GeForce 6600 - odpala, lecz po chwili gaśnie - cd

Witam! Poruszam dalszy wątek

http://forum.dobreprogramy.pl/viewtopic.php?t=172527

Postanowiłem jeszcze raz włozyć te karte GF 6600 i zauwazylem ze sie wlaczyla. Bardzo sie ucieszylem ze chyba sie naprawila. Normalnie wybralem uztkownika w XP, po chwili uzytkowania (GG, Mozilla itp) monitor znowu przeszedl w tryb Standy By … :confused: Wlaczylem jeszcze raz znowu to samo. Wiem juz teraz ze karta raczejjeszcze sprawna i do uratowania. Lecz co moze bcy z nia nie tak. Cos chyba musialo wywalic? Prosze pomuszcie.

podłączyłeś inną kartę lub tą sprawiającą problemy (do innego kompa) ?? wymieniłeś zasilacz ??

Podlaczylem ta karte (sprawiajaca problemy 6600) do kompa kumpla. Lecz tam cos nie chciala kompletnie odpalic. Nie wymienialem jeszcze zasialcza bo jak tam wspomnialem jest w drodze.

konkluzja jest prosta, karta jest uszkodzona, jak jest na gwarancji to ją zareklamuj jak nie to wyrzuć do kosza i kup 7300GT (bo sądząc po lamencie jakiego jesteśmy udziałem - brakuje ci kaski :P).

a jaki kolega ma sprzęt ??

Kolega ma sprzet:

Intel IV 3,0

Asus - troche inny od mojago nie znam dokladnie

Pamiec - 512kingston

Karta - X1600

Zasilacz - jakis Tracer

Dysk 250gb - seagate lub samsung nie pamietam

O to chodzi ze nie mam na gwarancji :frowning:

Lamentuje dlatego ze nie ze nie mam kaski lecz nie na to chce przeznaczyc pieniadze ktore mam lecz na cos innego. I kupno karty nie jest mi teraz na reke i to strasznie.

rozumiem, a zatem postaraj się pożyczyć jakąś kartę od kolegi i do czasu kupna nowej na niej pracować (będziesz musiał zapomnieć na jakiś czas o graniu) bo twojej karty nie da się naprawić.

Tak mam karte od kumpla. GeForce 2 :frowning: Wiem ze pograc niepogram ale bynajmniej moze cos sie dowiem.

Czy na pewno nie da sie juz naprawic. Co mogloby byc tego przyczyna? :confused: Czy ten zasilacz? :confused: (stary ktory jeszcze mam Mercury Ap-2400) Normalnie sie idzie zdenerwowac. przyszedl kolejny wydatek.

w CS 'a 1,6 pograsz w starsze gierki też :stuck_out_tongue:

vgi nie jest uszkodzona ewidentnie skoro na w pełni sprawnym komputerze kolegi nie działa.

nerwy w niczym nie pomogą trzeba się pogodzić z faktami i pamiętać o porządnym zasilaczu…

O tak. Dobry zasilacz to podstawa sprawnego komputera. Użytkowanie kompa opartego na tanich i kiepskich zasilaczach może się skończyć tak, jak w przypadku haker’a95.

Niestety będziesz musiał zrezygnować z kupna “czegoś innego” i zainwestować w porządny zasilacz i kartę graficzną.

Karta jest uszkodzona przez podkręcanie ja też mam GF 6600 i też go podkręcałem i od razu mi coś wyskoczyło na monitorze, miałem tan sam problem. Ten GF to paść kup se coś innego jakiegoś GF z seri 7

jak nie masz dużo kaski to ten najlepszy

http://www.allegro.pl/item217898477_gal … e_gw_.html

Oczywiście jak masz PCI-E lub inną karte według upodobania pozdr

Tak zasilacz jak wyzej wspomnialem bede juz mial w tym tygodniu. Jest juz kupiony, zaplacony czekam tylko na paczke.

Karte chyba tez bede musial jakas kupic bo przeciez nie bede ciagnol na tym GeForcie 2.

Tak ta karte obserwowalem. Chyba jest dobra? Co myslicie? Jak u niej z OC?

jest ok, dobre OC, spokojnie mogę polecić. testowałem osobiście

A mzoe jednak lepiej cos drozszego… nie wiem np. 7600? Czy lepiej 7300 + zalman i krecic? :slight_smile:

jest wersja 7600GS z Zalmanem i można ją też dobrze wykręcić, jeżeli cię stać to bierz 7600GS

czyli nawet jakby do krecenia to brac ta 7600GS + zalman ?

Tutaj znalazlem dosc ciekawa aukcje

http://www.allegro.pl/item216175126_gal … gwar_.html

Mysle ze za male pieniadze bedzie mozna wyrwac no i jest gwarancja. Czy lepiej noweczke? No i z jakiej firmy? Palit? Galxy? Gigabyte? etc.

możesz brać, Galaxy de best :stuck_out_tongue: troszkę używana ale ma papiery z proline, raczej bez ryzyka

No to super… chyba tak zrobie. Mowisz ze sie dobrze kreci? BVo widze ze masz taka samiutka. I w ogole te papierki z proline w sam raz. Bo mieszkam parenascie km od wrocka wiec nie ma problemu.

przecie piszę, że tak ja swojego puściłem na 630/1720 bodaj.