Kość pamięci RAM!

dzisiaj dostałem nową kość pamięci Kingston 1GB… wyciągnąłem dwie stare kości które miałem 256 i 256 (też kingstona) i umieściłem nową… gdy uruchomiłem komputer … nic się nie działo (ekran nie odpowiadał)… nie było “startowego” “pip” - klawiatura nie działała … nic …tylko zasilanie kompa było właczone… stwierdziłem że coś mogłem przypadkowo odłączyć… jednak wszystko było w porządku… postanowiłem więc uruchomić kompa jeszcze raz… i uruchomił się prawidłowo… w AIDA32 sprawdziłem czy kość pamięci została “ustalona” i ku mojemu zdziwieniu okazało się , pamięć …owszem została “odnaleziona” natomiast , komputer nie odnalazł kości …tak jakby jej tam nie było… po kilku minutach - komputer się zawiesił … po zresetowaniu było to samo - nie odpowiadał …tak samo jak na początku… :frowning: :frowning: :frowning: :frowning: :frowning:

Po powrocie do starych kości wszystko działa sprawnie i dobrze… :?

O co w tym chodzi ?? :? sprawdzałem wcześniej w necie i wychodzi…wychodziło na to…i po konsultacjach z informatykami ,że ta kość bedzię bez problemu działać na moim kompie…

O co chodzi?? Proszę o porady (pomoc :D) :?


Moja płyta główna -->MSI 645 Combo (MS-6737)

ta nowa kość pamięci —> Kingston

KVR333X64C25/1G

1GB PC2700 CL2.5 184 - Pin DIMM

(To Dane z pudełka)

Spróbuj włożyc do drugiego slotu.

…wątpie czy to pomoże…no ale spróbuje…jeszcze ktoś ma jakieś pomysły co to może być:/ ??

Ten typ kości będzie “chodzić” z twoją płytą główną, ale czy ta konkretna nie jest przypadkiem uwalona na to nie ma już żadnej pewności. Zwłaszcza że jak włożyłeś stare to wszystko wróciło do normy

Jeśli poprzednie kości miałeś innego typu niż tą nową to sprawdź ustawienia na płycie głównej. U mnie jest rząd zworek, które trzeba wyjąć lub przełożyć żeby płyta obsługiwała SD lub DD.

A może coś w BIOSie trzeba by ustawić?

Czy kość ma chipy po obu stronach laminatu czy tylko po jednym??

Stare kości mają po obu czy po jednym??

te chipy ma po dwóch stronach…

Złączono Posta : 05.02.2007 (Pon) 21:54

a stare po jednej

Zresetuj BIOS’a! To powinno pomóc!

a jak się resetuje biosa??

poszukaj odpowiedniej zworki na płycie głównej, ewentualnie po prostu wyciągnij bateryjkę na kilka minut z mobo i włóż z powrotem

Najlepiej wez instrukcje z plyty glownej i odszukaj gdzie znajduje sie zworka JCMOS : Clear COSM data Jumper (przewaznie jest w okolicacg kosci biosu i bateri) w instrukcji ustaw na Clear CMOS i to chyba tyle pozniej zmien zpowrotem ustaw jak bylo zalacz kompa i nacisnij DEL zeby wejsc do biosa.

ok…sprobuje… jeszcze jakieś ewentualne pomyły/podpowiedzi :D??