Złe łączenie wtyczki zasilacza z gniazdem laptopa

Witam.

Od kilku tygodni mam problem z zasilaczem, a mianowicie podczas pracy z podłączonym zasilaniem laptop co jakiś czas a najczęściej po poruszeniu wtyku (w tej chwili ułożyłem go z lewej strony od gniazda na prawo górą i w tej pozycji na pewno rzadziej mruga) zaczynają mrugać 3 diody (power, żarówka, bateria). Przestają mrugać po odłączeniu zasilania. Czasami udaje mi się go podłączyć dopiero za 20 razem. Byłem dzisiaj u kolegi który ma podobnego laptopa i taki sam zasilacz i u niego nie ma problemu z tym zasilaczem, jednak jego wtyk zasilacza nie za bardzo u mnie pasuje. Oczywiście wcześniej sprawdziłem napięcie obu zasilaczy żeby nie zrobić żadnego spięcia.

Byłem dzisiaj w komputroniku i pracownik powiedział, że to acery tak mają, że szwankują. Powiedział też, że to prawdopodobnie wina sterowników zasilania, o których pierwszy raz słyszę o_O w dodatku w windowsie? Zobaczył w menadżerze urządzeń, że mam błąd sterownika bluetooth i że to niby przez to. ?!

Oczywiście opieprzył mnie za program utorrent przez który wdarły się złowieszcze trojany i wywaliły mi sterowniki zasilania.

Jego instrukcje to całkowity format włącznie z nowym utworzeniem partycji i wgraniem od nowa sterowników.

Co wy na to? Jest jakiś sens formatowania? Mam pewne przepuszczenia, że to wina gniazda (gdy ruszę wtyk od razu zaczyna mrugać).

Dodam jeszcze tylko, że kabel zasilacza jest na pewno OK, zresztą zasilacz był sprawdzany na innym laptopie.

Aaa laptop to Acer 5741g, myślałem, że gwarancja na rok ale chyba jednak na dwa ale nie ważne bo i tak go rozkręcałem bo coś mi latało w wiatraku, okazało się, że gwint śrubki który musiał być tam od początku bo wcześniej go nie rozkręcałem i mi go teraz raczej nie przyjmą bez śrubki.

Pozdrawiam i mam nadzieję, że ktoś to przeczyta bo miałem lekką wenę na pisanie :stuck_out_tongue: ehh zebrało mi się… a jak na Polskim wypracowanie było to ledwo się rozpisałem na 250 wyrazów… aa przypomniało mi się jeszcze, że wtyczka się nagrzewa dlatego też chciałem wcześniej ją wymienić.

A czy system Ci pokazuje kiedy laptop jest na zasilaniu z baterii a kiedy z zasilacza?

Tak pokazuje, przy mruganiu diod pokazuje, że leci z baterii.

Może się jeszcze przytrafić odpowiedź: “spróbuj bez baterii”, próbowałem i laptop się wyłącza.

-a jednak najprawdopobniej masz “uwalony” kabel. Najczęściej pęka przy samej wtyczce, a że pęka w izolacji dlatego tego nie widzisz a poruszając kablem udaje ci się sprawić że “zaskoczy”. Druga ewentualność jest taka że na wskutek wielokrotnego wciskania wtyczki do gniazda obruszyło się ono w punkcie lutowniczym na płycie. Gniazdo jeżeli masz kogoś"obytego" z lutownicą można wlutować, a kabel jeżeli dostaniesz wtyczkę(groszowa sprawa ale czasem trudno o niektóre średnice) skrócić i wlutować nową.

braun878 , proszę zapoznaj się z tą stroną oraz tym tematem, a następnie popraw tytuł tematu, używając przycisku image.php?album_id=20&image_id=4038

PS. Mógłby mi ktoś podpowiedzieć jak inaczej nazwać temat? (Czytałem tematy od moderatora)

Pozdrawiam.

-to wycinek stąd viewtopic.php?p=980957#980957 Z grubsza chodzi o to aby nie używać słowa"problem" w tytule wątku gdyż to nie ułatwia innym userom znalezienie pomocy gdy mają problem ze sprzętem podobny jak twój. Gdybyś napisał n.p. “Złe łączenie wtyczki zasilacza z gniazdem laptopa” moderator ci =D>

-a więc “obruszone” lub uszkodzone(ewentualnie gniazdo lichej jakości i śniedzieją styki) gniazdo.Jeżeli wtyczka nagrzewa się od przodu to znaczy że w gnieździe jest zły kontakt z wtyczką i iskrzenie powoduje nagrzewanie wtyczki.

@xyzzyx, dzięki za pomoc z tytułem :slight_smile:

Wtyczka się nagrzewa od strony gniazda (cała część metalowa), raz się nawet ostro poparzyłem :smiley:

Czyli formatowanie nie ma sensu, nie ma czegoś takiego jak sterowniki zasilania w windosie? :smiley:

No i oczywiście najważniejsze pytanie: co w końcu do wymiany? Zasilacz, gniazdo czy może ktoś ma jeszcze inny pomysł?

Dziękuje i pozdrawiam.

-nie ma za co :slight_smile: .Moim zdaniem gniazdo do wymiany. Pytanie czy znajdziesz właściwe i czy samodzielnie potrafisz wymienić. Gniazdo musi pasować do punktów lutowniczych na płycie i(co bardzo ważne) bolec środkowy musi pasować do średnicy tulei we wtyczce. Szukaj pomocy u fachowców, na pewno coś dopasują z “demobilu”.

Jeżeli gniazdo to laptop podlega gwarancji. Tylko z tą gwarancją to nie wiem bo myślałem, że jest na rok a chyba jest na 2 lata i coś mi latało w laptopie więc go rozkręciłem bo latało mi po wentylatorze. Okazało się, że to gwint od śrubek których już nie mogłem zakręcić. No i teraz nie mam dwóch śrubek przykręconych i mogą mi go nie przyjąć. Ale chyba spróbuje coś wymyślić na chłopski rozum :smiley: Np. lekko przykleję śrubki na klej i jak będą rozkminiali czemu śrubki nie chcą odejść i w końcu jest wydostaną to pomyślą, że to oni urwali :smiley: Albo powiem, że tak było od nowości i mi gniazdo luźno latało ale w niczym to nie przeszkadzało.

PS. Wiem chore pomysły i zaraz się pokażą emotikony typu " #-o [-X " ale co tam :lol:

Przekręć blachowkrętami na wylot będzie się trzymać :smiley: a tak serio kiedyś kupiłem kompa stacjonarnego i była w nim karta tv którą poprzedni właściciel przykręcił właśnie na blachowkręt :smiley:

No, no… :smiley: Wszystko fajnie pewnie by było z tymi blachowkrętakami ale nie skorzystam :smiley: