Mandriva Power Pack Gold

Zastanawiam sie nad kupnem Power Packa Gold i interesuja mnie opinie uzytkownikow ktorzy posiadaja ta dystrybucje. Koszt zakupu nie jest maly i dlatego chce najpierw zaczerpnac jezyka;)Szczegulnie interesuje mnie tak chwalona Cedega poniewaz posiadam troche gier na Windowsa i tylko z tego wzgledu mam go jeszcze zainstalowanego a chetnie bym sie pozbyl balastu:)

Zajrzyj na stronęwydawcy Cedegi i sprawdź jakie gry są obsługiwane.

Ja bym wolał jakąs darmową dystrybucję i kupić Cedegę, dużo taniej wyjdzie.

No tak ale Power Pack zawiera o wiele wiecej niz Mandriva Free przedewszystkim sterowniki do ATI z ktorymi nie jest latwo.

Sterowniki te są do ściągnięcia ze strony ATI, a opisów ich cala masa w sieci.

Ale jak masz kasę i nie masz na co jej wydać, to kupuj. Twoja sprawa.

Dodam jeszcze, że prawie wszystko co jest w PP a nie ma w wersji Free moża bez problemu z sieci ściągnąć.

W takim razie po kiego grzyba stworzono power packa i czemu jest platny przeciez musi pod jakims wzgledem przewyzszac wersje Free doczytalem ze posiada platne programy ktorych nie ma free , wiec o co wtym wszystkim chodzi?

Prawie, nie znaczy że wszystkie. Sprawdź najlepiej czy te płatne programy, których nie można z sieci ściagnąc są Ci do czegoś potrzebne (przykładem jest Cedega)

Ok dzieki za pomoc kasy nigdy nie ma za wiele dlatego wole pytac na forum bo 244zl piechota nie chodzi :lol:

Tez mnie kusil ten power pack, dopóki nie posprawdzalem sobie cen cedegi.

Cedega to wypas, współpracuje ze wszystkimi najwiekszymi hiciorami, np. Battlefield 2, Fifa. Jak ją kupie to wywale windowsa z dysku.

Tu mozesz kupic samą Cedegę - koszt 79 zł http://mandrivastore.pl/?show=cedega

Lepiej zrob tak jak mowi areh, zainstaluj wersje mandrivy free (jesli chcesz mandrive), dograj sterowniki i kodeki i kup samą cedege, oszczedzisz sporo kasy

Ja miałem wersję Mandriva PowertPack 2006, ogólnie nie polecam ci tej dystrybucji jaką jest mandriva :lol:

Ściągnij sobie darmową wersję suse, juz niebawem wyjdzie wersja nowsza :stuck_out_tongue: i dokup cedege, suse ma automatyczne aktualizacje za free, a mandriva każe sobie płacić 100 zł miesięcznie za automatyczne aktualizacje :twisted:

Porównać mozna więcej, co jest w suse, a jakie niedociągnięcia ma mandriva, może edycja mandriva 2007 bedzie bardziej dopracowana

Inna dystrybucja raczej odpada bo nie lubie instalowac z konsoli a mandriwa ma to bardzo dobrze rozwiazane.

:shock:

A w suse myślisz że wszystko instaluje się z konsoli ? :x

Proponuję ściagnąć wersję bezpłatną i sprawdzić :slight_smile:

W mandrivie instalujesz bez konsoli pliki .rpm, i zbytnio nie nauczysz się pracy na linuxie, a jak zaczniesz instalować z konsoli, zobaczysz zresztą że p[raca w konsoli jest czasami szybsza od pracy w trybie graficznym

Masz racje ale wlasnie przesiadam sie z Windowsa wiec sam rozumiesz mysle ze Mandriva jest dobra na poczatek, prubowalem juz z Auroxem bo mam neostrade i pod taki wlasnie system byl tam sterownik jednak za namowa kolegi sprubowalem Mandrivy i wydaje mi sie prostrza no i instalacja modemu nie sprawia problemu. :smiley:

:o o rany…juz nie dziwie sie ze ludzie tak narzekają na tą dystrybucje…

Suse jest tak samo BANALNE jak Mandriva, z tą róznicą ze mozesz miec wszystko za free. Szalikowski1 a poza tym nie bój sie innych, darmowych dystrybucji gdzie programy instaluje sie przez konsole, bo to naprawde nie boli :slight_smile: Wystarczy przeczytac wczesniej FAQ’s na forum jakiejs dystrybucji i juz śmigasz. No chyba ze mozesz pobawic sie mandriva, ktora nie bedzie aktualizowana, dopóki nie zdobedziesz płytki lepszego distro :stuck_out_tongue:

czyli co mam zrobic jezeli mam w pelni skonfigurowana i dzialajaca Mandriwe 2006 Free, mam sciagnac Suse i zaczac od poczatku botroche to czasu zajmie i gdzie znalezc dobre forum o Suse aby pomogli doinstalowac flasha i inne brakujace dodatki. :slight_smile:

na google! :?

http://www.susek.info/suse.php/componen … /Itemid,1/

http://forum.suse.pl/

To siedź na mandrivie, co do suse to będziesz musiał trochę pakietów doinstalować jeśli chcesz korzystać z multimediów. Ale poza tym IMCO Suse jest zdecydowanie lepszą dystrybucją od mandrivy.

Tu jest fajna strona o Suse

http://www.susek.info/index.php

i nie każą bulić 100 zł rocznie za aktualizacje automatyczne

OK podobno mozna kupic Suse orientuje sie ktos ile chca bo zastanawiam sie czy sciagac czy kupic?

tylew ile mandriva powerpack, zajżałeś chociaż do jakiegos sklepu internetowego z linuxami ?

Obawiam się że nie, tylko po co wydawać kasę na coś, co mozesz mieć w wersji free , a parę zeczy tylko doinstalowac i kupic cedegę, wyjdzie cie taniej niż mandriva pp gold, na dodatek aktualizacje automatyczne w suse są za free, dlatego wywaliłem mandrive(chociaż to nie jedyny powód) suse chodzi szybciej, nie wiesza się , jak w przypadku mandrivy, i ogólnie czekam teraz na nowszą wersję

Rozumiem ze sciagac dzieki za pomoc :smiley: