Sprzedaż systemu operacyjnego

Mam pytanie dotyczące systemu windows xp home wersja oem czy system ten moge odsprzedać dodam że był już raz zainstalowany ale został usunięty z komputera i jest kompletny płyta naklejka oraz pełna dokumentacja wraz z fakturą?

Jeśli dodatkowo dołączysz płytę główną to możesz sprzedać inaczej jest to nielegalne :stuck_out_tongue:

paradoks :-o

Nie paradoks tylko warunki licencji OEM, dlatego jest on o wiele tańsza od wersji BOX.

A to i ja przy okazji zapytam bo czytalem juz na ten temat baaardzo rozne rzeczy… Czy ta licencja OEMowa jest “przyczepiona” do plyty czy procesora? Dokladniej chodzi mi o to czy, w sytuacji kiedy mam kompa ze spalona plyta glowna ktora wymienie na zupelnie inna, da sie zachowac jakos legalnosc systemu ktory mialo sie zainstalowany na tym komputerze?

Jest przypięta do płyty głównej ale w razie spalenia dzwonisz do Microsoft polska i mówisz że spalona przedstawisz dokumenty i dostaniesz nowy klucz :slight_smile:

Mozesz powiedziec dokladniej jakie dokumenty?

OT --> Kosz

Poza tym pysiu na forum piszemy po polsku - oznacza to również poprawność ortograficzną, gramatyczną i stylistyczną. Korzystając z przycisku ac7a4cd89050aa6e.gif

chodzi o:

-płytę z systemem

-dowód zakupu(paragon, faktura)

-naklejka z kluczem licencyjnym

Aha, tyle mam więc jest szansa ze da się to jakoś załatwić. Dzięki. :smiley: