Wyłączanie centrum zabezpieczeń

Witam. W dodatku Service Pack 2 do Windows XP została dodana aplikacja Centrum Zabezpieczeń, która ma informować użytkownika o jakimś zagrożeniu, np. nieaktulanej bazie wirusów AV, lub braku firewalla. Lecz aplikacja ta nie jest zbyt dokładna i często “nie widzi” wszystkiego, i choć wszystko jest w porządku, to aplikacaj twierdzi, że bazy wirusów sa nieaktulane, lub poprostu nie widzi innego FV niż systemowy. Wtedy z zasobinku systemowym wyswietla się czerowna ikonka która przy każdym uruchomieniu komputera przypomina nam o tym, mnie osobiście bardzo to denerwowało, więc postanowiłem to wyłaczyć i jak to zrobić podzielić się z innymi forumowiczami. A więc do dzieła.

1. Kilkamy w MENU START a nastepnie w opcję Uruchom i w polu Otwóz:, wpisujemy services.msc

2. Kiedy otworzy się okno Usługi , klikamy dwa razy w usługę Centrum Zabezpieczeń.

3. W sekcji Typ uruchomienia z rozwijalnej listy zaznaczamy Wyłączony , a w sekcji Stan usługi na Zatrzymaj.

4. Kilkamy na Zastosuj i na OK.

I tym sposobem pozbyliśmy się dręczącej nas ikonki i komunikatku Centrum zabezpieczeń…

P.S Tak wiem że na forum były juz takie tematy, lecz postanowiłem umieścić to w dośc widocznym miejscu, aby pytania na ten temat już się nie powtarzały

Centrum można również wywalić programem xpantispy

aju , mozna i tak, ale Centrum zabezpieczeń, jest mało przydatne i niepotrzebnie zawala pamięć ;]

:spoko:

W każdym swoim poście gdzie widzę iż user korzysta z centrum piszę aby ją wyłączyć.

:arrow: przykład.

Bo tak naprawdę to chyba sam MS nie wie po co to dał dp SP2.

No ale nie będziemy się na tym głowić.

Ważne aby wyłączyć :smiley:

Można też w bardzo prosty sposób to zrobić:

  • wejść w Panel Sterowania

  • następne w Centrum zabezpieczeń

  • z okienka “Zasoby” kliknąć na “Zmień sposób informowania mnie przez Cenntrum zabezpieczeń”

  • odhaczykować wszystkie dostępne tam pozycje

  • kliknąć OK

:wink:

P.S. Moja pierwsza Sprawdzona Porada, ale to prawie każdy laik wie… 8)

Kicior , ale ten sposób chyba wyłącza tylko aplikację a usługa Centrum Zabezpieczeń nadal pracuje w tle i ciągnie pamięć :stuck_out_tongue: