Windows Ubdate nie wyszukuje aktualizacji!

Witam

Męczę się od paru dni z aktualizacją systemu Windows, oczywiście mam oryginalny Windows 7, parę dni temu go zainstalowałem, po formacie komputera. Ciągle pisze, że wyszukuje aktualizacji, oczywiście czekałem z dwie godziny i nic…

Próbowałem już prawie wszystkiego, to co pamiętam wymienię.

  1. Zmiana nazwy/usunięcie folderu windows/SoftwareDistribution

  2. Wstrzymanie i wznowienie usług transferu plików w tle oraz windows ubdate (oczywiście mam je włączone)

  3. Komendy cmd restartujące ip i połączenie (oczywiście internet mi działa)

  4. Nawet próbowałem wyłączyć Eset całkowicie

  5. Wszystkie fixy Windowsa jakie się dało - próbowałem, żaden nie pomógł

  6. Wyszukiwanie problemów z windowsa wyszukuje rozwiązania problemu online i nie chce nic znaleźć, to mnie zastanawia, jakby wskazywało, że coś blokuje moje połączenie internetowe z usługami Windows

  7. Jak pobieram narzędzie do rozwiązywania problemów ze strony Windows, to pisze, że naprawia usługę Windows, jest ptaszek na zielono, ale nic nie działa

  8. Ogólnie wszystkie poradniki jakie znalazłem w internecie - nic mi nie pomogło.

 

Dodam, że żadne błędy mi nie wyskakują, nigdzie. W zarządzaniu komputerem jak przeszedłem do usługi WindowsUbdateClient to tam mi wyskoczyło w komunikatach, że m.in. znaleziono aktualizacje, było takich komunikatów kilkadziesiąt, ale niestety nie wyświetla ich do pobrania.

 

MACIE JAKIEŚ POMYSŁY? PROSZĘ o pomoc, mam WINDOWS 7 Home Premium SP1

Znalazłem taki sposób…

P.S Spróbuj także Fix WU Utility

Dziękuje, ale to już robiłem, pisałem, że większość fixów używałem, dodatkowo sposób z komendą ubdatenow też, to jeden z pierwszych jakie w google się pojawiają.

Może być uszkodzona również część systemu odpowiadająca za Windows Update. Korzystałeś z tego? https://www.techsupportall.com/how-to-fix-windows-update-error/

Albo zostaw komputer na noc, ostatnio bowiem ktoś pisał że po 4 godz aktualizacja ruszyła albo wersja dla mniej cierpliwych - pobierz najnowsze aktualizacje poprzez wsus offline. Problem nie jest w systemie a jest to sprawka Microsoftu. Dziwnym trafem pod win 10 nie spotyka się takich problemów z Windows update. 

Kolejny ruch w stronę nadmiernej kampanii reklamowej nowego systemu :stuck_out_tongue:

Użyj tego narzędzia:

WSUS Offline Update

 

 

Obecnie aktualizacje do 7ki mają potwornie niski priorytet w MS , współczuje każdemu kto zostanie teraz zmuszony do przywracania systemu ,robiłem to kilka miesięcy na starym lapku i nie dość że samych aktualizacji jest od groma to potrafią się pobierać przez całą noc ,proces ich instalacji też ciągnie się w nieskończoność ,prędkość połączenia nie ma tu żadnego znaczenia ,po prostu MS wypina się na użytkowników 7ki  i niestety nic z tym nie zrobisz , musisz uzbroić się w cierpliwość i czekać aż ruszy.

czasem pomaga zainstalowanie najnowszej wersji internet explorera

Możesz spróbować zatrzymać i zrestartować usługę Windows Update.

Narzędzia administracyjne usługi i tam wyszukujesz usługę i dajesz zatrzymaj a po chwili wybierasz uruchom.Problem może być w zatrzymanej usłudze,to też warto sprawdzić.

Aktualizacji jest około 200 i dość długo się pobierają.

