Ralink RT2400 i Vista Premium 64 bit

Witam.

Czy komuś udało się uruchomic tą kartę pod Vistą Premium 64 bit? Jeżeli tak to proszę o informację na jakim sterowniku, bo ja już wyczerpałem chyba wszystkie możliwości.

Z góry dzięki za pomoc

Tutaj szukałeś? http://www.ralinktech.com/ralink/Home/S … ndows.html

bo jak widać to producent nie wspiera RT2400 dla MS Vista

A co na to Windows Update?

Jasne, że szukałem, a z tego czego się doczytałem wynika że Ralink olał użytkowników starych kart i nie zamierza się trudzic sterami do nich tylko radzi kupic nowe. No a Windowsa Update nie mogę wykorzystac bo przecież nie mam sieci, a teraz korzystam z Win XP na którym karta działa.

A jak ze sterami do Twojej karty dla 64bitowego XPeka? Może one pójdą w Viście

Ale Xpeka mam 32 bitowego i na takich sterach jade, a w tych ktore znalazlem tez nie widzialem na XPeki 64 bitowe i ponoc takich tez nie wypuscili

Mój kolega miał niestety podobny problem i nie znalazł rozwiązania. W sumie jedynym “rozwiązaniem” była dla niego instalacja 32-bitowej Visty i zainstalowanie do niej sterowników z Windowsa XP.

Niestety firma Ralink w tej sytuacji się nie popisała.

Pozdrawiam,

No i sprawa sie wyjasnila. Napisalem do Ralink’a i odpisali mi, że karta jest przestarzała i nie przewidują aktualizacji sterowników do niej. Czyli RT2400 lub RT2460 + Vista = :o

Wymienilem ją juz na inną - RT2561 do której pisali że mają sterowniki i po całym dniu walki dalej nie udało mi się odpalić sieci, ale ten temat już otwieram na innym wątku.

Chciałbym zdementować a właściwie uściślić tą informację :slight_smile:

Karta Ralink Wireless LAN z w/w chipsetem jak najbardziej działa pod Vistą. Czego przykładem jest mój system :). Mówię (piszę) oczywiście o 32-bitowej wersji tego systemu.

Z wersją 64-bitową zapewne jest ten sam problem co z większością innych sterowników, czyli albo kompletny brak (zwłaszcza do starszych urządzeń) albo wczesne wersje beta.

Masz sterowniki do tej karty pod viste??

Może ktoś wrzuci do net’a te sterowniki?

Jak to zrobiłeś, że ta karta ci działa?? Ja mam Windows Vista Home Premium 32bit i nic.

Ja nie mam żadnych problemów z ralinkiem pod vistą, oczywiście wersją 32 bitową. Największym błędem przy zakupie visty było uleganie 64 bitowej euforii jaki to cudowny system i w ogóle. Teraz widać, że są z nim same problemy. Rt2400 nie ma sterowników do visty ale na wersji 32 bit działają bezproblemowo te z win xp, podobnie sprawa wygląda z wieloma innymi urządzeniami.