Uparta ikona na pulpicie, jak ją zlikwidować?

Poradźcie mi jak mam usunąć ikonę z pulpitu, jest tak uparta że już tracę siły :evil: Mianowicie to ikonka od “WIDCOMM Bluetooth Software 4.0.1.700” wrzucić jej do kosza nie idzie, ustawienia w programie takiego żeby nie pokazywał ikony na pulpicie też brak :-x nawet nie mogę zmienić tej ikonki, ani jej nazwy, ponieważ kliknięcie jej PPM uaktywnia ustawienia bluetootha a nie opcje odnośnie samej ikonki :? Może jest jakiś program którym będę mógł ją ukryć lub zlikwidować?

(WinXP pro)

http://www.ebarti.neostrada.pl/fotki/inne/pulpit.jpg

Pzdr.

Unlocker

http://dobreprogramy.pl/index.php?dz=2&t=59&id=1571

Killbox

http://programy.pcworld.pl/pc/programy/9629/Pocket.KillBox.2.0.0.648.html.html

C: -> documents and settings -> “nazwa użytkownika” -> Desktop (pulpit) i tam masz skróty znajdujące sie na pulpicie, może się usunie w ten sposób

Jak nie, to spróbuj w trybie awaryjnym.

Z programem “Unlocker” zero efektu, przy innych ikonkach, owszem, ale tu nic :-x

pulpit2.JPG

Program “Killbox” jeżeli go zastosuje usunie mi plik który odpala ta aplikacje, wiec odpada.

W folderze “pulpit” brak tego pliku :evil: normalnie ikonka widmo :shock:

ebarti Próbowałeś w awaryjnym??

ebarti miałem ten sam problem, ta ikona jest blokowana przez wpis w rejestrze, musisz go znaleźć i usunąć. Najlepiej najpierw zrób kopię zapasową rejestru bo z tego co pamiętam to wpisów o tej nazwie jest kilka.

W wyszukiwaniu w edytorze rejestru wpisz “Moje miejsca interfejsu…” i zlokalizuj właściwy wpis, jest w nim chyba ścieżka do pulpitu.

:lol: Dziękuje, dobre człowieki z Was, tryb awaryjny pomógł.

Mam ten sam problem.Po ściągnięciu kilu kawałków z radia/Winamp+RealPlayer/na pulpicie mam ikonę “XXL-Radio Langeweile…”,której nie mogę usunąć żadnym programem.Przy próbie usunięcia pojawia się komunikat "Nie można usunąć plik.Nie można odczytać plik z dysku żródłowego."a przy próbie otworzenia pliku poprzez 2-krotne kliknięcie w ikonę pojawia się komunikat "…odwołuje się do lokalizacji,która jest niedostępna.Może ona znajdować się na dysku twardym …lub w sieci,być może plik został przeniesiony w inne położenie."Jestem początkującym w posługiwaniu sie bardziej skąplikowanymi procedurami i nie mam zielonego pojęcia jak ten problem rozwiązać aby nie doprowadzić przy okazji do demolki komputera.Jeżeli ktoś mógłby mi pomóc podając szczegółowo tryb postępowania byłbym bardzo wdzieczny.Anawald.

Tego typu pliki możesz usunąć Unlockerem. Po zainstalowaniu programu klikasz niechcianą ikonkę prawym przyciskiem myszy i z menu wybierasz “Unlocker”.

Brawo Morphdreamer!!!Serdecznie dziękuję.Pomogło! !!

nie trzeba nic robic z rejestrami zadnych kopii ani nic jesli ktos ma troche mozgu.ja tak mialem z wirusem “polskie dziewczyny” nie mialem wtedy antyvira bo winde od nowa stawialem i sie wbil i jak go usunalem pojawial sie przy nastepnym uruchomieniu komputera. wejdzcie C>windows>bluetoohth cos tam cos tam i usuncie to wtedy napewno juz nie wroci a jelsi znajduje sie na pulpicie to mozecie miec 100% pewnosci tej metody u mnie zadzialalo bez skutkow ubocznych