Koszty naprawy komputera w domu

Ciekawi mnie ile za naprawę komputera w domu biorą ludzie którzy w jakimś tam stopniu się na tym znają.

To zależy co się popsuło.

Hehe jeszcze rok temu u mnie w Siemiatyczach za instalację oprogramowania koleś zawalił stówkę.

Ale głupi wtedy byłem #-o

Mniej niż 50zł nie wypada :wink:

W Słupsku:

Naprawy softu - 30-50zł (np. postawienie windy + stery - 50zł)

Naprawy hardware - j.w + koszty części

Jak daleko do klienta to jeszcze z 20zł za dojazd :slight_smile:

Dokładnie, koszty dojazdu krzyknie co najmniej 10 zł, 1 roboczo godzina przynajmniej koło 40-50 zł + koszty części zamiennych i rachunek masz prosty. Dla znajomych koszty dzieli się przez połowę lub wykonuje się usługę za symbolicznego browarka :wink:

Dzięki za pomoc. Pokaże tylko jeszcze to co znalazłem w google.pl

http://netform.pl/cennik.htm

http://www.serwiskomputera.neostrada.pl … ennik.html

Nie wiem czy płakać czy się śmiać bo niektóry poważniejsze rzeczy są droższe.

Ale powiedzcie szczerze, komputer to nie samochód, tutaj jak coś się zepsuje to oprogramowanie a jak jakiś Hardware to tylko wymiana no chyba że wentylator czy Dvd bo inaczej taki “fachowiec” może jedynie wymienić na nowy, lutownicą, przecinakiem i młotkiem xD nic tu nie zdziała.

To widze że w Słupsku ceny takie jak w Radomiu :slight_smile:

Los_Emilos , najlepsze jest to:

:o :o :o :lol: =D>

Jutro się jeszcze postaram dowiedzieć w kilku serwisach w moim mieście ile kosztują naprawy. Dzięki wszystkim za pomoc.

Będę wdzięczny jeśli ktoś będzie miał nadal jakieś sugestie ale chyba wszystko zostało już powiedziane.

25zł za nagranie płytki CD może bym dał wtedy gdyby mi na niej zmieścił całą zawartość mojego dysku… :mrgreen:

Formatowanie i partycjonowanie dysku 15 zł

Powinno być 5 zł. W necie jest mnóstwo poradników jak takie coś zrobić.

Odwirusowanie komputera 50-100zł

Dziwne, coś drogo

Diagnozowanie usterek 50zł

Na dobry początek 50 zł musisz zapłacić + koszt naprawy ;p

Instalacja systemu operacyjnego Windows 60 zł

Jakby nikt nie wiedział jak takie coś zrobić .

Ceny trochę wysokie

Tutaj na forum możesz mieć za darmo :stuck_out_tongue:

Jak masz oczy i uszy to sam mozesz to zrobić.

Pioter233 , jak ktoś się ceni to zarząda nawet więcej niż tutaj podałeś. Jakość wykonanej usługi oraz profesjonalizm też trzeba wliczyć w cenę.

Ceny trochę wysokie… jak dla mnie za niskie. Poniżej wszelkich standardów europejskich :stuck_out_tongue:

Gdyby wszędzie były przestrzegane standardy Unijne to Polska była by jak Ameryka krajem Miodem , mlekiem i Coka-Colą płynącym.

To się tak zdaje, że tylko tak drogo, ale:

  • koszt dojazdu samochodem min 1 zł/km

  • średnio za godzinę pracy 25 do 30 zł

i licząc minimum na kompletną instalację systemu 3 godziny więc prosty wynik w złotówkach.

dalej odwirusowanie kompa i tu zależy co i jak i jaki wirus/sy - proszę tylko włączyć obojętnie jaki antywirus aby przeskanował całego kompa - ile to czasu trwa ?, a to jeszcze zależy od kompa i ilości danych, a nieraz trzeba tak zrobić ze trzy razy - dobrze się mówi jak się nie pracuje przy tym.

Ceny zależą oczywiście od wykonawcy, zasada jest taka - nie brać nikogo kto przy kompie bierze za godziny, tylko takiego który bierze za wykonaną usługę.