Program do wybierania fragmentu muzyki?

Witam

Czy jest taki program,abym mogła np. z pewnej piosenki (którą chciałabym pobrać na telefon jako dzwonek ) wybrac np. refren. Chodzi o to ,że poczatek,zwrotka jest zbyt długa a mi chodzi konkretnie o refren.

Bardzo prosze o pomoc. :lol:

Może tutaj znajdzisz to czego szukasz.

  1. Proszę temat pasujący chyba idealnie do twojego problemu :stuck_out_tongue:

  2. Ewentualnie prosta aplikacja to wycinania fragmentów *.mp3 mp3DirectCut. Instrukacja obsługi :arrow: Dzielenie plików .mp3

P.S. Jednak polecam opcję nr 1 czyli Audacicy + lame (tutek i linki do programów w temacie do którego odsyłam na początku postu).

Właśnie siedzę nad tym programem i wstyd mi sie przyznac,że nie potrafie go rozpracować :oops:

Przeczytałam wiele opisów,ale czy mógłby mi ktos to wytłumaczyc najprościej jak sie da. Konkretnie chodzi mi aby z całej piosenki wyciąc tylko refren.

@madgus

Którym programem? Audacity czy mp3DirectCut?

Audacity. Czytałam,że należy pobrać jakis kodek. Pobieram go ,ale nie wiem jak go sie otwiera,zapisuje???

Przyjmujemy, iż Audacity jest już zainstalowany.

  1. Zasysasz LAME MP3 encoder 3.97 :arrow: - podaję bezpośredni link ponieważ ten z vortalu przenosi na dosyć ogólna stronkę lame3.97.zip (klikasz prawym klawiszem myszy na odnośnik —> Zapisz element docelowy jako i zapisujesz w dowolnej lokalizacji, np. Pulpit). Powinien po chwili pojawić się tam pliczek.

  2. Rozpakowujesz archiwum i przenosisz folder do wybranej lokalizacji (np. C:\Program Files\lame). Dla pedantów - można rozpakować bezpośrednio do docelowego miejsca.

  3. Odpalasz Audacity i Edytuj —> Ustawienia —> Formaty plików —> Ustawienia eksportu dla mp3 (wskazujesz lame_enc.dll znajdujący się w folderze lame, który wcześniej rozpakowałaś). Ustawiasz tam również częstotliwość próbkowania - dla dzwonka wystarczy 48-64 ale to zależy od Ciebie (czym mniej tym jakość będzie gorsza ale wielkość pliku mniejsza). Dla telefonu nie ma to większego znaczenia.

  4. Wybierasz plik mp3 i metodą “przeciągnij i upuść” przenosisz go do okienka Audacity. Program rozpocznie importowanie a gdy skończy…

  5. W Audacity zaznaczasz fragment pliku z początku utworu- ten który chcesz usunąć i Edytuj —> Kasuj. Podobnie robisz z kawałkiem, z końca, który chcesz usunąć. Tak aby został sam refren (tyle co chcesz zostawić). Odsłuchujesz i sprawdzasz czy fragment jest wycięty tak jak trzeba.

  6. Jeżeli wszystko jest dobrze to Plik —> Eksportuj jako mp3 i po chwili masz w wybranej lokalizacji oczekiwany pliczek mp3 :mrgreen:

  7. Sprawdzasz czy wszystko się zgadza i przesyłasz gotową mp3 na telefon.

Wielkie dzieki. Juz jasniej chyba nie mozna. Ale wszystko zrozumiałam i jest OOOO.KKKK. Dzięki i POZDRAWIAM :lol: :lol: :lol: