Win7 32bit na 64bit

Jest laptop MSI GT740-32PL z windowsem 7 home premium 32bit a ja chcę 64bit, jak można to zrobić? Mam taki pomysł ale nie wiem czy legalny:

Wykasować z laptopa windowsa wgrać z płyty windows 7 home premium 64bit (powiedzmy że płyta od kumpla) i użyć klucz do aktywacji tego co otrzymałem z laptopem. Czy tak można zrobić i czy to legalne.

Po 1 nielegalne, a po 2 klucz na 99% nie będzie pasował.

Na nalepce nie ma informacji ilu bitowy masz system (Klucz z COA zresztą jeszcze nie był używany, bo system dostarczony przez producenta/stawiany z recovery jest aktywowany wg. poniżej opisanej metody.)

Możesz też użyć oem activation, czyli aktywować system bez internetu/telefonu, w identyczny sposób w jaki robią to oemy/recovery.

Oem activaction nie ma limitu aktywacji, nie ma podziału na x86/x64, na język.

Ściągasz to:

http://www.bios.net.cn/Files/soft/biosf … t_V3.2.rar

Odpalasz jako admin.

Przechodzisz do zakładki advanced

Przy pkey and cert wybierasz backup.

Zapisujesz certyfikat z rozszerzeniem xrm-ms oraz klucz w txt, przenosisz je na pendrive.

Ten klucz to oem slp, oemy dostają od m$ zestaw kluczy do każdej edycji win7. Czyli np. msi preinstaluje windowsy home premium na tym kluczu:

*****-*****-*****-T9B9D-M8X2Q

Instalujesz czysty system.

Przenosisz plik certyfikatu na dysk c.

Odpalasz wiersz poleceń spod admina i wpisujesz:

slmgr.vbs -ilc C:/nazwacertyfikatu.xrm-ms

[enter]

Teraz twój wydobyty klucz z poprzedniej instalacji:

slmgr.vbs -ipk xxxxx-xxxxx-xxxxx-xxxxx-xxxxx

[enter]

System chwilę pomyśli i się zaaktywuje, bez internetu, bez telefonów.

wow trochę to pomieszane ale dzięki, i to co napisałeś to napewno legalne bo ten laptop nie dla mnie i się upiera że musi to być 100% legal

Zadzwoniłem do Microsoftu i miła pani powiedziała mi, że to legalne. Pozostaje kwestia znalezienia nośnika, który przyjmie nasz klucz spod laptopa. Mój klucz zadziałał bez problemu z wersją MSDN.

Tak, legalne.

Możesz o tym na wiki przeczytać:

http://en.wikipedia.org/wiki/System_Loc … stallation

Lub

Ściągnij sobie to

go.microsoft.com/fwlink/?linkid=52012

Narzędzie diagnostyczne m$ i zrób raport, a następnie kliknij link copy i skopiuj to do notatnika.

Przy typie licencji będziesz miał OEM SLP - to właśnie ta procedura którą opisałem.

Oemy w ten sposób preaktywują system, aby odbiorca końcowy dostał gotowca i aby zredukować koszta w fabryce.

Nie ma tutaj żadnego crackowania. Plik licencji jest w systemie preinstalowanym (Recovery), klucz również, polecenia na instalacje klucza oraz certyfikatu są wbudowane w system.

OK. Mam tylko ostanie jescze pytanie. Co by się stało gdybym odrazu sformatował dysk bez backupa tych certyfikatów i zainstalował windowsa z innego nośnika ale podał ten klucz czy on by się zaktywawał gdybym dał przez internet?

Tak, jak nie przez net to przez telefon.

Do wyboru do koloru. Są dwie opcje, klucz z COA lub aktywacja oem.

Ale tu tylko mi się kopiuje tekst, jak mam zdobyć te pliki o których mówiłeś w pierwszym poście xrm-ms?

Tym

http://www.bios.net.cn/Files/soft/biosf … t_V3.2.rar

Zakładka advanced, na dole backup cert i pkey.

OK dzięki wszystko kapuje.