Spróbowałem, nie zadziałało…

Pisałem, że to robiłem :slight_smile:

Zauważyłem, że usługa inteligentnego transferu w tle wyłącza mi się, nawet jak przełączę na automatyczne sterowanie. Mimo wszystko jej włączenie nie pomaga mi.

Pobierz ręcznie IE11 i  wymagane aktualizacje do niego,chyba 5.Muszą być wszystkie wymagane przed aktualizacją IE.Może wtedy ruszy.Sprawdż Instalator Windows Update,a jak nie ręcznie zainstaluj chyba v 3.0 lub 3.1.Windows Update Agent to się nazywa.

Nie pomogło, dodatkowo, próbowałem z płytki uruchomić aktualizacje, też nic, pozostaje mi na noc zostawić, może się uruchomi po jakimś czasie, a jeśli nie to znów format… no nie wiem już

Niestety nie ma na to rady…kilka razy pomogło mi narzędzie Fix WU Utility,ale tez stało sie bezskuteczne…zostaw laptopa na noc,powinno zassac :slight_smile:

Bzdura, jest na to rada i nie trzeba się wcale męczyć. Jednak bez reinstalacji się nie obejdzie. Trzeba pamiętać jednak o tym, że zanim podłączy się komputer do internetu, należy wcześniej wgrać dwa patche (które trzeba wcześniej wgrać sobie np. na pendrive). Po zainstalowaniu - znajdowanie aktualizacji trwa tak jak dawniej, czyli 2-3 minuty…

Te dwa patche to KB3102810 oraz KB3083324. Jak je zainstalujesz to dopiero wtedy możesz pierwszy raz włączyć internet (chodzi o to by Windows nie pobrał automatycznie nowszego klienta).

To poczekaj 4, 8 a nawet 12…

Pobierz coplette internet repair, wypakuj. http://www.majorgeeks.com/mg/getmirror/complete_internet_repair,1.html

Uruchom jako administrator. Zaznacz wszystkie pozycje, wciśnij przycisk GO. Program poprosi o restart. Bardzo dobrze rozwiązuje problem z WU - między innymi.

Czemu wszyscy uważają że to problem? Od pojawienia się 10 każdy inny system ma problemy z pobieraniem aktualizacji (MS wprowadziło ograniczenia na serwerach?). Zamiast grzebać w systemie najpierw należy po prostu poczekać.

Od sześciu lat widzę, że w win7 jest jakiś muł spowalniający wyszukiwanie, pobieranie i aktualizowanie. Rozumiem, że postawiony system ma już ponad dwieście wliczając w to aktualizacje dla produktów MS. Ile to GB? Ile to czasu, gdy jakie 150MB miesięcznych aktualizacji wchodzi ponad godzinę?

Teraz nie można zganiać na to, że win 10 zajmuje serwery MS. W styczniu do XP i produktów MS wrzuciłem ponad 160 aktualizacji. Wyszukało, pobrało, zainstalowało wszystkie w niecałe 2 godziny. W styczniu w tym roku serwery Microsoftu nie były zapchane dla XP, choć to niewspierany system, ale do Windows 7 nadal styczniowe wolno szły i akurat teraz naszła moda na zganianie, że jedne z największych i najszybszych serwerów na świecie był zapychany przez aktualizowanie systemów do win 10 i aktualizowanie win 10.

Jeśli ja teraz w kilka minut pobiorę ze strony MS ponad 3GB, a 150MB aktualizacji zasysa 30 minut, to jest jakaś paranoja.

 

Czasami trzeba się deko wysilić, żeby ułatwić w win7 to całe aktualizowanie. Potrzebne dwie rzeczy - pobrać internet explorer11, nawet z DP, oraz pobrać agenta WU https://support.microsoft.com/pl-pl/kb/949104

Po instalacji wystarczy tylko sprawdzić, od jakich usług zależy usługa WU, zależne usługi uruchomić i ma być dobrze.

Wyszuka tylko to trwa około 7-9 godzin,następnie 1,5godz.pobierane. Taka polityka Microsoft.