Zamienniki baterii - czy warto?

Witam,

Bateria w moim telefonie jest już bliska śmierci więc postanowiłem że najwyższy czas ją wymienić.

Zależy mi głównie na jak najdłuższym działaniu telefonu i przeglądając różne oferty zauważyłem że oryginalne baterie mają 950mAh przy czym tańsze zamienniki 4950mAh. Teoretycznie na takim zamienniku telefon powinien działać znacznie dłużej, ale jak to się ma w praktyce ?

Czytałem gdzieś że parametry na naklejce takiej baterii nie idą w parze z faktycznymi jej właściwościami i telefon działa krócej.

Druga kwestia czy takie baterie są bezpieczne dla sprzętu ? Podobno nie podają takiego napięcia jak powinny tylko np. zawyżone, jak to może wpłynąć na sprzęt ?

Pytanie czy ktoś miał do czynienia z tymi bateriami ? kupić oryginalną baterię czy jej zamiennik ? czy telefon działa na niej dłużej ?

Praktycznie krócej.

Chińczyk na etykiecie wydrukuje wszystko co mu zleceniodawca poda.

Gdyby takie akumulatory istniały, to wszystkie telefony komórkowe miałby fabrycznie akumulatory o pojemności minimum 4000 mAh.

Odpuść sobie, kup akumulator oryginalny i nie poluj na “okazje” bo możesz trafić na podróbkę.

Lepiej zainwestuj w jakiś 1000-1500 mAh, bo tamte >2000 mAh to chiński szajs, który nijak ma się z wydajnością i bezpieczeństwem (jakiś czas temu nagłaśniana sprawa wybuchających baterii w telefonach komórkowych).

Szajs nie szajs ale po zakupie takiej bateri musiałbyś zmienić ładowarkę na mocniejszą bo normalna nie będzie ci jej doładowywać

Czemu? Jeśli napięcie jest takie same, to naładuje. Tylko jeśli jakimś cudem ta bateria miałaby 5000mAh, to ładowała by się odpowiednio dłużej. :stuck_out_tongue: