RegCleaner

jak wchodzę w RegCleaner, to w programach mam coś takiego : http://img56.imageshack.us/my.php?image=aaa5at.jpg … i tam jeszcze jest niżej wiecej, ale nie robiłem screenów … i czy moge wszytsko zaznaczyć i usunąć ? czy to musi zostać ? pozdrawiam :wink:

Popatrz na nazwy tych programów - to następna kolumna.

Są to programy, które masz zainstalowane w systemie.

Dlaczego chcesz je usuwać? :?

:shock:

Broń Cię Panie Boże!!

To są wpisy programów, które żyją w Twoim systemie… Nie wolno ich ruszać!

Jak chcesz odinstalować programy, to albo przez aplet dodaj lub usuń programy w Panelu sterowania, albo w zakładce Odinstaluj klikasz na wybrany i na dole na Odinstaluj

Pokasować możesz:

zakładka Typy plików - kasujesz wszystkie typy, przy których jest napisane brak danych

Natomiast rejestr czyścisz tak:

Opcje - Czyszczenie rejestru - Metoda - Automatycznie

Opcje - Czyszczenie rejestru - Czyszczenie wpisów OLE - Bardzo silne

No i skanujesz:

Narzędzia - Czyszczenie rejestru - Wykonaj wszystkie wyżej wymienione

I czekaj :wink:

A wpisy z zakładki Programy zostaw w spokoju :frowning:

Jedno pytanko dotyczące tego tematu:

Czy w zakładce “Typy Plików” MOŻNA czy wręcz NALEŻY usunąc wszystkie typy plików opatrzone opisem “Brak danych”?

Chodzi mi o to, że mam sporo takich wpisów a niektóre z nich “brzmią znajomo” mimo opisu “brak danych” więc ich do tej pory nie usuwałem.

Czy więc skasować wyszytkie takie typy plików czy też nie jest to konieczne?

Sdar

Wszystkie wpisy, przy których widnieje BRAK DANYCH można usunąć. Usuwałem wiele razy i nic się nie dzieje, a rejestr ma mniej do przetworzenia :spoko:

Jednak przypominam, że przed każdą operacją modyfikującą rejestr należy wykonać jego kopię zapasową…