\Partition Magic

Witam, mam 2 pytania.

  1. Jeżeli posiadam dysk czysty bez podzielenie na partycje co najpierw musze zrobić: czy najpierw zainastalowac np XP i ppo instalacji podzielic dysk na partycje, czy jednak najpierw podzie;lić ów dysk , a dopiero rozpoczac instalacje.

  2. Jeżeli dziele dysk na partycję to w jaki sposób to zrobić Partition Magiciem. Prosiłbym o podanie sposobu podziału krork po kroku.

Dziękuje z góry i wiem, że na pewno któs mi pomorze. Duzo porad już tu uzyskałe. Pozdrawiam

  1. :o :smiley:

Witam.

Odpowiadam na pytanie 1.

Jeżeli Twój dysk nie posiada partycji, musisz je oczywiście najpierw utworzyć, a następnie po sformatowaniu utworzonych partycji możesz rozpocząć instalację systemu operacyjnego.

No co nikt nie jest wstanie opisac mi sposobu utworzenia partycji krok po kroku.

Prosze mi pomóc

…Sebcioseb jeżeli ktoś będzie wiedział to Ci odpowie. Zauważ również, która jest godzina, wszyscy albo śpią, uczą się, bądź też pracują.

Tak więc trochę cierpliwości.

Partycjonowanie dysku, jest tak imtymną czynnością, iż potrzebuje (ta operacja) osobistego nadzoru.

Trudno opisać to krok po kroku. Na szczęście program, którego chcesz użyć jest dość prosty w obsłudze, iż nie powinieneś mieć kłopotów, jeśli będziesz czytał dokładnie instrukcje krok po kroku.

Po prawej (w programie) masz widok dysku/ów --> klikasz prawym myszy na dysku na którym chcesz psuć --> z rozwijanego menu wybierasz żądaną operację --> określasz parametry operacji (wielkość partycji, system plików) --> akceptujesz --> program zaczyna działać bez Ciebie, a ty możesz walnąć se kawę :slight_smile:

A zna ktoś może jakis dobry Polski program do Tworzenia PARTYCJI

Pozdrawiam i czekam na informację

nie słyszałem o takowym

skoro angielski w tym programie jest barierą nie do przejścia dla Ciebie, to poszukaj spolszczenia w sieci

z tego co się orientuję, to jest to najlepszy program - Partition Magic

nie odpowiadam sam sobie :slight_smile:

sebcioseb - jeśli jesteś zainteresowany, to znalazłem dla Ciebie spolszczenie do Partition Magic 8

Monczkin to może podaj bezpośrednią loklizację tego spolszczenia. Myślę, że może z tego skorzystają także inni czytelnicy.

Monczkin jest nieobecny w zwiazku z tym pozwole sobie podac lokalizacje spolszczenia Partition Magic 8.0. 8)

http://www.instalki.pl/download/downloa … olszczenia

miałem pilną robotę i dopiero teraz mogę zareagować

spolszczenie to dostałem od kumpla, więc dlatego nie podałem lokalizacji :frowning:

ale na szczęście kolega Jamaica przejął inicjatywę.

Proponuję, żebyście spolszczenie to dorzucili u Was w vortalu :slight_smile:

Dzięki, przeprasza, że się nie odzywałem, ale chwile mnie nie było.

Dziekuje wszystkim za pomoc i pozdrawiam

Paragon Hard Disk Menager 5.6 PL. Komputer Swiat ekspert 2/2004

cena 9.90 zł.

http://www.cda.pl/spolszczenia/pafiledb … ile&id=269

to jest link do strony na której znajdziesz spolszczenie do Partition Magic 8.0 :!:

Archeolodzy forumowi łączcie się :PPP

Pół roku to chyba sebcioseb na to spolszczenie nie czekał :?