Xbox360 czy PS3?

Siema,

Mam zamiar kupić konsolę,mam już dosyć modernizacji kompa co chwile :expressionless: .PS3 jest o 900 zł. droższe, a dowrównuje xboxi (chyba) Słyszałem że xboxy się przegrzewają czy jakoś tak ale się psują to prawda? piście co jest lepsze. Dzieki za pomoc

PS3 jak i XBOX mają tą samą wydajność.

XBOXY się przegrzewają ale tylko stare modele z 90nm procesorem. Obecnie wersje ARCADE oraz premium mają już nowy system chłodzenia oraz procesor 65nm co wiąże się ze zmniejszonym poborem prądu jak i mniejszym nagrzewaniem, są oparte o płyty główne FALCON.

Co do PS3 też się psują i często wysiadają czytniki BUE RAY.

W chwili obecnej wygrywa XBOX z tego względu że jest centrum multimedialny i oprócz gier odtwarza wszelkiego rodzaju nośniki które można podpiąć pod port USB, zdjęcia, filmy DivX jak i DVD.

XBOX 360 kosztuje już w granicach 750zł

Wiesz teraz sobie oglądałem na youtube gry na xboxa i ps3 gry takie jak: virtua fighter 5 i dead or alive 4. I na x boxuie wygląda to makabrycznie,już lepiej to wygląda na PS2 tekken 5 [-X

To ja oglądałem też kilkadzisiąt gier na PS3 i XBOX360 to na PS3 było gorzej

wszystko zależy od wydawcy i na jakiej konsoli bardziej pracują nad grą, a gdy ją skończą to kopiują tą grę na inną konsolę, stąd że na jednej wygląda tak a na innej inaczej, a jeszcze w innej grze role się odwrócą

No ok ale widziałeś fajna graficznie bijatyke na xboxa? Jak ja widzialem VF5 czy DOA4 to ja dziekuje ;]

PS3 się psuję??? :mrgreen: :o Xbox chyba bardziej nadal jest wadliwy,ja polecam ps 3 Bo jest 3 razy mocniejszy od Xboxa,pozatym jaki masz telewizor,bo do ps 3 potrzebny jest full HD,a do Xboxa wystarczy HD Ready,a nie patrzyłeś co potrafi Wii???

Jaki amm TV? zwykły ;/ z ■■■■

Co Ty za bzdury tutaj wypisujesz haha jakie 3 razy mocniejszy jakie FullHD do PS3 a do X360 HD Ready :rofl:

Napisz ktoś zdecydowanie co jest lepsze PS3 czy xbox 360?

viewtopic.php?f=6&t=229696

No tak mi chodzi GŁÓNIE o gry nie o neta itd. przedewszystkim o bijatyki, piłka nożna i takie jak COD4.

do gier osobiście uważam ze X360 lepszy.

Nom oki ale grałeś już ?? bo z tego co widziałem na youtube “virtua fighter5”,Dead or alive4" są zjeb…e :shock: lepszy już jest tekken 5 na…PS2 :o serio Nie wiem czy taki filmik zryty czy na xboxa poprostu bijatyki nie chodza tak jak powinny. 15.04 ide po konsole i nie wiem którą może ps2 taka sama cena jak xbox ale bijatyki fajnie wygladaja 8) #-o

heh czy grałem :slight_smile: Xboxa 360 mam od grudnia 2005, nie patrz na filmiki na youtube bo z nich za duzo nie zobaczysz, trzeba to zobaczyć na własne oczy, róznica w grafice miedzy ps2 a xbox360 jest kolosalna, i nie wiem czy mówisz o Xbox 360 czy o Xbox 1 ? bo porównywanie PS2 to Xboxa 360 to jak porównanie telewizora Rubin do LCD Sony Bravia :slight_smile:

nie no vurtua fighter 5 jest tylko na 360, mówie tu o xboxi 360 masz jakąś bijatykę ajak tak to czy jest lepsza graficznie niz tekken 5 w pS2. Z tego co widzialem na youtube postacie chodza jak…klody :smiley:

Teeken a VF to zupelnie inne gry wiec nie sugerowałbym sie tym przy wyborze konsoli, VF jest trochę w stronę wrestlingu stąd takie zachowanie postaci ale graficznie gra miażdży każdego Tekkena szczególnie tego z PS2 hehe tak samo Dead Or Alive 4 którego posiadam.

No ok jeszcze jedno jaki masz TV bo ja mam zwykly z ■■■■ i tu grafa wiele straci przy xboxie,A tekken 6 moze na xboxa wyjdzie ale to moze ![-o<

Zastanów się co piszesz. W prawdzie PS3 posiada 8 rdzeni w procesorze to jednak siódmy jest wyłączany po wyjściu z taśmy produkcyjnej ze względu na to że prawie każdy jeden rdzeń podczas produkcji zostaje uszkodzony. ósmy rdzeń wykorzystywany jest tylko do obsługi systemu operacyjnego konsoli. Pozostaje nam 6 rdzeni niestety o łącznej mocy 3,2 GHz a w XBOXIE na jeden rdzeń mamy 3,2GHz.

Pozatym PS3 posiada na sztywno 24 jednostki Pixel Shaders i 8 Vertex Shaders co daje nam niezbyt dobre porównanie do X’a w którym jednostki cieniujące to 48 zunifikowanych Shader Model. Pamięć PS3 to tylko 256 MB a XBOX 512 MB.

PS3 może wykonać max 2 teraflopy instrukcji jednocześnie.

Bez przesady XBOX 360 ma multisamplig i antyanalising który wykorzystywany jest przy każdej grze więc nie powinno to wpływać na jakość grafiki a tymbardziej na zaniżoną rozdzielczość starszych telewizorów.

Nie zapominajmy że stary dobry PS2 ciągle pracuje w 640 na 480 co widoczne było ogromnymi schodkami na krawędziach obiektów.

zobacz ten filmik jest w 720p HD i poczuj prawdziwą moc XBOXA 360 http://www.gametrailers.com/player/8842.html

ja mam teraz lcd, ale mialem tez nie tak dawno zwykly tv, no troche grafa traci ale nie jest wcale tak zle jak niektórzy pisza na dobrym kablu rgb microsoftu tez jest bardzo fajnie.

Ja mam Xboxa360 nie całe 2 miesiące i jestem bardzo zadowolony, że wybrałem właśnie tą konsole wszelkie gry wyglądają lepiej niż na ps2 a pozatym to głupie porównanie zobaczyłem grafikę God Of war 2 i porównałem ją z Gears of War niebo lepsza chodź ten sam telewizor. A Ps3 polecam ci za góra 2 lata, ponieważ jest mało gier i są cholernie drogie po drugie konsola jest też droga w porównaniu, co do Xboxa. "Skoro nie widać różnicy to poco przepłacać?”