Jak dobrze nagrać linux'a na płyte?

Witam

Zgłaszam się do was z proźbą o pomoc. Niedawno ściągnołem z internetu linux’a - Fedora Core 5. Plik zajmuje 2,96 GB i jest spakowany rarem. Zawartość archiwum wypaliłem na płytke DVD przy pomocy NERO 6. Po ponownym uruchomieniu komputera ustawiłem pod Biosem kolejnośc uruchamianych napędów ( FLOPY, CD/DVD, HDD). Niestety płyta się nie uruchamia na starcie. Sądząc że płyta źle się nagrała postanowiłem wypalić linux’a raz jeszcze; lecz ponowne wypalenie nic nie dało.

Jak dobrze nagrać linuxa na płyte żeby działał??

Bardzo proszę o pomoc

Z góry wszystkim dziękuję za pomoc

-------------------------------------------------------------------------------------MY FORCE BE WITH YOU :mrgreen:

nie rozpakowywuj tego!. Musisz to archiwum nagrac. Plik-> Nagraj plik obrazu. Bo to nie jest archiwum rara tylko plik obrazu .iso

Obrazem iso jest właśnie ikonka z plikiem rar, musisz ten cały plik, wypalić jako płytka iso np. alcoholem, jest pełno opisów na forum, necie jak poprawnie wypalić płytkę

W Nero bierzesz opcję Nagraj obraz na dysk (czy coś takiego).

Na pierwszym miejscu ustaw CD/DVD.

Do Avatara się nie czepiam :x

kacor0 mowi zle. jestl masz ustawione tak jak mowiles ( FLOPY, CD/DVD, HDD) to najpierw bedzie czytal z dyskietki potem z plyty a na koncu z dysku. On poprostu zle nagral obraz.

Było.

Użyj szukajki

nagrywanie AND linuksa

ew.

nagrywanie AND linuxa

itp…

Dziękuję wszystkim za pomoc. Jutro uczynię tak jak mi radziliście. Rozumiem że w tym wypadku wystarczy zmienic rozszerzenie z fdcore5.rar na fdcore5.iso

nie. to już najprawdopodobniej jest iso, tylko ikonke ma od rar’a

Nie najprawdopodobniej , tylko to Jest Oraz Iso :slight_smile:

Po prostu masz w winrarze zaznaczoną obsługę plików iso. Wylącz to w ustawieniach winrara i bedziesz widzial plik jako iso.