Vista 64 nie widzi 4GB ramu?

Zainstalowałem vistę 64, bo mam 4GB ramu i nie chciałem, żeby marnowało się na 32 xD. Jednak nie wiem czemu, ale zdaje i się, że i vista 64 nie widzi 4 GB :expressionless: . We właściwościach pokazuje 4GB (mam sp1), winver pokazuje niecałe 3,5 (czyli tak,jakby od 4GB odjąć 512 grafy i resztę sprzętu), w biosie mam usable memory: 3,405… czyli tyle co w viście… Czytałem, że od takich rzeczy jest funkcja memory remap w biosie ale przekopałem cały bios, ale nic takiego (ani podobnego) nie mam… Z Everesta:

biosmw8.th.png mobouk3.th.png

Wiecie co z tym zrobić?

Poczytaj http://support.microsoft.com/kb/929580/en-us

A nie wydaje Ci się, że to nie wina visty (powtarzam, mam 64-bitową!) tylko płyty głównej lub biosu?

Tzn, że masz karte zintegrowaną??

Nie… karte mam normalną gf9600gt512, ale chyba wiesz jak vista 32 traktuje ram… widzi 4 giga ale z uwzględnieniem wszystkich urządzeń… Wydaje mi się, że w podobny sposób widzi to mój bios/płyta główna…

Najpierw usiądź wygodnie i wejdź. Mój komputer>właściwości>wydajność>narzędzia zaawansowane>wyświetl zaawansowane szczegóły systemu… i zobaczysz ile widzi

infowh0.th.png

I co mam o tym myśleć? :expressionless:

Zainstalowana pamięć 4GB. No to ile widzi?

A myśleć to nie masz o czym.

Jeśli bios nie widzi 4GB system też nie będzie widział więcej .

Zobacz :

viewtopic.php?f=22&t=268091

Tak tylko, że ten jego obrazek nie jest raczej z Visty x64 tylko z x86, czyli z Visty 32bit

@reme: każda vista jest x86… 32 to x86_32 a 64 to x86_64… A obrazek faktycznie byl z visty 32, zapomiałem się przełączyć xD zaraz dam z 64…

@mysz 1: czyli pozostaje flashować bios…

EDIT:

Screeny z 64:

info:

infoor7.th.png

mobo:

mobohw4.th.png

bios:

biosxr6.th.png

I masz teraz dla porównania, że na 64 jest tak samo jak na 32… W biosie to samo: installed memory mam wszędzie 4gb ale usable memory już mniej… a powinno być też 4gb (w biosie i viście 64)…

Dzięki za pouczenie. Tylko, że w szczegółach systemu jest łatwiej x64 lub x86. Dlatego kapnąłem się, że masz Vistę 32bit i napisałem, że nie masz o czym myśleć.

Może zaktualizuj bios w takim razie?? :slight_smile:

Napisałem w poprzednim poście, że tylko to mi zostało i właśnie się za to biorę. Później napiszę, co z tego będzie. Ale w changelogach od biosów nic o ramie nie było… Ale spróbować można :lol: .

A nie zauważylem :slight_smile: :stuck_out_tongue:

Yeeha po updacie biosu wszystko pięknie działa :slight_smile: . Bios widzi 4GB installed i 4GB usable, winver też pokazuje 4GB. Wielkie dzięki dla wszystkich!

mam ten sam problem windows widzi 4 gb ram everest widzi wlozone kosci 4 gb ale pisze ze uzywa tylko 3200. a w biose jest napisane cos takiego:

System Memory

Total: 4096 MB

Appropriated: 896 MB

Available: 3200 MB

pomocy! !!

A nie masz przypadkiem zintegrowanej karty graficznej?

nie napewno nie bo wlasnie kupilem nowa gf9500. mam procesor core 2 duo. prosze o pomoc! siedzialem na tym 4 godziny i nic nie moglem znalesc jak to naprawic:( pomocy!

Masz podłączony monitor do 9500gt i wyłączoną zintegrowaną grafe w biosie? Bo wygląda na to że to 896MB jest używane przez jakieś urządzenie…