Drgajacy monitor- jakby nie na temat. a moze?

Witam.

Od kilku dni zauwazylam, ze boczne krawedzie obrazu w monitorze drgaja ( lekko faluja) - wyglada to podobnie, jakby ktos polozyl komorke kolo monitora.

Niestety - monitor drga a kolo niego nic nie lezy.

Czy to znaczy ze sie psuje :(?

Monitor Dell P991 ( z 2000roku).

A moze jakas inna rada? Nie do konca … mam ochote wywalac nastepne 600 zl…tym bardziej ze ich nie mam :frowning:

mam to samo ! :? :frowning:

LG FLATRON F700B

pochlastac sie moge gwarancje zgubilem… :cry: co mam zrobić? help

Ja też tak miałem z LG FLATRON F700B tylko że jak go zawiozłem do serwisu to u nich wszysko było w porządku jak podłączyłem w domu znowu drgawki , podłączyłem go pod drugiego kompa w innym pomieszczeniu i nie drgał , w koncu doszłem do wniosku że w tym miejcu co stoi komp są jakieś zakłócenia energetyczne i to tylko w jednym miejscu bo kiedy cały zestaw przenisłem w każde inne dowolne miejsce monitor nie drgał, przez tego LG musiałem zrobić gruntowne przemeblowanie.

to mial byc zart ? co ma przesuwanie monitora do “zaklucen energetycznych” :shock: :roll: :?:

no nie chce mi sie wierzyc ze … to zaklocenia… bo… przeciez pol roku monitor stal w tym samym miejscu i nie bylo drgan…

A teraz nagle sa?..

Jedyne co mi do glowy przychodzi, to fakt, ze przeinstalowywalam niedawno system… no i nie wgralam jeszcze sterownikow… do …monitora…

Ale to bylo juz z miesiac temu!

Wiec?

po miesiacu monitor sie zbuntowal?

masz głośniki obok monitora? odsuń je dalej.

nie mam… :frowning:

są to zakłucenia z sieci energetycznej z gniazdka

niech bedzie ze sa to zaklocenia :slight_smile:

co ja… tam … elektrycznosc to nie bylo to co najbardziej lubilam w fizyce, te latajace elektrony i inne takie.

W kazdym badz razie ja sobie poradzilam z tym problemem przynajmniej czesciowo tak - ze hmm rozmagnesowalam go?- nie wiem:) jak to sie nazywa, w kazdym badz razie w opcjach monitora mam cos takiego jak

degauss

( jak krzywa gaussa - chyba na matmie to kiedys bylo…) to powoduje hmmm… takie olbrzymie drgniecie :slight_smile:

Prosze - nie smiejcie sie za glosno. Fizyke mialam juz… chyba z 10 lat temu, wiec mam prawo zapomniec :slight_smile:

w kazdym badz razie - owo falowanie sie wyraznie uspokoilo.

Zrobilam to degauss - tak chyba ze 3 x dzisiaj i … jestem w szoku :smiley:

o niebo lepiej!

moze - to jest… rada? :slight_smile: