Mikrofon nie działa

A więc poczytałem trochę na forum ale nie znalazłem odpowiedzi. Mój problem polega na tym że gdy wchodzę do start/panel sterowania/dźwięki i urządzenia audio/audio to nagrywanie dźwięków jest w ogóle nie dostępne. Tak jakbym nie miał sterów do tego. Mikrofon podpinam do panelu z przodu i z tyłu i nic. Muzyka wszystko ładnie gra (nowe słuchawki) ale mikrofon nie działa. Nawet jak chciałem sprawdzić mikrofon jak nagrywa w “Rejestrator dźwięku” to tam jest wyłączona ikona nagrywania. proszę o pomoc

a sterowniki masz zainstalowane?Sprawdz czy masz podpiety mikrofon pod rózowe wejscie

mikrofon podpięty pod różowe wejście słuchawki pod zielone. Stery właśnie nowe zainstalowałem. Jest już menu mikrofony wszystko ustawiłem na fulla. Daje nagrywaj w Rejestratorze dźwięku i nie nagrywa dźwięku

A jaka to karta?

Wiem z własnego doświadczenia (mam Realtek AC97) , w Sound Effect jest opcja Jack Sesing i tam przypisuje się użądzenia do poszczególnych wyjśc

Nie wiem jak u Ciebie , ale zobacz w tray-u czy nie ma czegoś podobnego

podpiąłem teraz do tyłu mikrofon i działa, tylko jakaś słaba jakość jest. Ale już się bawię w ustawieniach. Płytę mam “MSI 915G COMBO”