Problem z Livebox

Witam :slight_smile:

Mam taki mały problem otóż: posiadam neostradę 256 i póki miałam modem SpeedTouch330 eMule śmigał mi jak szalony a przedewszystkim chodził bez opaski, teraz zmieniłam w/w modem na router livebox tp i zaczęły się problemy ze ściąganiem tzn. muł ma opsakę i chodzi strasznie wolno jeden film ściąga mi już piąty dzień poza tym dostałam odrazu Low ID. Dzwoniłam na infolinię TP coś kazali poprzestawiać ale i tak nie dało to efektu i dalej jest to samo, jśli wie ktoś co mam poustawiać to proszę o pomoc, tylko wytłuaczcie mi jak dla typowej blondynki :oops: Z góry dziękuję i pozdrawiam, Monika.

Niezbędne tu b ędzie przekierowanie portów mułka…

Aby to zrobić, w przeglądarce wpisujesz adres: 192.168.1.1

login/hasło: admin

Po otwarciu Panelu Konfiguracyjnego wchodzisz w zakładke: Serwery LAN, tam tworzysz przekierowanie…

Przykład przekierowań

Niestety i to nie pomogło …wpisałam wszystko tak jak podane , zrestartowałam kompa i dalej jest tak samo :frowning:

by zadziałało trzeba prekierować porty TCP:4662 oraz UDP:4672(standardowe porty muła)

kolega adpawl w przykładzie ma przekierowane inne porty. Drugie rozwiązanie to wpisać porty te co kolega adpawl przekierował w konfigurację muła. Jednak osobiście polecam pierwsze rozwiązanie bo u mnie mułek działa jak powinien. A i oczywiście trzeba koniecznie zapisać konfigurację na livebox.

Złączono Posta : 01.04.2006 (Sob) 9:02

zapomniałem napisać że Lokalny adres IP musi być adresem przypisanym do twojego komputera.

Witam

mam dokładnie taki sam problem

mul ma opaskę porty TCP i UDP 4662 i 4672 sa ustwione w liveboxie i nadal nic!

ściąga 3-5 kb/s wczesniej dochodzil do 20-30

jak mam zrobic aby ustalic IP sztywne dla komputera

drugie pytanie jest jak zrobic siec wspolna przez liveboxa!?

mam komputer stacjonarny i drugi w postaci laptopa!? jak zrobic tak aby się widziały, i zeby laptop mógł drukowac z drukarki podpietej pod stacjonarnego

byłbym wdzieczny za pomoc

zawsze będzie ci się zmieniać co 24h

Mam ten sam problem plus dodatkowy… internet mi chodzi tylko nie moge sie dostac do tej strony 192.168.1.1 ktos moze mi pomoc?

Złączono Posta : 11.09.2006 (Pon) 21:13

rozwiazalem juz ten problem

Szybkosc pobierania danych zależy równiez od ID przydzielanego przez serwereMula z którym się laczysz. Low ID (polączenie pasywne, mozesz się lączyć tylko z aktywnymi uzytkownikami sieci-wystepuje wówczas gdy masz zablokowane porty-ma to miejsce w przypadku rouetrow firewall sprzetowy i firewalli programowych) oraz High ID (polaczenie aktywne, przekierowane i odblokowane wymagane porty)

Polecam program Perguardiam blokujacymi polaczenia z komputerami feake share.

OT-y KOSZ - Mate121 zaraz dosatniesz ostrzeżenie za archologię

nie rozumiem co się dzieje na tym forum, ktoś zadał pytanie zaistaniała dyskusja na ten temat. ja przedstawiłem w odpowiedzi moje rozwiązanie problemu i widze że ktoś raczył usunąc mój post i pare innych - czy moderator może to wyjaśnić ?

DOKŁADNIE!! ktoś pisał ze nie chce zakładac nowego tematu wiec sie pod ten podpisa, a ja odpisałem na jego pytania. (które zostały skasowane [i jego proźba i moja odpowiedź]) wiec nie rozumiem dlaczego zostają wysunięte jakieś oszczerstwa przeciw mojej osobie???

Jeżeli sobie dobrze przypominam problem tyczył odblokowania portów w LB