Blokowanie dostępu do stron w IE [dostęp na hasło]

JEDYNE ZAGROŻENIE TO FRUSTRACJA INNYCH DOMOWNIKÓW, GDY BEDĄ CHCIELI DOSTAĆ SIĘ NA JAKĄŚ ZABLOKOWANĄ STRONĘ :twisted: A NA OBSŁUDZE KOMPUTERA ZNAJĄ SIĘ JAK JA NA ROZKŁADZIE JAZDY AUTOBUSÓW W LAOSIE :stuck_out_tongue:

  1. Uruchom IE.

  2. Przejdź do Narzędzia|Opcje internetowe…|Zawartość|Klasyfikator treści - Włącz….

  3. Przejdź do zakładki Witryny zaakceptowane.

  4. W polu wpisz adres strony, którą chcesz zablokować - np. www. jakastamstrona .pl (bez spacji).

  5. Z boku uaktywnią się dwa przyciski - Ty kliknij w 'Nigdy’

  6. Przejdź teraz do zakładki ‘Ogólne’ i zaptasz ‘Użytkownicy mogą oglądać witryny, które nie mają klasyfikacji’ - bez tego by wejść na jakąś stronę za każdym razem musiałbyś wpisywać hasło.

  7. Teraz kliknij w ‘Utwórz hasło…’ - chyba nie muszę dokładniej opisywać co tam należy zrobić - w razie problemów pod PPM jest pomoc :idea:

  8. Po tej operacji wystarczy zastosować wszystko, jeśli będzie potrzeba - potwierdzić wybór. To wszystko. Teraz by wejść na daną stronę, znajdującą się na ‘liście zakazanych’ będzie trzeba wpisać hasło opiekuna - czyli Ciebie :stuck_out_tongue:

Może metoda nie jest najskuteczniejsza (chcielibyście wiedzieć jak ją obejść, co :?: :stuck_out_tongue: - w sumie nie takie bardzo to skomplikowane), ale w zupełności wystarczy na niesforne rodzeństwo, czy potomstwo :stuck_out_tongue: :smiley:

PS. Jakby ktoś potrzebował skuteczniejszej metody, to mogę poszukać - kiedyś widziałem taką… 8)

Zbędna posty, jako sprzeczne z Regulaminem tego działu - skasowano.