Problem z nowymi czesciami

Witam. Kupilem sobie nowe czesci do komputera:

AMD Athlon 64 X2 6000+ AM2 BOX

Geil DDR2 PC6400 2x1024MB 800MHz CL5

Gigabyte Radeon HD 4850 512MB DDR3 PCI-E BOX

Asus M3A

Chieftec GPS-450AA-101A 450W

Moj problem polega na tym ze to wszystko nie dziala. Po podlaczeniu komputera i wlaczenia go na monitorze nic sie nie pojawia tak jakby nie otrzymywal syganlu od karty. Przyciski reste i power dzialaja poprawnie ale nie swieci sie zielona dioda, tylko czerwona i to ciaglym swiatlem. Zaraz po wlaczeniu wentylator od zailacza tak szybk startuje a pozniej zwalnia a testowalem go na innym kompie i tak nie robil. Czy to moze byc wina tego ze mam za slaby zasilacz? wszystko kupilem na agito.

przydałoby się podpiąć dysk :stuck_out_tongue:

A serio, to sprawdź czy wszystkie kabelki zasilania są dobrze powciskane, to tego sprawdź kabel od monitora, czy tam aby na pewno wszystko dobrze podpięte.

To raczej nie wina zasilacza.

Spróbuj zrobić to co w tym temacie:

viewtopic.php?f=19&t=268204

Głośniczek w komputerze wydaje jakieś dźwięki?

Wlasnie glosniczek nie wydaje zadnych dzwiekow. Probowalem wszystko rozmonotowac i zmontowac od nowa i dalej nic :frowning:

Zresetuj BIOS płyty głównej -> KLIK.

Może źle podpiąłeś te kabelki , które idą od płyty głównej do obudowy i też do głośniczka .

Spróbuj zrobić to co w temacie który podał Andrew34. Czyli

O ile to możliwe posprawdzaj też pozostałe części na innym kompie.

no wlasnie ja probowalem wszystko rozlozyc i zmontowac od nowa i dalej nic. A glosniczek nie wydaje wogole zadnych dzwiekow

Ale próbowałeś uruchomić komputer np. bez pamięci?

Probowalem ale chyba akurat wtedy odpielem glosniczek tak ze sproboje jeszcze raz zeby zobaczyc czy bedzie wydawal jakies dzwieki.

Probowalem bez pamieci bez grafiki i to samo sie dzialo. Glosniczek nie wydaje zadnych dzwiekow. :expressionless:

Czyli jest możliwość że trafiłeś na felerny egzemplarz płyty głównej pozostaje chyba tylko reklamacja.

No wlasnie tez mi sie tak wydaje. Ale mozliwe zeby to byla wina obudowy? Bo kiedys jak na poczatku kupilem tego kompa to mialem podobny problem ale cos tam poruszalem w kablach i zaczolo chodzic

Wina obudowy raczej to nie jest. Prędzej tego, że źle wsadziłeś kabelki i mogło nie stykać. Sprawdź jeszcze ostatni raz czy podłączyłeś wszystkie wtyczki:

  • ATX 24 pin

  • 4 pin zasilanie procesora

  • ewentualnie dodatkowe zasilanie karty graficznej

Jeżeli to nie pomoże to spróbuj ostatecznie jeszcze zresetować bios, instrukcję jak to zrobić powinieneś mieć w instrukcji obsługi płyty. Zazwyczaj robi się to za pomocą zworki lub też specjalnego guziczka (o ile płyta takowego posiada). Ewentualnie można też wyjmować baterię na kilkanaście-kilkadziesiąt minut ale jest to strasznie czasochłonna i niepewna metoda. Więcej pomysłów na razie nie mam.

Niestety ale juz to wszystko zrobilem i dalej nic. Pewnie plyta glowna jest zepsuta :frowning:

A to napewno nie zasilacz? Bo w instrukcji od plyty glownej pisze cos o jakichs watach tylko ja za bardzo nie umiem angielskiego.

127297.jpeg

Zasilacz to raczej nie jest, pod warunkiem że nie udało ci się np na siłę wpiąć odwrotnie kabla Atx 24 pin lub 4 pin. Zawsze możesz spróbować jeszcze pożyczyć od kogoś znajomego jakąś markową zasiłkę żeby być w 100% pewnym. Lepiej sprawdzić wszystkie opcje zanim coś pójdzie na gwarancje.

Tez mi sie wydaje ze zasilacz raczej nie ale lepiej sprawdzic wszystkie opcje

Bylem w serwisie i gosciu mi powiedzial ze tak na 99% plyta glowna nie dziala. Odeslalem ja juz na gwarancje.