Vista lepiej chodzi na sterownikach od XP?

Może mi to ktoś wyjaśnić że Vista lepiej chodzi (tzn szybciej) na sterownikach od XP niż na tych robionych specjalnie pod Vistę?

MSI KT6V, Sempron 2400+, Radeon 9600 Pro, 512 MB RAM, 80 GB HD

Oryginalne sterowniki z visty powodują to, że przy złapaniu za pasek przewijania zawartość okna się przymula, coś jak tutaj:

Z włączonym Aero jest jeszcze gorzej, tzn jeszcze bardziej “skacze”.

Rozwiązaniem tego problemu jest instalacja sterowników które dostałem razem z kompem na CD (toż to starocie jak nie wiem co :stuck_out_tongue_winking_eye: sterowniki tylko dla XP i starszych wersji). Wystarczy je tylko zainstalować w trybie zgodności z XP i instalują się bez problemu. Po ponownym uruchomieniu startuje na rozdzielczości 800x600, co by sugerowało załadowanie “domyślnych” sterowników, jednak nie ma żadnego problemu z przewijaniem :wink: Wystarczy zmienić sobie rozdzielczość na większą i przewijanie chodzi tak jak na XP :stuck_out_tongue:

Jednak jest parę minusów takiego rozwiązania - nie działa 3D i nie da się uruchomić Aero (czemu się wcale nie dziwie, bo na tych sterownikach Aero napewno nie pójdzie :stuck_out_tongue: ). Ale przynajmniej nie denerwuje to zamulone przewijanie :smiley:

Tak więc co mają sterowniki od XP a czego brak sterownikom od Visty? Na to pytanie nie potrafię znaleźć odpowiedzi :stuck_out_tongue_winking_eye: Może ktoś mi pomoże? :wink:

PS. Na Windows 7 są takie same objawy i takie samo rozwiązanie :stuck_out_tongue_winking_eye:

no niestety ale ja nie potwierdzę tej teorii, mam radeona 9600 pro firmy Gigabyte i na sterownikach do Visty w grach uzyskuje większą ilość FPS’ów niżeli na sterownikach od XP, owego przymulania nie zauważyłem zarówno na sterownikach instalowanych przez Windows Update jak i po instalacji sterów producenta do Visty lub XP.

a najdziwniejsze jest to że na Windows 7 najlepiej działa system ze sterownikami instalowanymi przez Windows Update.

Może to zależy od płyty głównej?

Z tym jest problem bo Win7 nie znajduje mi żadnych aktualizacji do pobrania :wink:

Im niższy build sterowników (a takie często można spotakać na WU) tym lepiej dlatego, że sterowniki obecnie pisane są pod najnowsze karty graficzne, niekoniecznie muszą być w pełni kompatybilne ze starszymi.

Hmm, może coś w tym jest :wink: Trzeba by przetestować jakieś starsze sterowniki, tylko gdzie je znaleźć? :stuck_out_tongue:

Jeśli tak by było jak piszesz, to zamiast poprawiać błędy w nowych wersjach to programiści dodają nowe? :stuck_out_tongue:

Programiści zapewne poprawiają błędy do pewnego czasu.

W chwili gdy ma pojawić się nowa grafika, część ekipy oddelegowana jest do pisania nowych wersji.

Bynajmniej tak mi się wydaje.