Cenzurowanie komentarzy

Rozumiem potrzebę selekcji i edycji komentarzy w przypadku gdy łamią regulamin vortalu , gdyż każdy korzystający z niego użytkownik powinien go przestrzegać chcąc korzystać z serwisu. Nie rozumiem natomiast dlaczego skasowany dwukrotnie został komentarz zawierający link do w pełni legalnego programu zamieszczonego na renomawym portalu o działaniu które nie narusza żadnych przepisów a służy wyłącznie do ochrony prywatności użytkownika.

Rozumiem że reklamujący aktywnie produkty Microsoftu serwis jakim są Dobeprogramy znajduje się w niewygodnej sytuacji w sytuacji publikacji linka do programu godzącego w jakikolwiek sposób w interes firmy Microsoft. Szkoda tylko że interes ten nie jest zgodny z interesem użytkownika , któremu vortal powinien służyć. Microsoft instalując “poprawkę” noszącą ewidentne cechy spyware`u działa na szkodę użytkownika , nie dając możliwości usunięcia jej szkodę tą pogłębia. Program który podlinkowałem umożliwia usunięcie komponentu nazywanego Windows Genuine Advantage Notification , który odpowiada za codzienne łączenie się z serwerem Microsoftu przy bootowaniu systemu , nie ma natomiast nic wspólnego natomiast z programami służącymi do usuwania modułu Windows Genuine Advantage (czyli krótko mówiąc crackami) Validation , który umożliwia sprawdzenie orginalności systemu operycyjnego.

Ponieważ program ten nie łamie niczyich praw autorskich , ani nie jest związany w żaden sposób z szeroko pojętym piractwem mam poważne wątpliwości czyj interes jest stawiany pierwszym miejcu : reklamodawcy ( czy wręcz sponsora ) czy użytkownika ?

Jeżeli umieszczenie takiego linka łamie jakiś punkt regulaminu uprzejmie proszę o wskazanie mi go.

Pozdrawiam

Proszę bardzo. ;]

Program który wskazałem nie jest nielegalny , w przeciwnym razie nigdy nie znazałby się na stronie Softopedii.

Odpowiedzi takiej jednak się właśnie spodziewałem i teraz już nie mam wątpliwości że zobowiązania wobec Microsoftu są ważniejsze dla Dobrychprogramów niż dobro użytkownika. Przykre ale nie dziwne.

Przepraszam, że sie wtrącę ale Bunio kto tu mówi o regulaminie forum :? Z tego co czytam to chodzi o newsa na vortalu o tytule WGA to nie spyware.

Swoją drogą to vortal nie popiera tylko Microsoftu o ile woogle go popiera. Pragnę zauważyć, że na vortalu są także newsy na temat innych firm, rzeczy etc. niż Microsoft. Powiedzmy Pan msliwa pisze o systemach z rodziny Linux (i nie tylko). Poza tym Redaktorzy piszą na trochę zróżnicowane tematy np. Podatek od SMS’ów i e-maili?. Co do tej małej popraweczki do której Ty podałeś link w komentarzu do tego newsa to uważam, że Rekacja miała rację wykasowywując go. Ponieważ nie jest ona oficjalnie wydana przez Microsoft. Poza tym ta łatka wydana przez MS sprawdzająca legalność systemu i nie tylko została opracowana przez MS i gdyby chciał on, lub uważał, że szkodzi to łączenie się z serwerem w niej to zapewne nie pisał by cześci kodu w tej łatce odpowiadającej za to… Myślę, że jeżeli ona by naprawdę szkodziła to MS wydałby odpowiednią łatkę która naprawiła by to. :?

Natomiast jeżeli Ty chcesz się pozbyś akurat tego komponentu łączenia się z serwerem to weź to sam sobie zainstaluj jeżeli Ci to przeszkadza. Na vortalu tego nie “wypromujesz” raczej. Jeżeli chcesz to rozpowszechnić to załóż stronę i napisz coś o tej łatce i proponuj ją innym o ile oni na to pozwolą ;]

Chodziło o dzisiejszego newsa “Prywatność wg. Microsoftu”. Ponieważ istnieje sposób na zapewnienie sobie tej prywatności na własną rekę , bo wiadomo że Microsoft którego wszystkie aplikacje regularnie “dzwonią do domu” (nawet podczas synchronizacji czasu wysyłane są dane użytkownika)

Co do regulaminu , to nie znalazłem innego na vortalu więc przyjąłem że odnosi się on do całości.

