Chlodzenie procesora

Mam takie pytanko. Czy jest moze jakis programik ktory wspomaga chlodzenie procesora?

Prosze o link gdzie mozna pobrac taki program lub wskazowki.Moj procesor to Athlon 2000XP. Jezeli konieczna jaet wymiana wiatraka to na jaki?

Nie ten dział ==== :> Oprogramowanie

A jaką masz temperaturę że potrzebujesz programiku do chłodzenia. ??Mam dokładnie ten sam procesor co ty i użyłem kiedyś rosyjskiego programiku S2KControl który zmiejszył mi temperaturę o 11 stopni. W linku masz sporo informacji no i link do dowlandu.

:arrow: S2KControl - programowe chłodzenie procków AMD

zaraz po uruchomieniu 55-58 stopni ale podczas grania wzrasta do 64

hmmm Może wystarczy wymienić pastę. Masz wiatraczek od boxa. Tez mialem taką temperaturę ale latem. Wymieniłem pastę i spadła do 50, a z programikiem 39. :smiley:

Mam taki sam problem. Wiatraki mam nowe 2 m-ce może zainstalować dodatkowy?

Mozesz na obudowie, ale jak masz nowe to powinno być ok. Wszystko zależy od tego co masz za wiatraki, może poprostu są za mało wydajne. A paste wymieniałeś?? :smiley:

Wytłumacz mi o co chodzi z tym “Paste” bo nie kumam?

Pod radiatorem masz pastę termoprzewodzącą, jak jest stara to słabo przewodzi ciepło z procesora na radiator i tym samym chłodzenie jest słabsze. :smiley:

Dzięki!

Zainstalowałem programik S2KControl jak na razie nie widzę różnicy albo to lipa albo coś żle zrobiłem!

A masz Althlona?? ,(usatwiwnia 16/16 ), :smiley:

Ustawiłem 16/16 z 56 spadła na 52 ale nie wiem czy to zasługa tego programu!

Gdzieś wyczytałem, że aby program funkcjonwał trzeba uaktywnić w BIOSie “CPU disconnect finction”.

Ale jestem na takim poziomie wiedzy, że jeszcze nam obawy co do grzebania w Biosie.

Pozdrawiam!

Przestaw na 32/32 i zobacz czy temperatura spadnie niżej. Ewentualne pytania co do przestawienia biosu możesz też zadać na forum które podałem wyżej. Ja nic nie przestawiałem. :smiley:

Dzięki lazikar za poświęcony czas!

serdecznie pozdrawiam. :smiley:

Ja również mam dokładnie ten sam procesor, też bawiłam się jakiś czas temu wspomnianym programikiem, ale efekty były o wiele bardziej oszałamiające- w ciągu kilkunastu sekund temp. 58-60 stopni spadła do 30-32, przy bezczynności do 28. Użyłam standardowych ustawień, nic nie przestawiałam w biosie. Irytujące było tylko lekkie piszczenie spod obudowy podczas większego obciążenia procka, dlatego nie mogę tak z czystym sumieniem polecić tego programiku, choć zapewne wszystko zależy od indywidualnej konfiguracji sprzętowej. Potestować jednak zawsze można.

Jakoś nie moge pobrać tego programu :? Dajcie jakiegoś linka bezpośrednio do pliku

http://www.complus.cxc.pl/download/s2kctl.exe

Dzięki!

Program jak dla mnie odpada :frowning: Po odpaleniu go temperatura spada, ale powracają problemy z cz eszczącym SB128 i wieszającą się kartą TV

A dla to też jakieś ściemnienie…temperatura mojego Athlona nawet o pół stopnia nie spadła…ustawienia 16/16… :?

Dziwne. :? U mnie w czasie 1 minuty spada o ok 10 - 12 stopni. :? Zresztą jak widać z linka który podałem na samym początku nie tylko mi. :roll: