz tego laptopa? bo teraz to jestem całkiem w kropce po wypowiedzi pana wyzej który prowadzi sklep :confused: nie wieze zeby każdy laprop był zwracany :confused: no po prostu za diabła :confused: aż takie dziadoskie te laptopy sa ? nie pattrząc na oprogramowanie?

Nie prowadzę sklepu tylko w nim pracuje. Nie mówię , że są dziadowskie tylko najczęściej z lapków psuje się HP. Jedyny plus HP to szybki serwis.

sorka, żle przeczytałem…

a co tak najcześciej nawala? jak z tym serwisem jak funkcjonuje? ile tak srednio pada /100 ?

Mam i żyje mi się z nim dobrze :slight_smile:

nie śledze procentowo ale faktem jest , że HP najczęściej się psuje. Nawet paviliony. Ostatnio dostaliśmy z walniętym dyskiem. Najczęściej gaśnie martyca . Pada dysk lub lapek nie chce normalnie wystartować (błędy dysku). Tak na 1oo sprzedanych HP mgę założyć , że ok 5-10 padnie wciagu 6miesięcy. Ostatnio sprzedałem HP 550 w lato i do tej pory reklamowałem go 2 razy. Za każdym razem było to samo. Matryca zgasła. Serwis (niby wgrywał od nowa bios) i wszystko jest ok. W dodatku 2 razy oddałem im sprzęt z oryginałnym opakowaniem i już klient nigdy go nie zobaczył. Odesłali w swoim przesyłkowym kartonie. Plus , że załatwiają to średnio w 10-14 dni. Acer (o którym już pisałem) dostał lapka i odesłał go z czech w niecałe 2 tygodnie :slight_smile: Dodam , że dobrze zabezpieczyli sprzęt. Bardzo mi się to podobało.

czyli nie ma większych problemów? ani z oprogramowaniem ani z innymi czesciami?

a które są najczesciej kupowane?

Ja powiem tak jak na moje to kolega dostaje jakieś odpadki od HP, bo generalnie HP to bardzo solidna firma i ich laptopy są bardzo trwałe. Naprawdę masz pecha jeśli musisz tyle ich reklamować. Ja generalnie polecałbym Ci coś z HP lub Acera??? Wiem, że wszyscy powiedzą, że to herezja, ale Acer ma najlepszy stosunek cena/jakość, a Hp jest najtrwalsze.

Tez jak kolega wyżej pracuje w sprzedaży i także m.in. sprzedaję laptopy. Ze swojej strony mogę polecić jakiegoś Samsunga.

Nie. No może oprócz tego że Vista OEM i te recovery całe trzeba zrobić :slight_smile: Ale mechanicznie to nic sie nie dzieje.

jakiegoś ?? co to za sprzedawca który nie zna swojego asortymentu ?? gratuluję profesjonalizmu :] tanie szajsungi w granicach 2-2,5 koła nie grszeszą jakością wykonania, farbka się ściera ze wszystkiego, obudowa skrzypi, słowem lipka.

kilka propozycji :

niezła Toshiba

http://allegro.pl/item546246479_toshiba … ratis.html

Asus :

http://allegro.pl/item550347383_okazja_ … 650gt.html

jeśli rzadziej grasz Samsung :

http://allegro.pl/item549840126_samsung … camer.html

Pavilionów troszkę mnie bo klasa premium ale na równi ze zwykłymi HP czy nawet compaq. Nie jestem tu po to żeby reklamować jedna czy drugą firmę. Nie twierdze że każdy HP jest taki sam i “musi” się zepsuć. Wszystko ma prawo się popsuć. Po prostu stwierdzam fakty zaobserwowane w mojej pracy. Jeśli ktoś nie chce uwierzyć to jego sprawa. Dodam , że poprzednie paviliony w starej (dla mnnie ładniejszej i solidniej wykonanej obudowie) obudowie nie sprawiają praktycznie żadnych problemów. Maja o wiele lepszą powierzchnie pracy i o niebo lepszą klawiaturę. Ja osobiście miałem pare lat temu inne podejście do tych sprzętów i do firm. Osobiście teraz oglądał bym się za asusem, lenovo czy nawet acer-em ( kiedyś trochę się psuły ale teraz… chyba z HP zamienili się jakością). ACER dobra seria w całej czarnej obudowie a klapa z dodatkiem niebieskiego. Samsung? Nie miałem na sklepie i raczej nie będę miał. Ludzie nie kojarzą tej firmy ze sprzętem komputerowym. Wiem , że robią matryce, dyski, pamięci ,kina domowe i kiepskie telefony ale ludzie o tym nie wiedzą. Druga sprawa to jakość obudów ich telewizorów LCD. Wszystko trzeszczy i się “buja” na boki. Sprawiają wrażenie niestabilnych. No i te kosmiczne zakłamane paramerty i nienaturalny obraz (Wystarczy mecz na HD i zobaczyć trawę). Wystarczy parę razy przetrzeć (miękką szmatką) stopkę takiego LCD aby zobaczyć rysy.

fakty to wypadałoby w sposób wiarygodny udokumentować, w formie statystyk np, typowych usterek, częstotliwośco ich występowania, nie chwalisz się również jaki asortyment posiada twój sklep, czy jest bogaty, czy handlujecie na zasadzie klient złoży zamówienia to my kupimy :], HP to nie jest zła marka trzyma poziom, z własnych doświadczeń mogę napisać, że najczęstszą przyczyną ich awarii są padające (przegrzewające się) karty graficzne.

Ja na szęście jeszcze nie miałem takiego przypadku i mam nadzieję , że tak będzie dalej. Choć może z tym HP550 mogło tak być o czym nie wiem. Co tam. Mam teraz urlop i nie chce myśleć o pracy choć ją lubie. Jeszcze cały tydzień.

Jakiegoś odpowiadającego parametrami temu HP wymienionemu w temacie. I nie martw się, doskonale znam swój asortyment.