Dysk seagate 1 TB ale z biedronki?

Witam, jestem zainteresowany kupnem dysku zewnetrznego seagate 1TB Freeagent Go, będe go miał dostępnego u mnie w biedronce od 2 grudnia za 239 PLN, jest to moim zdaniem tanio bo na allegro znalazłem takiego za 485 PLN http://allegro.pl/dysk-zewnetrzny-1tb-2-5cal-seagate-freeagent-go-i1314834848.html

Moje pytanie brzmi czy jest to pewny seagate sprawny czy jeżeli jest z biedronki to są możliwe jakieś wady? Nie jest to noname z biedronki, tylko znana dobra firma, tylko chodzi mi o sam sklep…

Prosze o opinie i porady

Ja bym się tam zastanawiał na kupnem dysku zewnętrznego ze sklepu Biedronka. Najlepiej kupować takie rzeczy w jakimś centrum komputerowym lub w sklepach z elektroniką.

Kupiłem kiedyś w biedronce pendrive 4gb spalił się po 2 miesiącach.

a ja bym się nie zastanawiał - w razie reklamacji, przynosisz sprzęt, dajesz paragon i mówisz “kasa”… wychodzisz z kasą i wszystko w temacie - to jest taki sklep, w którym nikt nie wnika…

niższa jakość sprzętu??? czy wy normalni jesteście??? biedronka jest największym dyskontem w polsce - mogą pozwolić sobie na konkurencyjne ceny wszystkiego bo zamawiają tego tysiące i są pewni, że towar się sprzeda - jak widzisz kolega już dziś wie, że za 2 tygodnie ma promocje…

ten pendrive był znanej marki czy biedronkowski bo tutaj firma jednak coś znaczy

Jeśli masz pewność, że chodzi dokładnie o taki sam dysk jak na allegro, to bym się nie zastanawiał i kupował. Bez względu w jakim sklepie go kupisz, masz prawo do 24 miesięcznej gwarancji. Jeśli chcesz drążyć temat, to dowiedz się, czy reklamacje składa się w sklepie, w którym chcesz nabyć towar, czy u producenta (bądź dystrybutora, lub w wyznaczonym dla regionu serwisie). Dysk zdecydowanie polecam, użytkuję taki w wersji 500GB i nie mam żadnych zastrzeżeń. Dodam, że dysk cały czas noszę przy sobie, a torba od laptopa w której go noszę, często ląduje na podłogę, lub turla się po moim bagażniku. Taki schemat trwa już od roku i cały czas jest sprawny.

Ciekawy jestem ceny…jeśli się potwierdzi to co napisałeś, to będzie to ok 100zł tańsze niż najlepsza oferta z ceneo.

Tutaj jest ta gazetka http://www.biedronka.pl/oferta/inspirac … 2/gazetka/

Nasuwa się pytanie, czy będzie to produkt dostępny w większej ilości, czy jest tylko umieszczony w gazetce jako wabik na klienta. Niestety takie sklepowe zagrywki są dość częste w naszych sklepach i bardzo irytują klienta. Gdybym nie miał swojej 500GB to bym się skusił i bym napisał, czy warto :wink:

seagate robi dobre dyski więc warto

Reklamację w ciągu 24 miesięcy zawsze składa się u sprzedawcy. Chyba że chcesz skorzystać z karty gwarancyjnej (wtedy warunki i czas trwania określa gwarant, równie dobrze mogłaby być krótsza niż 2 lata), wtedy zależy to od tego, kto jest gwarantem (jeśli sprzedawca, idziesz do sklepu, jeśli producent - do serwisu).

To tyczy się każdego towaru?? w każdym sklepie gł. RTV AGD i PC mi chodzi

Ja mam dysk Seagate Expansion 1TB z Biedronki. Na razie jest ok. Mam go jakieś 6 miesięcy. W Biedronce niema problemu z reklamacją, można brać sprzęt bez obawy w szczególności jeżeli chodzi o produkty znanych marek.

Tak każdego. Reklamację towaru (który nie musi być wcale uszkodzony, może się np. nie zgadzać z opisem), dokładnie - tzw. reklamację niezgodności z umową, składa się w ciągu 2 lat od zakupu.

Wow i to działa?? jaz trudno mi w to uwierzyć ??

Ostatnio pytałem się czy mogę zwrócić antenę pokojowa, która nie zdawała egzaminu. I odpowiedzi były negatywne, ze tylko zależy to od dobrej woli ze strony sklepu

Wedle tego co piszesz to miałem zagwarantowany zwrot kasy?! i nie musiałem się z tym spieszyć

z biedronką jest tak, że biorą z hurtowni 5000 sztuk i są w stanie opchać za 110 procent ceny i im się opyla. Mają też gdzieś, ile będzie z tego zarobku, bo będzie. A taki osiedlowy sklepik bierze takich dysków z 10 i sprzedaje za 200% ceny, bo chce się szybko wzbogacić.

Skoro jest to Seagate a nie jakiś Chrumtech to na twoim miejscu bym się połasił na ten dysk. Zresztą chyba dają gwarancję, więc w razie czego można zwrócić.

Nie ma co się zastanawiać…Bez różnicy czy dysk jest z biedronki czy np. Ipad z Tesco… Teraz taka moda że podczas codziennych zakupów kupuje się sprzęt;p

sam się teraz zastanawiam, czy aby nie kupić :smiley:

Także bym brał, to z jakiego sklepu nie ma znaczenia. Mam typowo biedronkowy pendrive, i działa, a ‘firmowy’ z Komputronika szwankował po kilku miesiącach (wywaliłem paragon, więc kicha)

Jesteście pewni że to jest dysk 2,5" ? Jeżeli jest napisane, że w zestawie jest zasilacz 230V to ja bym stawiał na dysk 3,5" który na Allegro można dostać za 249 złotych. Na zdjęciu jest dysk 2,5" ale jak wiadomo różne chwyty się w reklamie stosuje :slight_smile:

Wiem że to i tak taniej ale nie ma już takiej przebitki jak napisał @indywidualny w 1 poście…

PS. stawiałbym na to , że to ten dysk będzie w ofercie http://allegro.pl/fabryczny-seagate-exp … 88189.html (btw identyczny był właśnie w Biedronce jakieś 2-3 tygodnie temu za 269 PLN).

Z biedronki nie. Tam wszystko jest specyficzne. Opony nawet do samochodu są, co już uważam za przegięcie, po co zabijać klientów:) Rowery po 200 zł, co bym zarżnął po 30km. No i buty nawet jakieś kupiłem, wytrzymały całe 28 dni.