Windows 7 z laptopem Sony a "czysta" instalacja

Witam!

Posiadam laptopa firmy SONY, z którym dostałem już zainstalowany system Windows 7 w wersji Home Premium. Mam go już trochę czasu, ale coraz bardziej denerwuje mnie wszelkie oprogramowanie dołączone przez SONY, często niepotrzebne lub przestarzałe.

Dlatego też chciałbym dokonać instalacji “czystego” systemu Windows 7 Home Premium, a nie tego z partycji Recovery. Na początek zaznaczam - tak, na wszelki wypadek mam zrobione kopię systemu na płytach przez oprogramowanie SONY. I proszę bez odpowiedzi typu: “odinstaluj sobie te programy i będzie dobrze” itp.

Więc chciałbym się dowiedzieć, czy:

  1. Czy da się ściągnąć od MS Windowsa 7 HP (polskiego) w wersji trial?

  2. Czy potem taki “czysty” system będę mógł aktywować kluczem, który jest na naklejce dostarczonej przez Sony?

Słyszałem, że można ściągnąć trial Win 7 Enterprise, potem usunąć jakiś plik z obrazu i go nagrać - wtedy będzie można wybrać system, to powinno wystarczyć do punktu 1 (chociaż jeszcze tego nie sprawdzałem). Pytanie, czy taki system uda się aktywować tym kluczem?

Napis na naklejce jest taki, być może robi jakieś znaczenie:

System na komputerze jest w polskiej wersji językowej.

Z góry dziękuję za odpowiedzi, jeżeli ktoś coś wie w tym temacie.

ja u kuzynki wgrałem czysty Windows 7 i system aktywował się bez problemów. Laptop Samsunga

Zaktywujesz tym numerem bez problemu, o ile będzie to taka sama wersja Windows tzn Windows 7 Home Premium.

Co do ściągania z neta - w takich obrazach płyt często zaszyte są “niespodzianki”, ciężko znaleźć obraz 1:1. Najlepiej popytać wśród znajomych, czy ktoś nie ma płyty oryginalnej i z niej zainstalować.

aktywujesz tylko to musi być ta sama wersja na jaką masz licencje, 32bit to 32bit instalujesz, masz HomePremium to HP instalujesz a nie professional.

proszę:

sumy kontrolne: http://technet.microsoft.com/pl-pl/subs … ?pv=36:350

czyste windowsy z MSDNAA http://www.filesonic.pl/folder/5228391

żeby ściągnąć musisz mieć konto premium, na allegro dostaniesz za 1zł: **********************

PS

jak będziesz sprawdzał sumy kontrolne to z nazwy pliku musisz usunąć “-prathaprabhu”

pl_windows_7_home_premium_with_sp1_x86_dvd_u_676699-prathaprabhu.iso

na

pl_windows_7_home_premium_with_sp1_x86_dvd_u_676699.iso

i wtedy suma kontrolna SHA1 będzie się zgadzać.

Miałem kiedyś podobny problem z laptopem klienta. Dzwoniłem do Microsoftu w tej sprawie i… według nich tak zainstalowany system owszem - zostanie aktywowany, ale z punktu widzenia licencji, będzie systemem nielegalnym. Pytałem, czym różni się czysta instalacja i użycie klucza ze spodu laptopa od systemu preinstalowanego? Technicznie niczym, poza tym, że ten preinstalowany ma nazwę producenta wtłoczoną w informację o systemie. Czyli zamiast Windows 7 Home Edition to jest Sony Windows 7 itp.

Idiotyczne? Tak. Ale tak to widzi nasz kochany monopolista.

Pozdrawiam.