Czy dobrze zabezpieczyłem się przed intruzami?

Witam.Chciałbym się dowiedzieć czy dobrze zabezpieczyłem się przed niechcianym oprogramowaniem.

antywirus:Nod32

antyspyware:Windows Defender

firewall:Wbudowany w sp2

no i oczywiście mózg :lol:

Adres IP masz lokalny czy publiczny? Zestaw w ostateczności może być. Systemowy firewall jest tutaj słabym ogniwem, jednak jeżeli posiadasz lokalne IP to powinien wystarczyć.

oj nie wiem da się to sprawdzić?

Może obejrzyj demonstrancję.

Wejdź w menu start -> uruchom -> wpisz cmd i naciśnij enter. W wierszu poleceń wpisz ipconfig /all , tam odnajdź kartę sieciową której używasz do połączenia z Internetem i sprawdź jaki jest adres IP przy tej karcie.

Jeżeli jest to któryś z poniższej puli adresów:

to znaczy, że masz lokalny (prywatny, wewnętrzny) adres IP więc pewnie chroni Cię jakiś dodatkowy Firewall na routerze lub serwerze więc domyślna zapora może zostać. Adres IP nie zawierający się w tej powyższej puli adresów będzie adresem publicznym - jeżeli taki masz, to lepiej będzie jak zainstalujesz jakiś dodatkowy firewall (z darmowych może to być, np. Comodo Firewall Pro 3.0 , Jetico Personal Firewall lub ZoneAlarm lub inny jakiś inny darmowy z tej listy) - nie zapominając oczywiście aby po jego instalacji wyłączyć ten systemowy firewall.

jest oki, tylko słabym ogniwem jest firewall…nie powiem Ci jaki na xpeka, bo nie wiem…

mam adres publiczny

Więc bezpieczniej będzie zaopatrzyć się w jakiegoś firewalla (podałem Ci w poprzednim poście linka do listy darmowych firewalli), a tego systemowego wyłączyć.