Szybkie zamykanie

Zeby system sie nam szybciej zamykal:

  1. Robimy nowy skrot

  2. W skrocie wpisujemy: shutdown.exe -t 0 -f -s (dla xp i 2000) dla 2000 i 2003 server myslniki (-) zastepujemy slashami (/).

Powoduje to zamkniecie systemu po “t” sekundach z zmuszeniem “f” aplikacji do zamkniecia (nie trzeba czekac na zamkniecie) oraz zamkniecie systemu “s”

Polecam w Run->cmd (konsola) polecenie shutdown /?

Mozna nim zamknac(-s), zrestartowac (opcja -r), wylogowac(-l lub bez) i np wywolac jedna z funkcji o okreslonej godzinie. Jest tam tez pare innych opcji.

Dziala mi to pod XP, Komp zamknął sie błyskawicznie, wczesniej mi sie długo zamykał :slight_smile:

ale czy ten skrót potem nie spowoduje wolniejszej pracy komputera??

Nie spowoduje. Niby dlaczego miałby :?:

Przepraszam gdzie za takie pytanko ale jaki to jest skrót i gdzie go robimy :lol: :lol:

no tak jak jest tan napisane,ja sobie zrobilem ten skrut na pulpicie

Jak chcę utworzyć skrót to tworzy mi się plik o nazwie skrót i nic więcej nie można z nim zrobić. Kiedyś od razu otwierał się kreator robienia skrótu :?

Jesli chodzi o skrot to musi on sie odnosic do pliku shutdown.exe

Na przyklad:

Taki skrot powinien nam zamykac windowsa.

Klikacie prawym przyciskiem myszki na pulpicie:

Nastepnie Nowy —> Skrot. Dla XP i 2003 powinien utworzyc sie kreator,

niewiem jak jest z 98. Pozniej w polu wpisujecie to co podal kolega:

Zas jezeli nie otworzyl Wam sie Kreator, to po utworzeniu skrotu nalezy

kliknac na niego prawym przyciskiem myszki —>

Wybrac Wlasciwosci i tam wpisac to co wyzej.

Przecież da się edytować rejestr , tak aby komp z menu start sie szybciej zamykal:

HKEY_LOCAL_MASCHINE/System/ControlSet001/Control i wrtość “WaitToKillServiceTimeOut” przestawiamy na “100” (wartość wyrażona w milisekundach). Możecie próbować z inną wartością ale ta jest podawana jako “bezpieczna” i tylko z niej korzystam.

W dziale Sprawdzone Porady zamieszczamy post zgodnie

z jego Regulaminemz Regulaminem.

W zwiazku z jego ewidentnym naruszeniem - przenoszę

do Działu Problemy.

Czaszi, szkoda tylko, że nie zaznaczyłeś, że jest to cytat i nie ty to napisałeś (mogłeś podać źródło), Już to gdzieś widziałem

Coś mi się chyba przed oczmi mnoży…

Proszę zwrócić uwagę na mój post powyżej, nie trzeba robić żadnych skrótów, całkowicie bezpieczny i naprwdę dobrze działa. Polecam :smiley:

Witam

przeczytalem wszystko uwaznie ale mam maly problem. ten problem dotyczy skrotu “shutdown.exe”. mianowicie - robie skrot do tej calej aplikacji np. taki - “C:\Windows\system32\shutdown.exe -s” i jest niby wszystko okey ale jak chce juz wlaczyc ten skrot to doslownie na ulamek sekunty pojawia sie okno dosowskie i znika, dalej juz nic sie nie robi (a powinno wylaczyc kompa). jak stosuje ta komende w start–>cmd "shutdown -s to skopo dziala. i moj problem tkwi w tym czemu sie to okno pojawia i znika momentalnie i dalsze reakcji nie ma.

za wszelkie odpowiedzi dziekuje.

Pozdrowka

w czesniejszej odpowiedzi zapomnialem dodac ze ze strony systemu napewno nie ma usterki poniewaz 3 godziny temu skonczylem przeinstalowywanie systemu (XP)

Pozdrowka

A może problem tkwi w tym, że zbytnio ten skrót okroiłeś… :roll:

Zwróć uwagę na to, że prawidłowo skrót powinien mieć taki zapis:

C:\Windows\system32\shutdown.shutdown -s -t 0

-f - podawane wyżej przez kolegów można sobie darować :wink:

gdzie -s - to wyłączenie kompa,

a -t - to czas wyłączenia, wyrażany zawsze w sekundach; w tym przypadku 0 - oznacza natychmiastowe wyłączenie.

Ale z kolei, jak kolega pisał w pierwszym poście - w przypadku korzystania z konsoli i polecenia Run->cmd - aby zamknąć sobie kompa - wystarczy skorzystać jedynie z shutdown /?

i dla zamknięcia -> wystarczy w miejsce pytajnika, opcjonalnie wstawić -s!

Czyli niby to samo, ale nie do końca… Brakuje w przypadku utworzenia skrótu - jednego polecenia, właśnie -t , z określoną czasówką.

A ja mam taki klawisz na klawiaturze (Power) i dokładnie działa tak samo jak owy prezentowany skrót :smiley: i nie muszę cudować z rejestrem itd. A klawiaturkę mam już kilka dobrych lat. Pozdrawiam :slight_smile:

Na poczatek dziekuje za szybka odpowiedz.

jak chodzi o ten skrot Pana Waterproof :

“C:\Windows\system32\shutdown.shutdown -s -t 0” to on nie dziala (nie mozna odnalezs pliku C:\Windows\system32\shutdown.shutdown -s -t 0) ale troche go okroilem i dziala, moja okrojona wersja to: “C:\Windows\system32\shutdown -s -t 0”

Pozdrawiam

Nie Pana tylko Pani :smiley:

No bo to jest właściwa wersja :smiley: Waterproof musiała sobie coś pomylić :slight_smile:

Najmocniej przepraszam za moja pomylke Pania Waterproof

Dzieki Damian za zwrocenie mi uwagi.