Gdyby newsy byłyby tylko o Microsofcie to domena raczej miałaby w nazwie microsoft :wink: , a tak poważnie to nie twierdzę że cała redakcja portalu sprzyja microsoftowi , niemniej jeżeli publikowane są wiadomości na temat tej firmy to raczej stawiają tą firmę w pozytywnym świetle bądź promują jej produkty ale oczywiście każdy widzi to po swojemu. Cieszę się też zarówno z tego że informuje się na łamach serwisu o innych systemach operacyjnych i od czasu do czasu o darmowych programach choć nie da się ukryć że królują te komercyjne - wiem coś na ten temat bo sam wysyłałem zgłoszenia kilku ciekawych darmowych aplikacji , do jednej z nich sam zrobiłem spolszczenie ale żadne ze zgłoszeń nie zostało wzięte pod uwage

Ja tak nie myśle , ale tu też każdy ma prawo do swojej opinii , byłoby dobrze gdyby każdy też miał prawo do wyboru czy chce mieć w systemie szpiega czy nie …

System którego używam nie ma wbudowanej funkcji szpiegowania swoich użytkowników :slight_smile:

Staram się raczej korzystać z forów ale niestety na niektórych jest cenzura …

Pozdrawiam

Wyjaśnienie proste :arrow: nie promujemy na voratlu omijania zabezpieczeń stosowanych przez firmy produkujące soft (i nie ma tu znaczenia czy są to produkty MS czy innej firmy). Masz potrzebę podzielenia się swoimi odkryciami w tym względzie :arrow: załóż swój własny serwis i tam uprawiaj samowolkę. Tutaj nie dostałeś na to zgody i dlatego siejesz ferment z cenzurą 8)

Poprosiłem tylko o wyjaśnienie , ale postaram się zapamiętać że prośba o wyjaśnienie to “sianie fermetu” :roll:

A tak tylko przy okazji skrytykowałeś co tylko się da:

Jasne, typowa postawa dzieciaka, który po odpowiedzi nie po jego myśli udaje obrażonego 8)

Odnotowałem , że krytyka jest niemile widziana :smiley:

Zwracam też uwagę na fakt iż argumenty ad personam kiepsko rzutują na jakość wypowiedzi :slight_smile:

Hmmm jeśli faktycznie jest on legalny tak jak mówisz, to ja też tego nie rozumiem, tym bardziej że w przeszłości ludzie zamieszczali już linki do różnych dziwnych programów…

PS.

Możesz mi ten “link” wysłać na email ?

shutman@tlen.pl

Złączono Posta : 24.06.2006 (Sob) 22:39

Dzieciak czy nie dzieciak, ale zachowuje się (trudne słowo) kulturalnie i łagodnie najzwyczajniej w świecie pyta cię o powód, a ty od razu mieszasz go z błotem i niwelujesz do poziomu chodnika…

Nieładnie nieładnie panie fiesta…

Weśta się chłopy nie kłućta.

Ci tutaj :arrow: http://www.pcworld.pl/ nie mają takich problemów .

Na pierwszej stronie , o przuduszaniu

:smiley:

Phylby a kto tu się kłuci ??

Tak z ciekawości przeglądałem listę odrzuconych komentarzy do newsów i nie znalazłem wspomnianego w pierwszym linku. Owszem sam odzruciłem ten z zapytaniem o cenzurę, a pozostałe dwa czekają na zatwierdzenie (ja ich nie zatwierdzę dla tak zwanej zasady, gdyż nie lubię jak mi się zarzuca coś co nie miało miejsca 8) )

Zanim wytoczycie najcięższe działa proponuję jednak bezpośredni kontakt z Redakcją Vortalu.

Wytoczone przez _nikt_ zarzuty są na tyle poważne, tylko Ona, jako instancja odwoławcza,

powinna zająć wiążące stanowisko.

Natomiast publiczna dyskusja na ten temat, przynajmniej do czasu uzyskania wyjaśnień,

nie powinna mieć miejsca - polityka programowa firmy Xenium jest jej wewnętrzną sprawą.

_nikt_ zaczął sprawę od końca i w tym kontekście jest to robienie zadymy na forum

Niektóre komentarze zatwierdzane są z opóźnieniem aby zbadać czy nie naruszają prawa, nie zawierają linków do programów które omijają zabezpieczania etc. Z tym “renomowanym” portalem trochę przesadziłeś. Rzeczywiście SoftPedia jest dużym serwisem o oprogramowaniu ale nie ma wpisanej idei legalności tak wyraźnie jak dobreprogramy więc nie jest dla nas jakimś wyznacznikiem w tej kwestii…

Nie mam ochoty komentować kolejnych nadinterpretacji i “spiskowych teorii dziejów”. Wystarczy spojrzeć na ostatnie 30 newsów aby stwierdzić, że newsy na vortalu nie zawsze są “pro MS”. Serwis jest niezależny, a to że często piszemy o Microsofcie nikogo nie powinno dziwić - w końcu to największy producent oprogramowania na świecie. Gdyby np. Adobe miało wydać swój system operacyjny pisalibyśmy o tym równie często.

A tak na całkowitym marginesie to ww. komentarze zostały zatwierdzone przeze mnie osobiście ok. 22:00 więc wystarczyło sprawdzić zamiast robić burzę w szklance wody…

Krogulec :ok: i to lubię :smiley:

Krótko i treściwie, tak trzymać :!: