Plik fix.reg nie scala się z rejestrem

Witam,

Utworzony mam plik do rejestru pod nazwą: fix.reg

Jak klikam na niego dwa razy to powinien scalić się z rejestrem

a mi nie scala się z rejestrem tylko się otwiera w notatniku.

Napewno coś mam wyłączone, ale nie wiem co.

Rejestr otwiera mi się elegancko tylko nie mogę tego pliku scalić

z rejestrem.

Jaka może być tego przyczyna?

Nadmienię, że plik dobrze jest zapisany.

mówisz, że jest dobrze zapisany, mnie sie wydaje, że tu możę być tylko wina złego zapisania - przy zapisywaniu zmieniłeś typ na wszystkie pliki?

Sprawdź klucz

[HKEY_CLASSES_ROOT\regfile\shell\open\command]

Powinna być tam nazwa (domyślna) z wartością:

regedit.exe "%1"

Zrestartuj system.

Pełny plik naprawy=poprawne wartości: http://www.dougknox.com/xp/fileassoc/xp_regfile.zip

cosik_ktosik dzięki, twoja porada pomogła.

Miałem tam wpisane: Notepad.exe “%1” zamiast Regedit.exe “%1”

Jeszcze raz dzięki no i plusik dla Ciebie =D>

I bardzo dobrze jak tam miałeś notepad.exe, bo wtedy przez przypadek nie dodasz czegoś zbędnego do rejestru. W takim przypadku klika się PPM na FIX.REG i z menu kontekstowego wybiera się opcję SCAL.

Ja instalując użyszkodnikom systemy zawsze wyłączam automatyczne dodawanie do rejestru, bo ludzie lubią klikać nie myśląc. :slight_smile:

Ja mam domyślnie Regedit.exe “%1”, a nic tam nie grzebałem. System jest nowy, więc bym nie zdążył, hehe.

Mireczek też tak próbowałem scalić plik jak piszesz, ale otwierał mi się wtedy notatnik.

PPM i scal i powinno wyskoczyć okno czy dodać wpis do rejestru a tu zamiast tego

otwierał mi się notatnik. Może wiesz o co chodzi? Więc zrobiłem jak poradził cosik_ktosik.

Ale klikając dwa razy na pliku *.reg jeszcze nic nie dodacie do rejestru. Pojawi się komunikat z pytaniem, czy chce się tego dokonać.

Tak, więc należy czytać komunikaty chyba, że się tego nie robi, a to już inny temat :smiley:

Ryszard65 , jeżeli scal nie działa, to napraw rejestr tym plikiem, który podałem (zmień tylko w środku Merge na S&cal)