Problem z biosem przy włączeniu komputera

Witam wszystkich. Mam pewien problem z komputerem a raczej moja dziewczyna. Przy włączeniu komputera pojawia sie bios i wymaga on wpisania jakiegoś hasła chociaż nikt przy tym nie majstrował, próbowałem wyjść z biosa za pomocą esc i innych klawiszy tzw F10 itp. Nie mam pojęcia skąd ten problem bo zawsze komputer uruchamiał się bez problemu. Może ktoś zna rozwiązanie tego problemu?

Nic się nie dzieje bez przyczyny tak samo jak hasło nie mogło się ustawić samo. Wyjmij baterię z płyty głównej, która podtrzymuje ustawienia BIOS-u, odczekaj chwilę i włóż baterię ponownie. Problem hasła powinien zniknąć

Widocznie właściciel komputera ustawił hasło w BIOS-ie, aby nikt niepowołany nie uruchomił komputera.

Samo hasło się nie ustawiło.

no własnie to jest dziwne bo nikt nie ustawiał żadnego hasła. A to z tą baterią jest bezpieczne? to znaczy czy poźniej bedzie wszystko dobrze działać?

Tak, bezpieczne.

Może to Ci pomoże -> KLIK.

Tak jak pisze @MarS : nic nie dzieje się bez przyczyny, ktoś musiał ,pogrzebać".

Odłącz komputer od sieci/prądu, wyciągnij bateryjkę wielkości 1 zł. z płyty głównej na około 40 min. - 1 godz. i włóż ponownie.

Na ,blaszaku" problem powinien zniknąć.

  • temat :

http://www.tweaks.pl/czytaj,automatyczn … l,258.html

Na laptopach jest dużo gorzej naprawić …

Ok Już jest po problemie. Dziękuje za pomoc. Pozdrawiam