9550 wartości max dla GPU i MEM bez dodatkowego chłodzenia

no własnie mam pytanie jake wartości moge uzyskac bez dodatkowego chłodzenia tj, bez wiatraczka na radiator od GPU oraz radiatorków na MEM. Ps. nie wiem czy póścic w ATI tray tools test na max mem i gpu czy recznie podkrecac o 10mhz i dawac 3d marka 2001?

:smiley: :smiley: masz od tego program

ATITool np.

http://www.techpowerup.com/atitool/ATITool_0.24.exe

i nim podkrecasz (pelna automatyzacja ) az do pojawienia sie

artefact-ow najpierw GPU, potem RAM a ile podkrecisz to nikt ci niepowie (ogrom rzeczy na to wplywa) no chyba ze jest magikiem, jasnowidzem

teoryt. bez zadnego dodatkowego chlodzonka ORGINAL powinnes o 25% - GPU o 30% - RAM bankowo; jak jest to chlodzenie aktywne na pasywnym duzo mniej

radze dac dodatkowy nawiew w postaci 80, 92mm wentyla od spodu

ten test jest do tego aby spraedzic na ile max wstanie jest pujsc twoj radek , oni ci nieustawi maxa .

jesli chodzi o podkrecanie to napoczatku co 10 mhz a puzniej po 5 mhz bo wyzsze taktowania sa wiec co 5 …

takie nawiewy dajesz na juz troche wyzszych traktowaniach :?

ja jade standart 400 mhz dla gpu z normalnym chlodzeniem i niema najmiejszych problemow.

ati tray tools jest lepszy :slight_smile:

masz program co sam podkreca co 1MHz testujac ciagle czy niema artow a ty sie zastanawiasz ile dac ?? zamiast oprzec sie na nim dziwne

daj od razu jak chcesz szybciej o 20% - GPU o 25% - RAM

a potem softem reszte automatycznie

jestem lalik w tych sprawach i chce sie dowiedziec na ten temat wszystko to źle?

Grafika bez wiatraka nadaje sie tylko do kompów biurowych, jak uruchomisz jakąś gierke to dotknij radiatora, bedzie tak goracy że nie będzie można go dłużej trzymać , nie radze kręcić bez wiatraka.

fakt po około 2h grania w dooma, itp to na radiatorze jajka mozna smarzyć najpierw chłodzenie potem kręcenie.

Jakiej firmy masz kartę? Jest to istotne, bo wkładane są do nich różne pamięci, czasem Samsungi o czasie dostępu 5ns a czasem Hynixy 4ns, jest to istotna różnica dla podkręcania. Najlepiej przeczytaj na pamięciach prosto jakiej są produkcji. Ale tak generalnie, to ta karta ma niedotaktowane GPU i spokojnie pójdzie z tych 250 na ok 400 MHz, natomiast pamięci kręcą się o wiele gorzej i ja osobiście wątpię czy uda się podkręcić je o 25-30% jak ci to koledzy wyżej pisali…

producent Gigabyte, pamięci Hynyx 4ns.

A to lepiej :slight_smile: Ja mam na Samsungach i są gorsze.

Poczytaj jeszcze o kręceniu Radeona 9550

xxx8uf.th.jpg

Dalej nie chciałem bo mam słaba zasiłke , a pamiatki to samsungi 3,6ns

olać takie testowanie, lepiej 3dmarka2oo3 zainstaluj i kręć :slight_smile:

Umnie niewiem ile by rdzień i pamieci bez chłodzenia poszly, ale stawiam, ze neima co ryzykowac i dla nei chlodzonego rdzenia max. to bedzi z 280mhz, a pamieci z 460-480mhz!

zamontuj pod karte wiatrak 80x80, ja tak mam, i jest chłodno :slight_smile:

Moj GB R9550 250@378mhz 400@525mhz

słabe, ale taki trefny egzemplarz :frowning: