Avast jak go odinstalować?

Niech ktoś podpowie jak odinstalować Avasta ?? Mam innego antywirusa i muszę pozbyć sie starego !!

Star->Panel Sterowania-> dodaj lub usun programy->poszukaj avasta i wykasuj

Ghost02ster a to nie takie proste. Właśnie to jest ten probelm ze go tam nie ma tj. w panelu.

to usun go recznie. wywal wszystkie pliki jakie są z nim związane i usun wpis w rejestrze (start->uruchom->regedit->HKEY_LOCAL_MACHINE->SOFTWARE i tam poszukaj wpisu).

Taak , w ten sposób na pewno go usuniesz…

finetto

pobierasz ze strony producentaaswClear.exe którym dokładnie usuwasz foldery i wszelkie ślady po avaście, restartujesz komputer. Po tym ewentualnie możesz jeszcze przeczyścić rejestr za pomocą darmowego jv16 PowerTools 1.3.0.195

Tutaj otwierasz-> Opcje rejestru -> Narzędzia -> Czyszczenie rejestru -> Kontynuuj - Start i czekasz aż program wyszuka klucze…Sortuj -Sortuj według koloru ikon - Pozycje, których usunięcie winno być bezpieczeczne -> Wybierz - Wybór specjalny - Pozycje, które można bezpiecznie usunąć - Usuń

Pozdrawiam

Pobierz ten program http://dobreprogramy.pl/index.php?dz=2&t=88&id=1125

Wejdź w narzędzia i zobacz czy jest tam, wyłącz Avasta przed deinstalacją.

Ja mam avasta w ‘dodaj lub usun programy’ i zawsze jak cos kasuje z tego to potem szukam jeszcze jakis plikow, ktore zostaly i kasuje recznie. Z rejestru tez ręcznie kasuje

Ściągnąłem aswclear teoretycznie odinstalowany juz jest, ale Centrum zabezpieczeń raportuje, że są dwa antywirusy czyli stary Avast i nowy tj. Norton. I co dalej ??

moze zostal wpis w rejestrze poszukaj tu

Ghost02ster właśnie to zrobiłem wpisy są, więc je usunąłem, czyli ich nie ma :slight_smile: (ale to dziwnie brzmi). Ale nadal wyświetla dwa

hmmm…resetowales komputer bo moze wykasowales ale tam w centrum pisze ze 2 sa dalej. Poszukaj na dysku moze zostal jakis plik jeszcze.

w panelu sterowania dodaj lub usun programy tam mozna usuną avasta

Ghost02ster na dysku pusto nic nie ma a on dalej gdzieś jest bo Centrum cały czas komunikuje to

finetto

Zrobiłeś błąd usuwając avast w dodaj usuń z pominięciem podanego narzędzia - później była to już musztarda po obiedzie - teraz masz problem…

Otwórz notatnik i wklej w nim to:

SC STOP aswUpdSv

SC STOP "avast! Antivirus"

SC STOP "avast! Mail Scanner"

SC STOP "avast! Web Scanner"

SC DELETE aswUpdSv

SC DELETE "avast! Antivirus"

SC DELETE "avast! Mail Scanner"

SC DELETE "avast! Web Scanner"

RD /S /Q "C:\Program Files\Alwil Software"

Plik -> zapisz jako -> zmień rozszerzenie na wszystkie pliki -> zapisz pod nazwą FIX.BAT

W trybie awaryjnym odpal plik FIX.BAT i restart kompa.

Pozdrawiam

Agaton no ale ja wlaśnie wspomnianym aswclearem odinstalowałem. Później tylko ręcznie rejestr czyściłem.

to wpisz to co kazal Agaton i zobacz czy zadziała

Małe sprostowanie - nic nie kazałem, a jedynie wskazałem na taką możliwość - decyzja zawsze należy do odbiorcy :slight_smile:

Pozdrawiam

Chodzilo mi o to żeby poprostu to zrobil i sprawdzil czy zadziała :slight_smile:

Ghost02ster Agaton Właśnie w tym problem, że i to nie skutkuje :frowning: nie wiem już sam co z tym zrobić. Poradźcie coś bo czeka mnie format. Bo chyba dwa antywiry nie powinny być na jednym kompie co?? Chyba, że się myle.

2 antywiry moga byc na kompie ale kiedy działaja nawzajem a to sie zadko zdaza ;/ hmm…jezeli nic nie pomoglo to wydaje mi sie ze format :confused: