Nie Udana próba usunięcia hasła BIOS w HP

Witam. Problem jest taki, że zrobiłem sobie hasło POWER-ON w Biosie, żeby przy uruchomieniu kompa trzeba było podać hasło. No i zrobiłem tak elegancko, włączam kompa i trzeba wpisać hasło no i ok tylko, że jak chce cokolwiek wpisać to się nie da. Tylko i wyłącznie enter działa jak go wcisnę to się jakieś klucze pojawiają. To myślę zresetuje BIOSA i będzie gitez majonez, ale kicha nic nie dało, hasło nadal jest i nie mogę dostać się na kompa i jest mega problem. Komputer mam jakiś HP Compaq DT coś tam nie jestem pewien jedno i to samo wszystko złom. Bardzo proszę pomóż ktoś nie wiem co robić, jeszcze pół biedy ale nie mogę nic wpisać w ramce na hasło :((

W wypadku niektórych mobo wymagane jest dłuższe wyjęcie baterii bądź przestawienie zworki

Wyjmowałem na 3 minuty batarie, a zworke też klikałem tylko nie wiem dokładnie jak i próbowałem na wszystkie sposoby. Mówisz, żeby spróbować na dłużej wyciągnąć baterie??

Nie wiedziałem że zworkę się klika xDD

Jeśli na twojej mobo jest zworka do resetowania biosu masz ją przełożyć na inne piny (powinien być opis) a następnie włączyć komputer. Po czym wyłączasz i zmieniasz z powrotem.

Hmm. Dobre pytanie teraz jest jak ją znaleźć :smiley: nie mam żadnej instrukcji

Na płycie głównej szukaj napisu typu mobo bo nikt tu nie zna na pamięć wszystkich HP.Prawdopodobnie Twoja zworka jest w okolicy kości biosu.

Oczywiście bateryjkę wyjmowałeś na odłączonym komputerze? Pozdrawiam.

Zwieranie lub wyjmowanie baterii nic nie da. ;p

Ale właśnie problem nie w tym, że ja nie znam hasła, problem w tym, że po włączeniu konsoli do wpisania hasła nie mogę nic wpisać jak by klawiatura nie chodziła :frowning:

Chyba nie pozostaje ci nic innego poza napisaniem do supportu hp ;/

Czyszczenie CMOS * Konfiguracji komputera (CMOS) może czasami być uszkodzony. Jeżeli tak, to konieczne jest jasne CMOS pamięci za pomocą przełącznika SW50. Jasnym i reset konfiguracji, należy wykonać następującą procedurę: 1. Przygotować komputer do demontażu. Ä UWAGA: Przewód zasilający musi być odłączony od źródła zasilania wciskając Clear CMOS Przycisk (UWAGA: Wszystkie diody na statku powinny być OFF). Niezastosowanie się do tego może spowodować uszkodzenie płyty systemowej 2. Usuń panel dostępu. 3. Naciśnij przycisk CMOS znajduje się na płycie systemowej i przechowywać wciśnięty przez 5 sekund. 4. Zastąpić panel dostępu. 5. Włącz komputer i uruchom komputer F10 Setup (Ustawienia-użytkowe), aby ponownie skonfigurować system. * Kiedy przycisk jest wciśnięty lub CMOS zworka jest usunięta, zarówno Hasło zasilania i hasło konfiguracji stają się nieważne, ponieważ obie są przechowywane w pamięci konfiguracji. Będziesz musiał zresetować hasło. Wyłączenie lub Usuwanie Power-On i hasła konfiguracji * 1. Wyłącz komputer i wszystkie urządzenia zewnętrzne i odłączyć przewód zasilający od gniazdka elektrycznego. 2. Usuń panel dostępu. 3. Znajdź nagłówek i E49 jako skoczek. 4. Usunąć zworkę z pinów 1 i 2. Miejsce zworkę na pin 2 tylko, aby nie stracić go. 5. Zastąpić panel dostępu. 6. Podłącz komputer i włączyć zasilania. Pozwalają na system operacyjny do uruchomienia. UWAGA: Wprowadzanie zworkę na pin 2 czyści bieżące hasła i wyłącza funkcje hasło. 7. Aby ponownie włączyć funkcje hasło, powtórz kroki 1-3, następnie wymienić zworkę na piny 1 i 2. 8. Powtórz kroki 5-6, następnie stworzyć nowe hasła. Odnoszą się do Computer Setup (F10 Setup) instrukcje w celu stworzenia nowych haseł. * Kiedy przycisk jest wciśnięty lub CMOS zworka jest usunięta, zarówno Hasło zasilania i hasło konfiguracji stają się nieważne, ponieważ obie są przechowywane w pamięci konfiguracji. Będziesz musiał zresetować hasło.

Ktoś mi powie co to znaczy usuń panel dostępu?? Albo zastąpić panel dostępu??

Jest to procedura resetowania hasła za pomocą zworki którą poleciłem ci wcześniej. Panel dostępu to wg mnie obudowa bądź jakaś płytka ochronna w zależności od interpretacji.

Tak na chłopski rozum mógłbyś mi przetłumaczyć to co mam zrobić?/ Chodzi mi tylko o zresetowanie hasła.

1 Odłączasz zasilacz

2 Wyłączasz kompa

3 Klikasz przycisk podpisany na instrukcji bądź na płycie głównej jako reset cmos bądź reset

4 Przytrzymujesz go przez 5s

5 Szukasz E49 Wypinasz będącą gdzieś koło niego zworkę

6 Zakładasz obudowę

7 Odpalasz kompa

Podaj typ BIOSu, większość typów ma hasła uniwersalne.