Po zamknięciu Firefoksa, proces zostaje aktywny

Cześć.Mój problem polega na tym że jeśli wyłączam firefox i chce za chwile ponownie go odpalić wyskakuje mi komunikat ze program jest aktywny i muszę go zamknąć?wchodzę wtedy w menedżera i wyłączam go.Nigdy tak nie miałem dopiero jak zainstalowałem najnowszą wersję.Proszę o radę jak zrobić żeby mógł normalnie odpalać kolejny raz mozzillę.Pozdrawiam.

Po zamknięciu okna programu poczekaj kilkanaście sekund zanim ponownie uruchomisz Firefoxa,

Coś takiego mi się wyświetla

Program Firefox został już uruchomiony, ale nie odpowiada. Aby otworzyć nowe okno, należy najpierw zakończyć istniejący proces programu Firefox lub uruchomić ponownie system.

// Połączono posty.

Cedar.

Ja rozumiem tak tez robię ale chodzi mi o to żeby tej czynności nie powtarzać wiecznie.Tylko jakoś rozwiązać ten problem żeby nie musiał za każdym razem używać menedżera zadań.Czy ktoś miał podobny problem i jakoś to rozwiązał?

Pozdrawiam :slight_smile:

Miałem podobny problem kiedyś rozwiązałem go przez reinstalację FF.

Po aktualizacji FF do 3.6 też już chyba 2 razy spotkałem się z tym problemem, może to nie wina Twojego sprzętu a samego programu?

A może przypadłość któregoś dodatku, który “trzyma” proces firefox.exe? U mnie ta przypadłość występowała sporadycznie wiele wersji wstecz (w okolicach 2.x, od 3.0 do 3.7x nie mam z tym problemu).

Być może. Kaczaza81 jak FF zachowuje się w trybie awaryjnym?

:arrow: wykonaj standardową diagnostykę firefox

Jeśli nie pomoże to:

:arrow: Zrób kopię profilu programem MozBackup.

:arrow: Odinstaluj całkowicie Firefoxa wg tej instrukcji.

:arrow: Zainstaluj ponownie przeglądarkę.