Windows 7 na allegro i podejrzanie niska cena

Witam!

Znalazłem na allegro bardzo ciekawą aukcję http://allegro.pl/licencja-windows-7-ul … 94806.html. Zastanawiam się czy oferowany na tej aukcji Windows 7 jest oryginalny. Jego cena jest podejrzanie niska.

Pozdrawiam!

Witaj,

Ja bym nie patrzył na systemy na Allegro, lepiej pójść do sklepu i bez obaw załatwić sobie system.

Ale czytając komentarze (pozytywne) do tego przedmiotu to też jestem zdziwiony tak niską ceną - 45zł?!

Nie masz naklejki, nie masz legalnego systemu. Koniec kropka. Wychodzi na to samo, jakbyś ściągnął pirata, z tymże tutaj płacisz dodatkowo 45zł. A takie klucze, to ja mogę sobie iść do MM spisać i sprzedawać na allegro. Sprawa zgłoszona na allegro i do M$.

Zanim zadasz pytanie, sprawdź czy ktoś wcześniej nie zadał takiego samego lub podobnego pytania…

windowsy-allegro-raz-jeszcze-t434922.html

Znajdziesz tam między innymi odpowiedź na swoje pytanie.

:roll:

Na 99% to jakaś lewizna.

Poczytaj to http://forum.dobreprogramy.pl/allegro-bardzo-tanie-windows-ultimate-box-t421675.html?hilit=windows

  1. Czy dostaniesz naklejkę z kluczem licencyjnym

  2. Czy dostaniesz dowód zakupu paragon/fakturę

  3. Jak dobrze kojarzę Microsoft nie prowadzi sprzedaży Windows ESD (tak na 50%).

http://uwaga.onet.pl/27026,wideo,135595 … ortaz.html

Dodane 13.02.2011 (N) 23:48

Pozytywne komentarze?? A ileż ich jest? 20? Tyle komentarzy pozytywnych na początek każdy oszust sobie załatwia, aby wzbudzić wiarygodność. Jakby miał co najmniej 2000 komentarzy pozytywnych, to już byłaby pewność, że wszystko jest ok. Zastrzegam, że ja nie sugeruję tu oszustwa, ale podejrzenie jest i zalecana wielka ostrożność

Pare lat temu kupilem na allegro Win XP, wygladal duzo pewniej niz to dziwne cos o co pytasz- płyta, ksiazeczka, naklejka itd. Sprzedajacy takze mial duuuuzo pozytywnych komentarzy- duzo wiecej niz ten- niestety pomimo to moja kopia jakos nie przechodzila pozytywnie sprawdzania autentycznosci, dlatego bardzo odradzam kupowania na allegro takich rzeczy.

Jak marnowac pieniadze na system to tylko w sklepie :stuck_out_tongue:

Dodajmy jeszcze że konto istnieje od 2011-01-24, a niektóre komentarze jakieś takie przesłodzone. Ten sprzedający nie budzi zaufania.

Dziwi też postawa Allegro, tolerowanie tego syfu. Mi zdjęli kiedyś aukcje ze 100% legalnym produktem za to że napisałem iż wystawiam w innych mediach, a piractwo tolerują, wstyd.

Podobny wątek znalazłem na forum Favore

http://www.favore.pl/forum/komputery-in … 073,0.html

ale tu widzę, że cena jest jeszcze niższa.

To oczywiście jakaś lewizna, poza tym nie dostaniesz faktury a to kolejny potrzebny dokument aby uznać program za legalny.

Z resztą pomyśl. W sklepie Windows kosztuje w tej wersji z 700 zł a ktoś sprzedaje go za 45 zł? :o

To już jest więcej niż podejrzane.

nie masz naklejki nie masz legalnego windowsa? w życiu nie słyszałem większej bzdury. Czyli uzytkownicy MSDN maja pirackie systemy? Jestem takim użytkownikiem, dostaję tylko klucz od mikrosyfu. Czyli mam piracki? LOL :smiley:

O kurcze…wydałem ponad 1200 złotych na Windowsa 7 Ultimate i też nie mam naklejki…tzn, że mam pirata?? Nie - ja mam BOX:) Mimo wszystko nie polecam zakupu tego Windowsa - nie wierzę w legalność tego czegoś

A czy ktoś tu pisze o MSDNAA lub o wersji BoX, czy o Windowsie z konkretnej aukcji na Allegro ??

Pisakiem na płycie (opakowaniu) klucz aktywacyjny MS ci wypisał?

Jaka BOX to masz jakieś opakowanie i tam naklejają numer.

Jeżeli ktoś wieży za 45 złotych można kupić coś co kosztuje w najlepszym układzie około 650 PLN (OEM) to albo jest jeszcze dzieckiem albo…

Pomyślmy logicznie, nawet gdyby udało mi się pozyskać legalnie licencje od MS po 1PLN, a cena rynkowa to około 500PLN, to za ile będę sprzedawał te systemy za 2PLN czy za 400-450PLN. Tylko idiota sprzeda je za 2PLN.

Dodane 14.02.2011 (Pn) 11:28

Pomyśl chwilę, aby pobrać tę wersję musiałeś się zarejestrować w MS, klucz dostałeś również od MS, to zupełnie inna historia. Nie rób zamętu w głowie komuś kogo zwykli naciągacze chcą oszukać. Lepiej zastanowić się czy Microsoft prowadzi sprzedaży licencji Windows ESD, sam pewności nie mam (raczej nie), trzeba by do nich zadzwonić i zapytać.

Dzisiaj rano napisalem do MS zapytanie o ta aukcje, dostalem taka odpowiedz:

"Windows 7 Ultimate w wersji detalicznej nie jest dostępny w licencji ESD. Nie ma możliwości legalnego zakupienia licencji ESD przez lokalnych Partnerów lub serwisu aukcyjne.

Sprzedawcy, którzy oferują oprogramowanie, sprzedają je niezgodnie z zasadami licencjonowania. Dane Sprzedawcy, które Pan nadesłał zostały już przekazane do działu Ochrony Własności Intelektulanej w Microsoft. Po weryfikacji danych podjęte zostaną stosowne działania wobec Sprzedawcy."