Dziwny bład XP:/

Siemka.

Mam poważny problem. Mianowicie chodzi o to, że gdy próbuję włączyć komputer, prosi mnie, żebym włąćzył w trybie awaryjnym itp. ale gdy to robie komputer niby ma sie uruchomić,windows się ładuje to momentu wyboru kont (ale te sie i tak nie zdażą pojawić) i RESET. Przez chwile dosłownie ułamek sekundy pojawia się komunikat na niebieskim tle i wspomniany reset.Próba przeinstalowania Windowsa skończyła się niepowodzeniem, bo komputer odmawia bootowania :slight_smile:

Co powiniem w takiej sytuacji zrobić? Z dyskiem wszystko w porządku, bo podłączyłem twardziela u kumpla jako slave i chodzi (jako master albo single nie chcial).

Mogę przecież sformatować, ale nie chce utracić moich dokumentów, a założyłem hasło i wiadomo, że nie można ich przenieść.

Bardzo proszę o szybko dopowiedź;))

Pozdrawiam!! :slight_smile:

Zrób najpierw tak:

Start => Panel sterowania => System => Zaawansowane => Uruchamianie i odzyskiwanie (kliknij “Ustawienia”) => Awaria systemu (i tu odznacz “Automatycznie uruchom ponownie”)

Teraz zamiast restartu komputera będziesz miał “słynny” BlueScreen :smiley:

Zapisz wszystkie informacje pojawiające się na ekranie (głównie te dotyczące błędu)

Nie bardzo to rozumiem. Wrzucasz płytę, ustawiasz w BIOS-ie bootowanie z CD jako pierwsze a komputer odmawia? :o

Można, można :wink:

Rafal,O panu już podziekujemy…

Złączono Posta : 04.03.2006 (Sob) 19:11

Nobel uruchamiasz winde w trybie awaryjnym czy normalnym? W obu trybach tak się dzieje??

We wszystkich dostępnych trybach tak robi:((

a moze bys sprobowal dyskietke startowa dosa i odpalic w ten sposob instaalatora i zapodac napraw obecna instalacje systemu ?

ew nie pamietam jak to dokladnie wygladalo ale jezeli nie bedzie ci chcial zaczytac z plyty to mozesz sprobowac przekopiowac plyte z systemem na dysk (robilem chyba tak kiedys z win 98) wtedy co prawda raczej nie uda ci sie zainstalowac systemu na nowo ale moze naprawianie pojdzie …

A to ze u kumpla niechchail sie odpalic jako master to chyba jest spowodowane inna konfiguracja sprzetowa niz ta dla ktorej instalowales system…