Wyłączanie komputera w losowym momencie Win10-TH2

Witam,

mam bardzo irytujący mnie problem (dodam, że gdy miałem Windows 8/8.1 takie coś nie występowało).

Otóż od zainstalowania Windows 10 RTM komputer zawsze wyłączał mi się całkowicie przy pierwszym włączeniu (w momencie bootowania - przy tym kręcącym się kółeczku wczytywania Windows) za drugim razem włączał się już normalnie (występowało tak tylko wtedy gdy komputer dłuższy czas był wyłączony - przynajmniej godzinę)

oraz wyłączał się całkowicie w losowym momencie podczas np. oglądania filmów, przeglądania internetu

(dodam, że wymiana baterii płyty głównej nic nie dała, na innym zasilaczu też sprawdzałem i również to samo, sterowniki i wszystko co możliwe jest zaktualizowane do najnowszych wersji, BIOS płyty głównej również, temperatury również są ok - nic się nie przegrzewa)

po czystej instalacji “Windows-a 10 Theshold2 1511 RTM” i całkowitym wyczyszczeniu dysku przed instalacją pierwszy z objawów ustąpił otóż komputer już za każdym razem włącza się normalnie bez wyłączania, tylko zostało to całkowicie wyłączanie się komputera w losowym momencie podczas np. oglądania filmów, przeglądania internetu, ogólnie pracy.

Czy ktoś jest w stanie mi pomóc rozwikłać tą zagadkę?

specyfikacja mojego komputera:

OBUDOWA - BitFenix Ghost + 6 wentylatorów SilentiumPC Zephyr PWM 120mm

ZASILACZ - EVGA SuperNOVA 650 G1 (650 W)

PŁYTA GŁÓWNA - ASUS MAXIMUS VII HERO (LGA-1150, INTEL Z97)

PROCESOR - Intel Core i7-4790K (8 x 4,00 GHz, LGA-1150) + SilentiumPC FERA 2 HE1224 (2 wentylatory)

KARTA GRAFICZNA - GIGABYTE GEFORCE GTX 970 G1 GAMING (4096MB, 256bit)

KONTROLER USB 2.0 - DeLOCK 89135 PCI-E

PAMIĘĆ RAM - CORSAIR VENGEANCE XMP DDR3 16GB (4x4GB) 1600MHz CL9

NAPĘD OPTYCZNY - LG BH16NS40

CZYTNIK KART PAMIĘCI - akasa AK-ICR-11

DYSK WEWNĘTRZNY SSD (SATA III) - Samsung SSD 850 EVO 1TB

OPROGRAMOWANIE - Microsoft Windows 10 Pro OEM (64-bit) - Treshold2 v1511

(nie jestem pewny, ale mam podejrzenia, że zaczęło się tak dziać po wymianie starych dysków na jeden Samsung SSD 850 EVO 1TB)

powracam!

czy moja rada nie podziałała? http://forum.dobreprogramy.pl/laptop-gaśnie-512814t.html#entry3261658 bo jesli nie albo nie rozumiesz to proszę śmiało pisac. i wersja rtm jest do urządzeń mobilnych typu tablet jak sie nie myle.

Do urządzeń mobilnych jak już to jest ARM (typ procesora), a ja pisałem o wersji Windows RTM (Re_lease To Manufacture_ lub R_eady To Market -_ w odniesieniu do oprogramowania oznacza produkt gotowy do wypuszczenia na rynek, tj. wersja stabilna / finalna.

Ja nic nie aktualizowałem, pobrałem najnowszy obraz Windows 10 Treshold2 ze stron Microsoftu z dnia 12.11.2015 i zainstalowałem na czysto podając swój klucz produktu, czyszcząc dysk do zera przed instalacją. Po tej instalacji ustąpiło mi wyłączanie się komputera przy pierwszym włączeniu gdy komputer dłuższą chwilę był wyłączony, ale zostało losowe wyłączanie się komputera podczas normalnej pracy na pulpicie, oglądania filmu itp. I tylko to jest moim problemem związanym z komputerem nie mam już pomysłu co zrobić, aby się tego pozbyć… (wymiana baterii płyty głównej nic nie dała, sprawdzanie pod innym zasilaczem też nic nie dało bo jest tak samo no i nic na pewno się nie przegrzewa)

Pozdrawiam. 

Dla wszystkich z takim problemem mogę wkońcu powiedzieć, że wreszcie się z tym uporałem. Otóż pomogło zainstalowanie http://www.dobreprogramy.pl/DirectX,Program,Windows,12667.html