Problem z wykryciem napędu USB

Proszę o pomoc

Chciałem zmienić soft w aparacie cyfrowym. Pobrałem odpowiedni plik z netu, odpaliłem windows commander, a tu brak napędu. Komputer widzi apartat cyfrowy i bez problemu ściąga zdjęcia z karty i pamięci wewnętrznej, natomias nie mogę do niego wgrać z powrotem fotek i żadnych plików, w panelu sterowania w “skanerach i aparatach fotograficznych” czyli urządzeniach usb aparat jest zainstalowany.

Windows xp sp2, kodak dx7590

pozdrawiam wszystkich

Jak wgrana aplikacja do aparatu,to odinstaluj,restart kompa.

Odinstaluj aparat z kompa,folder scanery i aparaty cyfrowe ma być pusty,restart kompa i niech go system ponownie zainstaluje i zobacz.

Niestety, po zainstalowaniu aparatu jest to samo, tzn. w skanerach jest, a nie widać go jako napędu. Może jakaś inna podpowiedź?

A w mój komputer się pojawia.

To usuń wpisy jak są.

Usuń wartości Upperfilters i Lowerfilters z klucza

HKEY_LOCAL_MACHINESYSTEMcurrentcontrolsetcontrolclass{4d36E965-E325-11CE-BFC1-08002BE10318} i zrestartuj komputer i zobacz.

I to

http://www.grzegorz.net/articles/index. … xppendrive

Usunąłem, ale miałem tylko upperfilters w tym kluczu, w mój komputer pojawia się tylko w skanerach, niestety dalej nic z tego, czy to oznacza przeinstalowanie systemu?

A drugi link sprawdziłeś - może masz taki wpis sprawdź,wtedy usuń lub zmień na 0.

Sprawdź aparat na innnym kompie z XP,bo może to wina aparatu.

Oczywiście, żę sprawdziłem i wykonałem (wstawiałem wartość 1 i 0), ale nie pomogło. Jak kupiłem aparat, było to gdzieś w maju tego roku, wszystko działało OK, niestety dziś nie mam dostępu do żadnego kompa z xp, myślę, że to jakieś zamieszanie w systemie. Ten instalowany był w kwietniu. Ale to chyba nie ma znaczenia.

A jak instalowałeś system XP to był z SP1 czy od razu z SP2 i czy masz zainstalowany SP2 - bo on nieraz potrafi zamieszać.

Od razu sp2, zainstalowałem na nowym, prosto ze sklepu kompie, jeśli chodzi o oprogramowanie, to owszem aktualizacje włączone, i w zasadzie nic się tutaj nie działo, nie wiem - może oprogramowanie do kamery cyfrowej namieszało, odistalowałem go i tak nie pomogło.

Na podłączonym aparacie ,zobacz jeszcze w zarządzaniu dyskami,może trzeba mu przypisać literę.

http://forum.dobreprogramy.pl/viewtopic.php?t=41303

NIestety, nie widzi go jako dysku

A powinien być widziany jako dysk wymienny.

A porty USB działają jak należy - sprawdź na innym urządzeniu USB.

Włóż Pendrive do USB i zobacz jak komp go zainstaluje - czy prawidłowo.

Trzeba sprawdzić aparat na innym kompie,może karta lub aparat coś nie tak.

Już wszystko wiem, to nauczka na przyszłość. Posiadam oryginalne oprogramowanie kodak easyshare dołączone do aparatu cyfrowego. Jestem też zarejestrowany na oficjalnej stronie kodaka i dostaję upgready. Okazało się, że przy instalacji nowej wersji oprogramowania, trzeba było wyrzucić starą, jednak zamiast odinstalować tylko program, odinstalowałem wszystko łącznie z driverami. Zainstalowałem nową wersję, ale tylko samego programu easyshare, bez driverów. I stąd problem. Jeśli ktoś ma podobny sprzęt i oprogramowanie, to niech zwróci uwagę podczas ściągania z netu i podczas instalacji - co odinstalował, a co powinno zostać.

Człowiek uczy się na błędach! !!

Po całej nocy myślenia - dinstalowałem nowe oprogramowanie i włożyłem oryginalną płytę i okazało się, że wszystko jest po staremu. Oczywiście zainstalowałem nową wersję aplikacji ale driver został.

Temat uważam za zamknięty i dziękuję za sugestie.

CZŁOWIEK UCZY SIĘ CAŁE ŻYCIE I GŁUPI UMIERA

POZDRAWIAM