Instalacja xp pro

mam nowy kompyter athlon3200 venice 2x512geli ultra x 6600gt gigabyta sata200gbsamsung.instalujac winde pojawiaja mi sie ciagle komunikaty o bledzie przy kopiowaniu albo cos sie zchrzani na instalacji.do tego mam dziwne restarty (chieftec 360w) w trakcie instalki i potem w windzie komp wlacza sie i restartuje czesto [odczas instalacji softu.mialem inna plyte od kumpla z xp pro i to samo zawsze sie cos na instalce rozwali.pozniej jesli dojdzie do konca to na windzie sa problemy zawiesza sie wolno chodzi restarty.podczas instalki dodaje sterowniki raid i sata i dysk widzi normalnie.partycja systemowa ma 20gb d ma 80 i e 86 gb nie wiem czemu ciagle sa jakies problemy robilem scandisk to mi sie zwieszalo pod koniec i restart nie wiem co to moze byc help…

:arrow: http://forum.dobreprogramy.pl/viewtopic … 359#330359 :?

to juz nie ten problem teraz jest problem z winda a nie sterami. Pozatym ciagle potem mam bledy explorera i innych badziewnych uslug nie da sie uruchamiac programow postawilem symateca ale nic nie widzi :frowning:

Problem tkwi tutaj:

Nie rozumiem dlaczego się dziwisz, że tak zainstalowany Windows

nie chodzi tak jak powienien…

ale dlaczego tak sie dzieje ze wystepuje blad na instalacji czy moze byc to wina dysku twardgo czy moze jakies konflikty sprzetowe

A jakieś błedy wywala - co mówi podgląd zdarzeń.

To samo stawiam na pamięć,uszkodzona lub konflikt.

Memtest86 i testuj - zero blędów.

Popracuj na jednym module.

Pożycz moduł sprawny i przetestowany i zobacz.

Wymień kabel sygnałowy dysku sata.

Przetestuj dysk narzędziami producenta.

pamieci sa pod duala w komplecie wiec konflikt ich chyba maloprawdopodobny sprobuje z kablem od sata w koncu cos sie musi udac… zobacze i napisze chyba ze nowiutki samsung 200gb odwala cyrki …

Do pamięci podchodz z rezerwą - często nówki były uszkodzone.

Jeśli te pamięci były specjalnie parowane do dualu,to raczej konfliktu między nimi nie ma - ale nimi i płytą może być.

Sprawdź je memtestem86.

Jak dobre to odsadź I bank jedną kością i zobacz.

Pożycz dobrą PC3200 włóż do I banku i sprawdź.

Większość takich usterek to wina pamięci.

instaluje jeszcze raz tym razem blad w momencie wprowadzania hasla administratora i ani wpisanie czegos albo niczego ie pomaga a za chwile win23k.sys blad jak zwykle on robi problem i zrzut pamieci fizycznej ja nie mam juz sily do niego :frowning:

Czyli

zresetuj bios baterią 30 minut - pamięć ustaw na SPD lub auto

pamięć

dysk

Problemem mogą być stery do sata - pobierz najnowsze ze strony producenta płyty(do twojego modelu).

Instaluj XP z płyty zintegrowanej XP z SP2 - powinien nie wołać o stery do sata.

kurde mam z sp1 bios jest na auto sprobuje jeszcze ze sterami od sata ale te byly z producenta strony a jak sie posluzyc tym memtestem dokladniej ??

Złączono Posta : 17.09.2005 (Sob) 18:28

o naprzyklad jeszcze podczas instalki wyswietla mi “nie mozna skopiowac” ale zakazdym razem cos innego …

A tyle razy było że nie będę pisał.

http://dobreprogramy.com/index.php?dz=2&id=340&t=47

Sciągasz program i program utworzy dyskietkę startową 1.44 MB.

Ustawiasz bootowanie na Flopy i startujesz program z dyskietki,pełna automatyka - ma być zero błędów,testuj 2 do 3 godzin.Test pracuje w pętli cały czas.

Ale program nie wykrywa wszystkiego(między innymi konfliktów) i należy założyć inny sprawny moduł i sprawdzić

heh poradzilem sobie sam ale wyswietlilo mi juz 10 pozycji na czerwono!! to chyba niezadobrze co na 1023,8 1023,9 mb nie pomylka 9190 bledow !!

Złączono Posta : 17.09.2005 (Sob) 19:14

poprawka po 27 minutach 21567 bledow to znaczy ze takjakby juz martwe naszczescie sklep jest wporzadku i zamowili juz nowe no i byli jeszcze w sklepie o 19 w sobote :smiley: ■■■■■■■■■ plus dla komputronika z Leborka oby wiecej takich bezproblemowych sklepow.Pozatym juz nie pierwszy raz biora i nie stwarzaja problemow z walnietym sprzetem.

Złączono Posta : 17.09.2005 (Sob) 19:56

po godzinie 45657 dalej nie ma sensu :smiley:

Złączono Posta : 18.09.2005 (Nie) 12:27

a jeszcze pytanie czy mozee byc to wina ustawien?? nigdzie nie slyszalem zeby geile UltraX 2x512 mialy konflikty z gigabyte ga-k8nxp-sli …

Miałem kiedyś podobne problemy z kilkoma płyrami głównymi i Bartonem 2,5 . Pomogła wymiana pamięci

zastanawiam sie bo zamowili mi w sklepie juz nowki ale jakby sie pojawil znow taki problem to mogloby wyjsc na to ze to nie wina kosci.Chociaz nie chce mi sie wiezyc ze plyta gigabyta z nForcem4 z serii sigma miala problemy z geilami no w koncu to dwie dosc znane firmy.Mam nadzieje tylko ze byla to wada fabryczna i ze nastepne beda juz wporzadku.

Z Bartonem nie chciały mi działać poprawnie 3 ruzne pamięci dopiero wymiana na GoodRamy przyniosła dobre rezultaty procek chodzi mi na 3,2 bez zadnych zwisów w trakcie reinstalacji czy resetów w trakcie przacy

ale to niezalezy moim zdaniem od procka a w szegolnosci od plyty glownej na niej masz chipset i to on jest za to odpowiedzialny

ale zeszlismy z tematu czy ktos wie czy te kosci geile 2x512 hyperx cl2 400 moga miec konflikt z gak8nxp sli gigabyta ?? jakies sugestie albo wlasne przezycia ?? help

Tak bo pamięci nie wspułpracowały dobrze z cipsetami płyty głównej bądz były uszkodzone (nowe) nieraz i tak bywa . Odpowiedni dobór i wszystko działa. Błędy pamięci objawiają się błędami przy instalacji nagłymi resetami kopma. Instalator systemu jest testerem podzespołów komputera jeśli coś się psuje to ten komp nie jest w pełni sprawny. Sprubuj uruchomić jakąś wersje LINUKSA działającą z płytki i troche na niej popracować .

No więc tak,generalnie na markowych płytach i z markowymi pamięciami nie powinien wystąpić problem niezgodności,ale to tylko teoria - takich przypadków zdarza się z 5 na 100,wtedy ratuje tylko wymiana pamięci na inny model.

I procek nie ma tu nic do tego - problem występuje między płytą a pamięciami lub między modułami pamięci.

Do poczytania.

http://forum.dobreprogramy.pl/viewtopic … 538#302538

wiecie co sie okazalo ze napiecie trzeba bylo tylko podniesc o 0,2 v bo ultrax ppotrzebuja 2,8v napiecie a nie 2,6 hehe