Jaki program do znakowania zdjęć (znaki wodne)?

Jakim programem mozna oznakować swoje zdjęcia tzw. przeźroczystym znakiem wodnym?

Na pewno można to zrobić w Photoshopie

Chcesz drukować pieniążki :lol: ?? :roll:

Chodzi ci o znak wodny jako zapis informacji w kodzie zdjęcia

Czy chodzi ci o efekt transparencji ??

Przykład na Gimpie:

Otwierasz obrazek na który chcesz nanieść “znak wodny”

Otwierasz drugi obrazek który ma być “znakiem wodnym”

Kopiujesz drugi obrazek i wklejasz go jako nową warstę do pierwszego.

Przechodzisz na zakładkę warstwy, zaznaczasz drugie zdjęcie i ustawiasz odpowiedni tryb krycia i jego nasilenie. Kombinujesz do uzyskania zadowalającego efektu.

Chodzi mi o zabezpieczenie zdjęc np. na własnej stronie internetowej przed plagiatem poprzez oznakowanie każdego zdjęcia przeźroczystym napisem z moja nazwą.

Złączono Posta : 23.02.2006 (Czw) 13:36

Dzięki, fajny program!

Jedynie nie wiem jak zrobić żeby to zdjęcie, które ma być znakiem wodnym zmienić na przeźroczyste.

Nie ma tam czegoś takiego jak "krycie:, o którym piszesz.

Będę wdzięczny za pomoc!

na górze panelu z warstwami masz opcję wybierania krycia w procentach

Możesz też skorzystać z programu dedykowanego

np.: PhotoWatermark Professional 6.1.1.1 (shareware) :wink:

Hej, podpinam się pod pytanie z tematu z tym, że szukam rozwiązania, które pozwoli mi na oznakowanie w ten sposób dużej ilości zdjęć na raz. Chcę chronić swoje prawa autorskie a bawienie się z każdym z 600 zdjęć osobno byłoby kłopotliwe. Czy np w Gimpie można zrobić coś na wzór szablonu, który sprawi, że dany napis będzie automatycznie dodawany do wszystkich zaznaczonych obrazów? Mam nadzieję, że precyzyjnie się wyraziłam…

Nie wiem jak to jest w Gimpie (nie znam, niestety programu) ale np. w Photo-Paincie można zarejestrować akcję, która łączy zdjęcie ze znakiem wodnym. Następnie używając “przetwarzania wsadowego” wskazać wcześniej zapisany skrypt i hurtowo oznakować cały folder zdjęć.

Za jedyne 2,7 tys. zł.

Również polecam program Fast Stone Image Viewer, choć jakość “znaku” jest średnia (chyba że do znakowania użyje się grafiki gif lub png - wtedy jest znośnie). Trudno znaleźć program, który hurtowo znakowałby fotki zachowując równocześnie wysoką jakość znaku.