Brak dzwięków systemowych Win xp pro sp2

Mam troche dziwny problem. Nie mam dzwięków systemowych typu opróżnianie kosza itd… Ale wszystkie inne są. Słychać dzwięk w otwarzaczach Mp3 i filmowych. W menadzerze urządzeń nie ma problemów. W panelu sterowania ustawiałem dzwięki i nic dalej to samo. Słychać tylko dzwięk z głośnika PC. Karta jest zintegrowana z płytą głowną. Raeltek AC97. Kilka razy ją wywalałem i instalowałem ponownie. I nic nie pomaga już nie mam pomysłu co z tym zrobić.

Dodam jeszcze że stało się to tak podejrzewam po błedzie winampa 5.094 którego narazie wywaliłem.

A patrzyles w Start - Panel Sterowanie -Dzwieki i urzadzenia audio - zakladaka dzwieki - tam masz wybor dzwiekow do okreslonej akcji

Tak wiele razy i ustawiałem na domyślne i swoje konfiguracje i nic.

Normalnie jak wezme podgląd tam dzwięku to słychać. Ale sam system nie chce ich coś używać.

A zobacz panel sterowania - dzwięki i urządzenia audio - zakładka dzwięki i schemat dzwiękowy i ma być ustawione na domyślne dla windows.Ok i zobacz.

Ustawiałem tak wiele razy i nic ciagle to samo. Co dziwne on otwarza te dzwięki jak mu wcisne odtwórz natomiast system niech ce tego używać. Np: zamiast sygnału przychodzenia maila jest sygnał z głośnika PC i tak samo jest z suwakiem do głośności jest tylko brzdek z kompa nic więcej.

Już ręce mi na to opadają kombinuje na wszyskie strony. :frowning: :frowning: :frowning:

W usługach sprawdź czy masz włączoną usługę Windows Audio ma być uruchomiona i automatyczny.

Panel sterowania - narzędzia administracyjne - usługi.

Była uruchomiona i ustawiona na automatyczny. Wyłaczyłem ją i włączyłem z powrotem i nic dalej to samo :frowning: :frowning:

Może w rejestrze systemu gdzieś jest jakiś klucz co odpowiada za to ?? Bo nie wiem czy przy błędzie winampa jaki mi wystąpił właśnie przy odtwarzaniu pliku .wav nie poprzestawiał tam czegoś.

A płyty na nforce to nie masz,bo coś piszą że na najnowszym sterowniku dzwięku ten problem występuje.

Mam nforce 3 to jest płyta Asus k8n-e deluxe socket 754.

Ale ja żadnego nowego sterownika nie ściagałem działam na tych co dostałem z płytą.

Nie wiem może to coś komuś przybliży dziś sciagnął mi system nowe aktualizacje może potrzeba jest wgrać jakieś nowe sterowniki ??

To spróbuj najnowsze stery do dzwięku, a może zaskoczy.

http://www.station-drivers.com/page/nvidia%20nforce.htm

Jak nic szukaj,ostatecznie format.

Jak coś znajdę to napisze.

UPDATE

Z uruchom komenda sfc /scannow ,włóż płytę z XP do napedu,po sfc spacja.

Ściągnołem i nic dalej to samo.

Zrobiłem to już wcześniej ale teraz dla spokoju tez puknołem i odpaliłem kompa ponownie i nic :frowning: :frowning: :frowning:

Pozostaje mi jedno format albo się do tego przyzwyczaić. Bo dzwięk wszędzie jest tylko mnie ta krowa z głośnika obudowy denerwuje.

Pozdrawiam i dzięki za pomoc

Inne rozwiazanie bez formatu => odłacz glosniczek z obudowy :slight_smile:

Poczytaj

Tu

Ok zmordowałem to jakoś

Wina leżała jednak w kodekach ale ja miałem K-lite mega pack 1.33. Ściągnołem ze strony producenta wersje 1.36 i pomogło. Nie wiem może te aktualizacje systemowe namieszały albo bład tego winampa. Wazne że pomogło.

Dzięki JN za naprowadzenie na właściwy trop :smiley: :smiley: :smiley:

Tak. U mnie padło po aktualizacji Windowsa.

znalazłem rozwiązanie ( sam , bez google :smiley: ).

Podaję link z plikiem .reg.

  1. http://www.republika.pl/bercik64/FIX%20 … Player.reg ( prawym myszy; zapisz)

  2. dwuklik , TAK , OK

W moim przypadku nie był wymagany restart Windows (ikonka po restarcie).

Posiadam SoundBlaster Live! 5.1 więc nie wiem jak z innymi kartami.

Gratuluje znalazles rozwiazanie na problem ktory mnie nekal od dluzszego czasu :wink:

proponuje utworzyc nowy temat w dziale sprawdzone porady…:wink:

mam odobny problem z dzwiekami zaloguj wyloguj brak ich system xp karta zintegrowana zpłytą

ASRock K7VT4A Pro

Złączono Posta : 04.09.2006 (Pon) 12:42