Problem z głosnikami 5.1.Nie odtwarzają dźwieku

Witam1 Kupiłem dzisiaj nowe głośniki 5.1 CREATIVE SBS 580 i nie moge ich podłączyc nie wiem co jest. nie chodza mi 3 głośniki. mam trzy węjścia pomarańczowy zielony i niebieski . karta nosi nazwe Realthek Hd audio.Prosze o pomoc.

wrazie czego pisac na **************

______________________

Założyłeś temat na Forum - tutaj też oczekuj pomocy.

Agaton

Wejdź w:

START -> Panel sterownia -> Dźwięki i urządzenia audio -> zakładka “Audio” -> w pozycji “Odtwarzanie dźwięku” sprawdź, czy jest wybrana Twoja karta dźwiękowa. Jeżeli nie, to wybierz ją -> Zastosuj, Ok.

Teraz wejdź w:

zakładka “Głośność” -> w pozycji “Ustawienia głośników” kliknij na przycisk “Zaawansowane” -> z rozwijanej listy wybierz “Głośniki systemu Surround Sound 5.1” -> Zastosuj, OK.

Mateuszz_R ,

Poczytaj - Konkretne tematy… ze zwróceniem szczególnej uwagi na pierwszy post. Proszę poprawić tytuł tematu na konkretny, mówiący o problemie.

Proszę poprawić pisownię w opisie problemu. W celu dokonania korekty proszę użyć przycisku ac7a4cd89050aa6e.gif

Zrobiłem tak jak kazałeś nadal nie chodzą dwa głośniki. Nie mam zielonego pojęcia co jest.

Mateuszz_R , posiadasz jakiś film DVD ?

Jeżeli tak, to uruchom go i w ustawieniach dźwięku w filmie ustaw dźwięk Surround 5.1.

Jeżeli posiadasz jakąś grę obsługującą dźwięk przestrzenny, to ustaw jej opcjach dźwięku 6 głośników, bądź dźwięk Surround.

Chodzą mi tylko 2 głośniki i subwoofer. Proszę o pomoc.

spróbuj przełożyć kabelki w inne dziurki.

jak masz je teraz włożone ?

A jak byś je wsadzi bo ja mam t e kabelki pomarańczowy,czarny i zielony a te wejścia to są niebieski zielony i różowy.

czarny kabel > zielone wejście

zielony > czarne

pomarańczowy > rozowe

Graja tylko 2 ostatnie głośniki i subwoofer.

to zamień zielony kabel z pomarańczowym,

jak to nie pomoże to nie wiem co jest

Bo to jest tak jak by tylko jedno wejście reagowało ZIELONE a różowe i niebieskie nie reaguje. Jak wsadzę zielony kabel w zielone wejście to graja 2 pierwsze głośniki jak wsadzę czarny to graja dwa ostatnie a jak pomarańczowy to centralny.

Zapewne masz jakiś panel sterownia sterownika Realteka.

Zaglądałeś tam ? Ustaw tam system dźwięku Surround 5.1.

W aby na pewno w filmie DVD nie grają wszystkie głośniki ? Na pewno sprawdzałeś film DVD ?

Ale tam nie ma takiego czegoś.

jakia masz karte dzwiekową zintegrowana??? bo pewnie potrzebny ci program! tez tak kiedys mialem! jak zintegrowana to mosisz sciagnac sterowniki do plyty glownej

Mam kartę zintegrowana. A jakie to są serowniki, jak się nazywają?

Pobierz program Everest Ultimate Edition.

Otwórz program -> Komputer -> Podsumowanie -> spisz informacje z pozycji:

-> Nazwa płyty głównej

-> Mikroukład płyty głównej

-> Multimedia (karta dźwiękowa)

Mam zintegrowana kartę. A jakie nazywają się te sterowniki?

Jeżeli podasz dane, o których mowa w moim poprzednim poście, to postaramy się odpowiedzieć Ci na pytanie.

Ja tak miałem i właśnie jak mówi seba86mu musisz mieć panel strerowania do sterowników karty dzwiękowej i tam powinno dać się ustawić dzwięk przestrzenny