System volume information

zauwazylem ostatnio ze na kazdej z moich partycji znajduje sie

katalog o nazwie

SYSTEM VOLUME INFORMATION

na partycji C zajmuje on ponad 600mb

moje pytanie brzmi co to jest za katalog bo nie jest nawet zaznaczony jako ukryty ani systemowy , skad sie wzial

i I CO NAJWAZNIEJSZE CZY MOGE GO USUNAC bo przy moim dysku twardym 1gb to juz sporo

pozdrawiam

i dziekuje

Witam :smiley: Taki coś znalazłem o System Volum na jakiejś stronce:

Może to Ci w czymś pomoże :stuck_out_tongue:

dzieki za zainteresowaie

a

z tego co sie jeszcze dowiedzialem to pliku tego nie mozna usunac ale znacznie mozna zmniejszyc jego rozmiary dla poszczegolnych partycji

w panelu sterowania - wydajnosc i konserwacja -

system -przywracanie systemu - ustawienia

serdecznie pozdrawiam

Sysytem Volume Information - jest katalogiem systemu, przechowuje dane do przywaracania systemu. Można go swobodnie widzieć np. w Total Commander włączając pokazywanie katalogów i plików ukrytych czy systemowych. Możesz wyłaczyć funkcje przywracania systemu (np. Norton Anti Virus- ma takie zalecenia ze względu na wirusy, które mogą być zapisywane również w tym katalogu i przywracanie w tym momencie mija sie z celem.) Jeżeli katalog zbytnio się rozbuduje możesz użyć czyszczenie dysku i usunąc wszystkie punkty przywracania systemu oprócz ostatniego. To zapewnia Ci system. Jeśli chcesz możesz próbować usunąć te katalogi, prawdopodobnie jest problem z usunięciem przy NTFS. Ja pracuję z systemem plków FAT32 i póki co nie zmieniam, może kiedyś.

Ale mimo wszystko proponuję przejrzenie różnych innych forum w sieci, gdzie są info od ludzi, którzy zajmowali się usuwaniem tego katalogu z sobie wiadomych przyczyn. Ja zdecydowałem się zostawić te katalogi na soich dyskach. Najwięcej miejsca zajmuje mi na C 55 MB, nie jest to dużo więc jest.

Pozdrawiam

Golden Finger

Dodam jeszcze, że nie musisz usuwać tego katalogu, wystarczy w Start/Ustawienia/Panel sterowania/System/Przywracanie systemu zaznaczyć okienko “Wyłącz przywracanie systemu na wszystkich dyskach” --> Zastosuj i wtedy automatycznie zostaną usunięte wszystkie punkty przywracania oraz nie będą zapisywane nowe. Tak więc nie będzie zbędnych MB na twardzielu.

Nadmienię jeszcze, że pracowałem na FAT32, teraz pracuję na NTFS i stwierdziłem lepszą wydajność komputera na tym drugim systemie plików.

Pozdrowienia.

jeszcze raz dziekuje za wszystkie podpowiedzi za ktore serdecznie dziekuje

jeszcze tylko jedno sprostowanie

na partycji systemowej przywracania systemu nie da sie calkowiecie wylaczyc

pozostaje tylko zminimalizowanie tego katalogu

serdecnie pozdrawiam

Można, można właśnie to zrobiłem.

Czy przy uzyciu funkici Czyszczenie dysku nie zostana usuniete jakies dane czy to tylko te punkty przywracania ?

ja zrobilem tak jak wczesniej napisano ze jesli wylacze przywracanie to te pliki usuna sie i nie powstana nowe jednak tak sie nie stało zresetowalem kompa i nadal sa jak jes bezpiecznie usunac ?