Znikajacy CD-ROM

witam wszystkich moze ktos wie dlaczego znika mi cd-rom

raz jest raz go tak jakby nie widzial ???

a w menadzeze użądzeń jako napęd cd rom masz tam zaznaczone na włącz to użądzenie?

Czyli raz jest,a raz nie ma.

Na początek wymiana taśmy sygnałowej napędu,sprawdź wtyczki i złącza.

W biosie napędy i dyski i transfery ustaw na auto.

Przy starcie bios wykrywa napęd prawidłowo.

Możliwe że napęd uszkodzony.

Chlopcy to nie zaden cd rom zawinil tylko to jest blad systemu ja tak czesto mam trzeba po prostu poscic resa w kompie nie ma wyboru

A właśnie, że na 90%, nie jest to wina systemu, lecz problemów z podłączeniem, lub taśmą sygnałową. Zrób tak jak pisze JN, a problem powinien ustąpić.

To jest błąd systemu, ja tak mam, kumpel tak miał, zrób formata i już na 100% Ci się tak nie stanie.

co ty człowieku pleciesz, wczesniej tez przeciez musiał formatowac dysk i mu sie tak stało, myślisz że to wina systemu, jestes w błędzie, niech zobaczy w menadzeże użądzeń jaki znaczek jest przy cd romie, a jak była by ona wyłączona, ja tak kiedyś miałem to niech ja włączy, ni i jeszcze w biosie na auto zebu ustawił, a formata to ty sam sobie rób, a nie :x

Robiłem tak u kumpla miesiąc temu format (on taki ćmok i nie umie), przed tem skarżł się, że mu znika ikonka CD-ROM’u, po formacie (miesiąc) nic podobnego się jeszcze nie zdażyło, możliwe, że to jakiś śmieć na kompie, bo BIOS, ani żadne taśmy to nie są!

Po co przechodzić od razu do ostatecznych rozwiązań.

doprawdy??

może u twojego kolegi, zrozum nie gadaj jak się nie znasz, niech sprawdzi w menadzeże urządzeń i tyle, jak kombinował cos przy cd i rozkręcał kompa to niech zobaczy czy czasem zworki nie przełozył, i to nie jest wina systemu !!

To ja Ci powiem tak. Robiłem znajomemu z komputerem, któremu to znikała ikonka od nagrywarki…Rozkręciłem komputer podociskałem taśmy i zobaczyłem, że nagrywarka jest ustawiona na slave, a cd-room na master.

Ustawiłem to na odwrót, skręciłem komputer i od tej chwili nie było problemów ze znikającą nagrywarką… :? :?

ja miałem kiedys to wyłączone, i raz miałem ikonke cd, a raz nie :lol:

prawdopodobnie tak jak mówił damian niech podociska tasmy, sprawdzi zworki czy sa tak jak powinny byc,.

cała dyskusja OT :arrow: śmietnik

Forum to nie czat :!: :!: :!:

Dzieki sprawdze porady

Jak mało to jeszcze to,usuń wpisy w rejestrze jak są.

http://www.centrumxp.pl/forum/viewtopic … 8960#48960

Jak dalej to samo.

Menadzer urządzeń i odinstaluj napęd restart kompa i zobacz,jak dalej to samo odinstaluj kanał IDE na którym jest podpięty napęd,restart kompa i zobacz.

Pomoc - sprawdź wszystko.

http://forum.dobreprogramy.pl/viewtopic … 712#247712

Jak wszystko sprawdzisz i dalej to samo,napęd do kumpla i jak to samo,serwis lub nowy.