Aktualizacje w Spybot

Mam pytanie, zainstalowałam sobie nowsza wersje Spybot - Search & Destroy 1.5.2, i nie mam pojęcia jak tu pobrać aktualizacje, wyskakuje mi cała ich tabelka w dodatku mają różne flagi na początku i nie mam zielonego pojęcia co pobrać i czy jak już coś pobiorę to mam sama to instalować czy już zrobi się to automatycznie. Wcześniej miałam wersje 1.4 i tam wystarczyło pozaznaczać i po prostu resztę robił już sam program, dlatego teraz nie wiem za bardzo o co chodzi…

te flagi to wybór serwera, ja biorę europejskie

później jest jak we wcześniejszej wersji

Zazwyczaj jest dobrze, jeśli dasz dalej, czyli będzie to domyślny serwer. Obecnie rzadko się zdarza, by nie można było ściągnąć z danej lokalizacji.

no tak to w takim razie mam ściągać wszystkie aktualizacje, czyli np. jest 20 aktualizacji z tego 10 z europejskimi flagami i mam ściągnąć te 10 tak?

przechodzi te flagi i tam masz podane aktualizacje. Podane są także aktualizacje np. do menu angielskiego, ale ja pobieram, gdyż w przeciwnym razie nie będę wiedział, czy pojawiły sie istotnie nowe aktualizacje - przy następnym sprawdzaniu. natomiast w poprzedniej wersji było mniej plików do pobieranie, teraz jest czasem 5-6.

I jeszcze jedno - mam nadzieję, że nie zaznaczyłeś opcji dla wszystkich języków?

Aktualizacje ściągasz wyłącznie z jednego serwera. Spybot domyślnie ustawia z którego ściągnąć a jeżeli są problemy to można z innego. Nigdy nic nie zaznaczasz. Robisz tak :

  1. Sprawdż aktualizacje.

  2. Continue.

  3. Download.

  4. Exit.

  5. Sprawdż wszystko / Sprawdzanie i naprawa /.

  6. Napraw zaznaczone problemy.

  7. Ochrona.

  8. Immunize.

Przemox , “zaznaczył_a_ś”. Bina to dziewczyna.

A teraz pozwólcie, że ja to wytłumaczę. Kiedy klikasz “Sprawdź aktualizacje” pojawiają Ci się serwery z różnych krajów. Wybierz jeden serwer z jakiegoś kraju (radzę wybrać jakiś kraj europejski, np. Niemcy, bo jest większe prawdopodobieństwo, że uda Ci się ściągnąć aktualizację). Po kliknięciu na wybrany serwer i potem na “Continue” pojawiają Ci się łatki jakie możesz pobrać. Najlepiej zaznacz wszystkie i kliknij “Download”. Jeśli wszystko się ściągnie, to znaczy, że dotarłaś pomyślnie do końca aktualizacji :wink: .

ThEnemy, dziękuję bardzo za wytłumaczenie wszystkiego w zrozumiałej dla mnie formie :smiley: już mam zaktualizowane :smiley: