Moje komentarze nie pojawiają sie na Vortalu - rozwiązanie

Witam.

Co jakiś czas, czytelnicy zgłaszają problem związany z niepublikowaniem komentarzy pod newsami, programami, etc., na vortalu dobreprogramy.

Jeżeli komentarz nie został odrzucony z przyczyn regulaminowych to najprawdopodobniej wina leży po stronie przeglądarki lub programów typu Internet Security - najczęściej firewalla.

Podpowiedzi, jak zdiagnozować i rozwiązać ten problem.

  1. Proszę wysłać komentarz z innej, niż używanej na co dzień, przeglądarki. Jeżeli się ukaże, to znaczy, że wina leży najprawdopodobniej po stronie programu.

a) w tej sytuacji, proszę wyczyścić historię przeglądanych stron, pliki tymczasowe, oraz cookies. Można to zrobić z poziomu używanej przeglądarki lub użyć programu ATF Cleaner

b) jeżeli rozwiąże to problem… cieszymy się i piszemy wartościowe komentarze.

c) jeżeli problem występuje nadal, proszę sprawdzić ustawienia programu i/lub używanych dodatków w przeglądarce związanych z bezpieczeństwem i prywatnością.

  1. Jeżeli problem występuje we wszystkich przeglądarkach, to najprawdopodobniej wina leży po stronie pakietów zabezpieczających - firewall, a konkretnie opcji web filter. (przyczyną może być również automatyczne wyłączenie niektórych opcji w firewallu w przypadku przekroczenia czasu używania wersji testowych płatnych aplikacji).

a) spróbować wysłać komentarz z wyłączonym firewallem.

b) jeżeli próba się nie powiedzie, przeczytać i zastosować punkt 1) i spróbować ponownie.

c) jeżeli próba zakończy się sukcesem, to znaczy, że przyczyną problemu jest źle skonfigurowany firewall lub ustawiony zbyt wysoki poziom zabezpieczeń.

d) w tej sytuacji, proszę w ustawieniach programu, dodać url :arrow: http://dobreprogramy.pl (który jest prawidłowym adresem vortalu) do listy zaufanych witryn.

e) włączyć firewall (aby mieć pewność poprawnej pracy z nowymi ustawieniami, można zrestartować system, choć to nie jest konieczne)

f) wysłać komentarz. Jeśli się pojawi, to problem z głowy

  1. Jeżeli nic nie pomaga, to proszę założyć temat na forum :slight_smile:

Od 2 lat proszę was abyście zmienili silnik dodawania komentarzy. Nawet na czystym komputerze (bez firewalla, antyvira) na dwóch przeglądarkach - nie mogę dodać komentarzy. Nawet nie dostaję potwierdzenia że komentarz trafia do sprawdzenia przez redakcję.

Kilkam “Dodaj” i wracam na stronę główną.

2 lata panowie… :confused:

edmun , … ale nowe komentarze sie pojawiają :stuck_out_tongue:

Widocznie wina leży po “Twojej” stronie …

2 lata proszę się aby vortal zmienił silnik… 2 lata ?

tak jak już powiedziałem. vortal widocznie nie lubi obcojęzycznych OS’ów.

i wina nie leży po mojej stronie gdyż dobreprogramy.pl to jedyny portal który nie wyświetla komentarzy.

jedyny… nie wiem. korzystam z internetu już dobre 10 lat i jest to jedyny portal który nie akceptuję moich działań.

ale widocznie będę się prosił o sprawdzenie skryptu kolejne 2 lata i nic mi to nie da

edmun , skoro ty przez dwa lata ni zrobiłeś nic w tym kierunku żeby to zmienić (choć ewidentnie wina leży po twojej stronie) to nie wymagaj jakichkolwiek działań ze strony redakcji.

fiesta fundujesz mi kolejnego windowsa? Używam angielskiego Windowsa. Takiego mam oryginała. Mam kupić specjalnie Polski Windows żeby mi dobreprogramy.pl działały poprawnie?

Nie rozumiem waszego podejścia. Małe poprawki w skrypcie chyba są łatwiejsze niż zmiana systemu aby działał mi vortal. nie mówiąc o wielu użytkownikach mających problem?

Jeśli specjalnie robiłem testy (format, instalacja windowsa na czysto, zmiany przeglądarek, braki firewallów i antyvirów zaraz po zainstalowaniu windowsa, podłączenie się pod inne łącze, zmiana komputera i znowu instalacja tego samego WinXp Pro En Sp2) i zawsze wychodzi że komentarze na dobrepgramy.pl po prostu nie wchodzą. I jest to jedyny serwis…

Brak mi słów na Twoją odpowiedź bo widzę że czytać nie umiesz, a pisać chcesz dużo.

Serdecznie pozdrawiam

Więc sugerujesz że DP nie działają na żadnej angielskiej wersji OS ??

To jakim cudem dodają komentarze osoby na stałe mieszkające na wyspach i w stanach którzy posiadają angielskie windowsy.

Sugerujesz że Lisek ma wyciągnąć szklaną kulę i na podstawie jej wskazań przegrzebać cały skrypt vortalu specjalnie dla ciebie ??

:? :? :?

Nie tylko dla mnie, ale jeśli czysty oryginalny windows nie daje rady to nie wiem co za problem występuje

A wtyczki blokujące skrypty?

Może…

… po prostu napisz dokładnie jakie programy wykorzystujesz i jak się łączysz z siecią, jaki dostawca. Jak na razie jesteś pierwszą osobą (z tego co pamiętam) mająca taki problem. W pozostałych przypadkach porady dane w temacie rozwiązywały problem.

W jaki sposób łączysz się z netem ??

Z jakiej przeglądarki korzystasz ??

Spróbuj napisać komentarz z jakiej dystrybucji LiveCD, jeżeli to nie rozwiąże problemu wina leży ewidentnie po stronie dostawcy netu.

live cd działa.

Łącze się przez Dialog 1MB, brak proxy, stałe IP

W domu mam identyczne łącze ale 2MB i nie ma problemów.

Korzystam z FF 2.0.0.13

oraz z IE7.0

jedynym problemem jest WindowsXp Pro SP2, w wersji angielskiej.

Firewall - Sygate Personal Firewall

Anty-vir: NOD32 wersja 2.7

Nawet po sformatowaniu systemu i braku fire’a i antyvira tak sie dzieję. Po prostu ten Windows nie przechodzi przez Vortal… nie wiem czemu. Co dziwne zainstalowałem ten sam system u kolegi (jedyne co zrobiłem to nie zaktywowałem Windy, bo i tak zaraz miałem ją usunąć) i też nie wchodzą komentarze. Sprzęt i łącze inne.

System jest oryginalny na licencji MSDN AA.

Live box? Moja siorka ma problemy z łącznością chyba to towoja wina

Ostatnio zauważyłem, że problem z dodawaniem komentarzy pojawia się również po wyłączeniu opcji “Referrer” (który dostarcza między innymi informacji o wersji przeglądarki i systemie operacyjnym) w Operze.

moich komentarzy też nie ma

Opera 9.52 +SygateFirewall +WinXP, IP stały dla sieci WiFi, kilka kompów pod jednym IP za NAT’em.

EDIT:

wyłączyłem “stealth mode” w firewall i dałem “przekazuj dane stronom odsyłającym” i komentarz poszedł

Ja podczas dodawania komentarzy otrzymuję odpowiedź z bazy:

"Zatrzymano działanie skryptu.

Data too long for column ‘inne’ at row 1"

Dzisiaj wysłałem pierwszego pod Vista (RED), zobaczymy czy dojdzie

, może podasz troche wiecej szczegółów (przeglądarka, system, dostawca internetu)

Mam problem z IE 8. Chodzi o to, że jak zamieszczam jakiś komentarz na dobrych programach używając IE to po zaakceptowaniu wyskakuje mi biała strona. I ten komentarz nie zostaje opublikowany. W innych przeglądarkach wyskakuje standardowy napis, że “twój komentarz trafił do kolejki oczekujących…” Nie rozumiem dlaczego tak się dzieje. Z tego co widziałam to nie tylko ja mam ten problem. Jeśli ktoś potrafi pomóc, to bardzo proszę nich napisze. Zaznaczam, że nie chodzi o ten nowy tryb zgodności, bo na IE 7 było to samo. - niestety jakoś porady zamieszczone tutaj nie pomogły:( Mam zaporę windowsowską jako firewall, używam IE 8 i Firefoxa 3, na Firefoxie ten problem nie istnieje.

ja miałem kiedyś podobny problem i wina leżała po stronie user-agent który sobie zmodyfikowałem za pomocą wtyczki do przeglądarki. Też wyświetlała się biała strona i komentarz się nie dodawał. Nie wiem czy to pomoże w rozwiązaniu Twojego problemu, ale przejrzałem ten wątek i chyba nikt o tym nie wspominał tutaj, więc pomyślałem sobie, że o tym napiszę.